Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A vegánok, vegák akkor se...

Tevenyereggyarto kérdése:

A vegánok, vegák akkor se ennének húst ha nem létezne nagyipari hústermelés és minden állat boldog életet élne ?

Figyelt kérdés

(Nem tudom mennyire jó kategória :/)


Nem provokálni akarok, pusztán érdekel.

Sokszor olvastam olyan vegán megnyilvánulásokat amiben a nagyipari húselőállítást szidják, megjegyzem részben jogosan. Tulajdonképpen ami eddig “azért nem eszem húst mert ...” mondatot láttam azok mind a nagyipart támadták. De ha mondjuk nem lenne nagyipar és az állatok nem tömegnyomorban híznának a halálra hanem mondjuk egy farm szintjén élik az életüket mielőtt gyorsan és humánusan kivégeznék őket akkor se ennétek húst vegánok, vegetáriánusok ? Nektek inkább magával a hússal van “bajotok” mivelhogy az egy érző lény volt vagy inkább a nagyüzemi állattartással nem vagytok kibékülve ?



2020. nov. 8. 14:56
A kérdező szavazást indított:
Minden esetben kerülném a húsfogyasztást
Ha nem lenne nagyipari előállítás akkor valószínüleg ennék húst
Egyéb (leírom kommentbe)
42 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Minden körülmények közt kerülnék. Sok köze az állatbaráti szeretnek, nincs ahhoz hogy mit eszik.
2020. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
nekem van olyan vega ismerősöm, aki konkrétan csak a nagyipari hústermeléstől irtózik, tehát boltban nem vesz húst, étteremben nem eszik húst, stb., de pld. amikor hazamegy a szüleihez falura, megeszi a háznál tenyésztett állatok húsát, szóval vannak ilyen vegák, de szerintem a legtöbb vega inkább azért vega, mert úgy általában az állatok gyilkolása ellen van, függetlenül attól, hogy kisipari, vagy nagyipari szinten megy.
2020. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
86%
Én már 10éve vagyok vegetàriànus. És nem maga a húsipartól irtózom hanem attól mikor letesznek elem egy szelet rántott húst és tudom hogy mi is az. Falun nőltem fel és a disznóvàgàstól fogva mindent végig néztem és én azóta semmit ami hús nem fogyasztok. Előttem leszurtàk, daraboltàk a disznót amit én etettem kis gyermekként a szívem szakadt meg. Ezt látni és át érezni kell utána ítélkezni a vegetáriánus emberekről. Inkább éhen halok akkor sem ennék meg egy fikarcnyi húst sem
2020. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
20%
@3 Én láttam, éreztem, saját kezűleg is csináltam, és szeretem a húst, most már ítélkezhetek?:) Csak elméleti kérdés, nem szoktam ítélkezni.
2020. nov. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Sok vegetarianus azon az alapon is ellenzi a husevest, hogy az artalmas az egeszsegre (pl. emeli a koleszterinszintet, stb.), es igyekszenek mas tipusu feherjekkel (pl. tejjel, tojassal) potolni.
2020. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Vannak, akik akkor sem ennének, meg vannak, akik igen.
2020. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

2es, az ismerősöd NEM vegetáriánus.

Utálom ezt, emiatt van, hogy a vegetáriánusnak halat (pl) ajánlanak, mert "X is vegetáriánus, és eszik halat/csirkét/ rákot/akármit.


Speciel én 3 évesen már elutasítottam, azzal, hogy ez élt.

1978ban voltam 3 éves, városon nőttem fel,senki a környezetemben még csak nem is hallott olyanról, hogy léteznek emberek, akik nem esznek húst...

2020. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

Én nem kategorizálom magam, tehát nem tartom magam vegának vagy vegánnak sem...

De nem eszem húst és akkor sem ennék.


Viszont akkor nem lenne semmi bajom azzal, ha valaki eszik.

És jelenleg is csak azzal van bajom, ha valaki ipari húst eszik...


Azzal ha szabadtartásból levágott állatot, vagy SZABÁLYOZOTT vadászatból, halászatból, nincs az égvilágon semmi bajom.


A macskáimnak is ilyen húsból készített tápot adok.


Illetve bőr cipőt és kabátot is hordok, mert egyetlen állat lelövése által, ami azért nem olyan kegyetlen mint az ipar, 20 évig használható kabát készülhet.


Illetve mézet azt eszem és talán egyszer méhészkedni is elkezdek, amivel aztán tényleg nem értem hogy mi baja van a vegánoknak.

2020. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
4%

Miért is kellett lepontozni(4)?

Nem tetszik a vegáknak, hogy van, akit nem érdekel, hogy egy állat meghal-e? :P Mert nem nagyon volt más kifogásolható a kommentemben...

Pedig rámutattam, hogy milyen abszurd elképzelés az, hogy ezek megélése után lehetne ítélkezni.

2020. nov. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Én még csak egy éve vagyok vegetáriánus, de azóta mintha fordult volna velem egyet a világ, ma már nem is értem, hogyan tudtam valaha is húst enni. Rengeteg alternatíva van rá, finomakat és táplálóakat eszem, és nem hal meg érte állat. Nem, háztájit sem ennék semmiképpen sem.
2020. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!