Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelentenétek így a szomszéd...

Feljelentenétek így a szomszédot? (Nyúltartás)

Figyelt kérdés

Társasházban élünk és egy szomszéd gyerekei pár éve kaptak egy nyuszit húsvétra, amelyiknek el is kerítettek egy kis részt a közös udvarból és nyáron kiengedték őt oda. Idén viszont megint jöhetett a húsvéti nyuszi, mert hirtelen több, mint 10 nyúl lett a kertben...🤷🏼‍♀️ Eléggé valószínűnek tartom, hogy ezt a szomszéd sem így tervezte. Mivel cukik minden látogatómnak megmutattam őket, de egyik barátnőm teljesen kiakadt ezen és be akarja jelenteni őket, mint szaporítók és hogy nem megfelelően vannak tartva, mert még szabadban vannak a nyúlak.


A nyusziknak van egy kis kutyaház jellegű helyük, takarítják a kertet, kapnak rendesen enni-inni, szóval gondozva vannak amúgy. Abban biztos vagyok, hogy nem számolt a szomszéd azzal, hogy ennyi nyuluk lesz, de azon kívül gondoskodnak róluk. A barátnőm szerint nagyon necces, hogy kint vannak a nyúlak, de őszintén azért a nyúlak erdei állatok, mennyire probléma ha kint van egy házinyúl? Illetve ti ilyen esetben jelentenétek ezt külső hatóságoknak - úgy, hogy gondoskodnak az állatokról amúgy és kisgyerekek háziállatai?



2020. nov. 24. 00:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon bírom, amikor az állatmentőket hozzák fel.


SEMMIHEZ NINCS joguk, nem tehetik be magantulajdonra a lábukat.


Még szerencse, mert azok is tele vannak ilyen hülyékkel, mint a kérdező barátnője.


Ha valaki állatkínzást észlel, akkor jegyző vagy rendőrség!

2020. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
91%

Nyulak, nem "nyúlak".

Semmi baja nem lesz kint a nyusziknak, nyilván a szaporítás nem szép dolog főleg hozzáértés hiányában, de semmi törvénysértőt nem csinálnak.

2020. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
62%
En azert ugy latom szaporitasrol nincs itt szo, szaporodnak ezek maguktol...
2020. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
6%

Szólj nekik, hogy már elég hideg van. Ennyi.

Hatóság meg mit csinálhatna ennyi miatt... Azt is mondhatnák, hogy csak egy negyed órát vannak kint, és amúgy tényleg jól tartják őket.

Barátnődnek ajándékozz egy 🐇-t Karácsonyra! 😊

2020. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó!


Te is milyen hülyeségeket beszélsz?


Hol van előírva, hogy nyulat nem lehet kint tartani?

2020. nov. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
64%
Mi lenne, ha nem rögtön feljelentgetéssel indítanátok, hanem beszélnétek a szomesszal, hogy a szaporulatot tegye fel valami csoportba, vagy kérje nyúlmentés segítségét.
2020. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy az, aki itt hülyeségeket kommentel, az tisztában van azzal, hogy a nyúlnak meg sem kottyan a hideg,viszont a meleg NAGYON árt neki??


Egyáltalán ért annyira a nyulakhoz, hogy tudja ezt?


Sok válaszoló mintha nem is tudná..

2020. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
45%

Csak azt nem értem hogy ha egy nyuluk volt, az hogyan esett teherbe 2 év elteltével?

Esetleg beszélgess a szomszéddal hogy nem akarnak-e pár nyuszit eladni (mondjuk a bakokat)?

Ha kételkedsz a tartási körülményeket illetően, esetleg hívj fel egy állatmentő szervezetet, állatorvost vagy tenyésztőt hogy szerintük normális-e a helyzet.

A szaporításra tett megjegyzés jogos is lehet, mivel kontrollálatlanul sokasodnak az állatok egészségügyi felügyelet nélkül.

2020. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
33%
eléggé felelőtlennek, meg kaotikusnak tűnik mindez, viszont erre konkrétan nincs törvény, ugyanis a nyúlnak itthon olyan státusza van mint a kutyáknak kínában... egyszer hasonló miatt írtam az Első Nyúlmentő Alapítványnak ahonnan én adoptáltam a nyuszimat, de írták hogy ilyenkor jogilag nem tudnak semmit tenni.
2020. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából nagy lakótelepen lakok és fogalmam sincs kik a nyulak tulajdonosai. 1x, 2x láttam őket és nem ismerem őket így elbeszélgetésbe se tudok bonyolodni velük vagy fel sem. Tudom keresni 100 lakó közül. Az egyik nyúl évek óta megvan, valószínű vettek egy másik nyuszit idén ismét húsvétra a kisebb gyereknek és úgy adták el nekik a nyúlat, hogy azonos nemű pedig nem... Vagyis én nem hiszem, hogy így álltak neki ennek felnótt szülők, de nem ismerem óket szóval lehet.
2020. nov. 27. 22:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!