Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyák fül és farkának vágása?

Kutyák fül és farkának vágása?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy nagy állatbarát lánnyal, aki azt mondta nekem, hogy dobit akar és persze csakis vágottfülüt, hiszen akinek van egy kis szépérzéke az olyat akar.


De nem értem... miért fontos egy elvileg állatbarátnak, hogy ne legyen szerinte "csúnya" a kutyája?

Úgyse fogja harcoltatni, felesleges vágatnia...


Meg olyanokat mondanak az emberek, jaj meg se érzi a kiskutya... dehát honnan tudják? tud bármit tenni a kiskutya ellene? meg se tud harapni a pici kis fogaival, nem tehet semmit.


Szóval tényleg ennyire fontos az esztétika? Marmint van olyan ember, aki a kutyája szemébe nézne (ha értené őt a kutya) és elmondaná neki hogy:

- Figyelj Rexi kérhettelek volna vágatlan füllel is, de úgy nem tetszettél volna, így viszont csonkítva, már nagyon tetszel NEKEM.


De vajon a kutyád, aki akkor még nem is ismert téged... ő is akart tetszeni neked...?

Ilyen áron...


Mondd levágatnád a füleid a kutyád kedvéért, mert szerinte úgy szebb vagy? Pardon.. esztétikusabb.


Nem érdekel, hogy jó kutya vagy, hogy hűséges vagy, amíg nincs vágva a füled nem kellesz, mert nem vagy szép...


Olvastam olyat, hogy dobermannnak még 2 éves koráig is kötözni kellett a füleit, mert egyszerűen nem porcosodott be... akkor így tuti volt értelme a vágásnak...


Egyébként gyönyörűek ezek a kutyák természetes valójukban is! Olyan kopós fejük van! Nagyon aranyosak :D


Nekem egy pitbullom van, nincs vágva a füle, így is apró fülei vannak, cuki vele nagyon. Sosem tudtam volna ártani neki, most 3 éves. Nem harcoltatom sehol, csak a madarakat kergeti néha. :D


Az emberek kevésbé félnek így tőle, barátságosabb feje van, olyan feje van így, amilyen a természete barátságos és aranyos kutyus.

Nem olyan vadorzó fejű, amit sokan szeretnek, mert féljen tőle mindenki!


Na hát ennyi lenne a kérdésem és a mellékelt kis vélemény, amivel én már álláspontot is foglaltam.


Persze azért írtam ki a kérdést, hogy halljak ellenvéleményt is!

Érdekel másoknak a véleménye, írjatok bátran!



2020. nov. 3. 14:28
1 2 3
 21/27 Lost princess ***** válasza:
53%
A természetben nincs lógó fül. A lógó fül a tenyésztés során alakult ki, a természetes forma az álló fül lenne, mert az szellőzik, azt tudja a kutya a hangok irányába forgatni. A faroknál más a helyzet.
2020. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Lost princess ***** válasza:
27%
22-es vagyok attól hogy nem értesz egyet nem kell leszavazni. Egyépként egy állatorvos nyilakozatából másoltam ki.
2020. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22

Tulajdonképpen egyetértek, csak nem releváns szerintem a válaszod, ezért pontoztalak le.

Fifikének nem lesz se jobb, se rosszabb a ténytől, hogy a vadonban az álló fül a gyakori. A kérdés pedig inkább az egyszeri kölyökkutya állatjóléti szemszögéből közelíti a témát, ahogy elnézem.

2020. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
42%

Úgy hallottam Szerbiában csináltatják.

Esetleg személyvédő kutyák esetében biztonsági okokból csinálhatják.

Mondjuk szerintem is szebbek álló füllel, ismerek párat, mind vágottfülű és gyönyörű kutyák. Ettől függetlenül sose tartanék dobermannt.


Idézet a standardből: "Fülek: magasan tűzöttek, ha vágottak, akkor párhuzamosan állnak, amennyiben vágatlanok úgy középnagyok, elülső peremükkel a pofához simulnak, a szájzug vonala alá nem érhetnek"

Ha a fajtastandard elfogadja, fölösleges ezen vitatkozni, ez hozzátartozik a fajtához és kész.

2020. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
29%
az ivartalanítás is csonkítás, csak a buta primitív emberek nem tudják a fejükben sem lejátszani ha az ő fszukat vágnák le annak nem örülnének. Empátia de az meg nincs.
2020. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Dobis csoportokban gyakran raknak fel képeket feissen vágott fülű kutyákról.

Olvadoznak hogy jhajj de cuki.

Ha valaki viszont felteszi a kérdést, hogy hol lehet olyan dokit találni aki megcsinálja/mennyive kerül, akkor azt az embert a legalja állatkínzónak elhordják.

Ez a vicc, mindnek vágott fülű, farkú kutyája van, ők nem állatkínzók.. De aki a kérdést felteszi, az az.

2020. dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. Nekem leugatták a kutyámat (másik fajta) mert vágva van, ugyanezek cukizták a vágott dobermant. Semmi másról nincs szó csak az emberek mikor kin akarják leadni a felgyűlt stresszt
2023. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!