Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelentenétek így a szomszéd...

Feljelentenétek így a szomszédot? (Nyúltartás)

Figyelt kérdés

Társasházban élünk és egy szomszéd gyerekei pár éve kaptak egy nyuszit húsvétra, amelyiknek el is kerítettek egy kis részt a közös udvarból és nyáron kiengedték őt oda. Idén viszont megint jöhetett a húsvéti nyuszi, mert hirtelen több, mint 10 nyúl lett a kertben...🤷🏼‍♀️ Eléggé valószínűnek tartom, hogy ezt a szomszéd sem így tervezte. Mivel cukik minden látogatómnak megmutattam őket, de egyik barátnőm teljesen kiakadt ezen és be akarja jelenteni őket, mint szaporítók és hogy nem megfelelően vannak tartva, mert még szabadban vannak a nyúlak.


A nyusziknak van egy kis kutyaház jellegű helyük, takarítják a kertet, kapnak rendesen enni-inni, szóval gondozva vannak amúgy. Abban biztos vagyok, hogy nem számolt a szomszéd azzal, hogy ennyi nyuluk lesz, de azon kívül gondoskodnak róluk. A barátnőm szerint nagyon necces, hogy kint vannak a nyúlak, de őszintén azért a nyúlak erdei állatok, mennyire probléma ha kint van egy házinyúl? Illetve ti ilyen esetben jelentenétek ezt külső hatóságoknak - úgy, hogy gondoskodnak az állatokról amúgy és kisgyerekek háziállatai?



2020. nov. 24. 00:18
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
40-es pontosan milyenek voltak a nyulmentok?
2020. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

4 levélváltás alatt se sikerült megválaszolni a kérdésem, hogy konkrétan mit tudnának tenni ebben a helyzetben. Ezzel szemben köszönés, aláírás nélkül kaptam a leveleket és kioktató stílusban arról magyarázott nekem a válaszoló, hogy ez gáz mert a nyúlak nagyon szaporák (mintha amúgy nem épp ezért írtam volna...) és hogy az átlag nyúltartó hülye és úgy sem lehet befolyásolni őket, szóval hajrá nekem.


Én egy tegező, de formális levélre kaptam szlengeben, bunkó hangvételben és kezdés-befejezés nélküli leveleket, szóval ha a szaporítókkal is így beszélnek nem csodálom, ha sokan inkább hagyják őket...

2020. dec. 2. 12:51
 43/44 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy leírtad, ezek után megértem, hogy miért hanyagolnád őket.

Nem értem, miért magyarázzák itt 16-17 éveseknek, hogy ne akarjanak menhelyt nyitni meg állatmentő szervezetet alapítani, mert hogy az mennyire komoly munka, mikor valószínűleg ezek a "gyerekek" lehet normálisabban működnének együtt.

2020. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy az alapítványi munkához legalább annyira kell(ene) érteni a menhelyi, mint az állatokhoz. Fontos tudni, hogy hogyan bánj jól az állatokkal, de azt is tudni kell, hogy megfelelően hogyan tudjuk áttolni dolgokat embereken, hogy célt érj. (Mert azért nem csak életveszélyes rossz gazdik vannak.) Szóval ilyen szempontból nem árt, ha megfontolják a tizenévesek a dolgot.
2020. dec. 2. 16:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!