Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelentenétek így a szomszéd...

Feljelentenétek így a szomszédot? (Nyúltartás)

Figyelt kérdés

Társasházban élünk és egy szomszéd gyerekei pár éve kaptak egy nyuszit húsvétra, amelyiknek el is kerítettek egy kis részt a közös udvarból és nyáron kiengedték őt oda. Idén viszont megint jöhetett a húsvéti nyuszi, mert hirtelen több, mint 10 nyúl lett a kertben...🤷🏼‍♀️ Eléggé valószínűnek tartom, hogy ezt a szomszéd sem így tervezte. Mivel cukik minden látogatómnak megmutattam őket, de egyik barátnőm teljesen kiakadt ezen és be akarja jelenteni őket, mint szaporítók és hogy nem megfelelően vannak tartva, mert még szabadban vannak a nyúlak.


A nyusziknak van egy kis kutyaház jellegű helyük, takarítják a kertet, kapnak rendesen enni-inni, szóval gondozva vannak amúgy. Abban biztos vagyok, hogy nem számolt a szomszéd azzal, hogy ennyi nyuluk lesz, de azon kívül gondoskodnak róluk. A barátnőm szerint nagyon necces, hogy kint vannak a nyúlak, de őszintén azért a nyúlak erdei állatok, mennyire probléma ha kint van egy házinyúl? Illetve ti ilyen esetben jelentenétek ezt külső hatóságoknak - úgy, hogy gondoskodnak az állatokról amúgy és kisgyerekek háziállatai?



2020. nov. 24. 00:18
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
0%
ÚÚÚ
2020. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek koromban tartottunk nyulakat.

Nagyon kellett rájuk figyelni, mert leadásra tartottuk őket szóval egészségeseknek kellett lenniük. Úgyhogy nem leszarva, kínozva, tudatlanul tartottuk őket. Néha 600-800 db is volt. És a legtöbb mindig télen, mert tavasszal lehetett a legdrágábban eladni.


Természetesen fűtetlen ketrecekben voltak, meg se kottyant nekik a hideg.

A huzatot nem szeretik, arra érdemes odafigyelni.

Ha egy újszülött kisnyulat éjszaka kirántott az anyja a fészekből, az nem biztos, hogy megérte a reggelt, ez benne volt a pakliban, de ez többszáz nyúlnál se volt gyakori eset.

2020. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
83%

Nyugodtan mehet a feljelentés mindenki ellen, aki kutyát-macskát tart a 40 m2-en és soha nem sétáltatja őket. Ugyanúgy fel lehet jelenteni azokat, akik a hátsó kertbe teszik ki a kutyát, ahonnan csak akkor kerülnek ki, ha megszöknek vagy elpusztulnak.

Fel lehet jelenteni azokat, akiknél folyamatosan szaporodnak a macskák, amiket aztán nem is látnak el rendesen, csak születnek és pusztulnak.

Az is állatkínzás, hogy 50 liter vízben 20 halat tartanak összezsúfolva.

Be kell látni, az állattartók nagy része állatkínzást követ el, maximum a mértéken lehet vitatkozni. Évekig gépelhetnék a feljelentéseket az előadók.

Maradnak a kirívó esetek, de a nagy része sosem fog hatóság elé kerülni.

Ha vizsgához, engedélyhez és előzetes környezettanulmányhoz lenne kötve az állattartás, csak pár ezer háziállat lenne Magyarországon, mert a többség alkalmatlan.

2020. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

32! Én is ezt írtam, hogy a nyúl bírja a hideget. Sőt! Baja lesz a melegtől.


De ez a sok törpenyúl tartó, akik lassan már fűtött ketrecben tartják a nyulaikat, nem igazán ért a házinyúlhoz.

2020. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
Hát most láttam, hogy az egyik kislány videóhívásban mutogatja a barátainak, hogy megint születtek kisnyuszik... Én ezzel nem akarok foglalkozni, ha annyira elszaporodnak csak feljelenti őket egy közeli szomszéd.
2020. nov. 28. 20:12
 36/44 anonim ***** válasza:
74%

És most irígykedsz vagy mi?

Amíg biztosítottak a megfelelő feltételek, addig nincs állatkínzás.

2020. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Nem irigykedek, miért irigykednék erre? De azért gáz, hogy így már van vagy 20 nyúl, ennyi állatot pedig biztos nem tud ivartalanítani egy átlag magyar család. Elég felelőtlen a szülők részéről ez a szint már, hogy meg sem próbálják elszeparálni a fiú és lány nyuszikat. Korábban volt egy bolond szomszédunk, aki begyűjtött egy 2 szobás lakásba 30 macskát. Ott olyan büdös volt hogy végül kimenetek a hatóságok és elvették a nő állatait szóval azért az ilyen rapidan növekvő szaporulat is aggasztó.
2020. nov. 28. 22:41
 38/44 anonim ***** válasza:
65%

Hát esetleg ami reményt adhat, hogy nyúlból azért kis hazánkban is elfogadottabb egy jó pörit csinálni, mint macskából.

Tudod milyen drága a nyúlhús?

Lehet ki kéne tenni pár helyre néhány árlistát, hogy ha egyáltalán lehet kapni, mennyiért árulnak nyulat. Mármint konyhakészen.

Csak úgy jelzés értékűen, hátha belátják, hogy addig lenne érdemes kiszállni ebből, amíg jól jönnek ki belőle.

Előbb utóbb úgy is be kell látniuk, hogy ez így fenntarthatatlan.


Egyébként 32-es válaszoló vagyok. Szóval van némi fogalmam róla, hogy kéne nagyban tartani őket.

Ennek így rossz vége lesz, de sajnos lehet olyan balszerencséjük a nyulaknak, hogy nem lesz gyors haláluk, hanem kínszenvedés lesz az életük.

Ivarérés előtt alapból ketté kellene szedni őket, mert nem a természetben vannak, hogy az leszabályozza a szaporulatot.

Mesterséges környezetben vannak, ahol kontrollálni kéne ezt.

A hímek legyilkolják egymást (kivéve ha nagyon sokan vannak és megoszlik az agresszió). A nőstényeket végkimerülésig pároztatják, plusz idővel felüti a fejét a beltenyészet.

Oltásokat kapnak? Egy rakás betegség végigsöpörhet az egész állományon oltások nélkül.


Az biztos, hogy ez így hosszútávon fenntarthatatlan!

Mi a terv? Mi a vége?


Most érted, ha benned kívülállóként felmerülnek ezek a kérdések, hogy meddig akarják ezt csinálni, akkor bennük, akik benne vannak ebben a helyzetben, milyen tervek lehetnek?!

Ahhoz elég fogyatékosnak kell lenni, hogy csak így beleszarva ússzanak az árral, hogy lesz ami lesz.


Szóval azért nehéz erre mit mondani, mert épelméjű ember nehezen tud azonosulni ilyenekkel.

2020. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
57%

Bezzeg nyáron hozzájuk nem fog odatévedni egy mixos szúnyog, hogy elvigye az állományt, pedig mindenkinek az lenne a legjobb.


De csak a kutyaszapikkal menő foglalkozni, azok a sztorik tejelnek a legjobban az állatvédőknek.

2020. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
38: Köszi a választ. Hát igen, mondjuk én nem tudom elhinni, hogy normális felnőtteket ez nem stresszelhet le. Írtam a Nyúlmentőknek, hogy a szakvéleményüket kikérjem és hogy írják le, hogy mit tudnak tenni ebben az esetben, de annyira paraszt ül kommunikálnak, hogy nem szívesen engedném rá a szomszédaimra.... Ha valakinek van ötlete, hogy kihez lehetne még fordulni segítségért, ivartalanítás rá adománygyűjtésért, akkor szívesen venném a tanácsokat.
2020. dec. 2. 00:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!