Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a gazdiról, aki egy kicsi törpenyúlnak kihúzatja az első négy metszőfogát, mert állandóan kinőtt a szájából?

Figyelt kérdés
2020. nov. 27. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Hülye, bár nem tudom, hogy éppeszű orvos ezt megteszi -e. Eleve rosszul eteti, ha nem kopik rendesen.
2020. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én szerintem ezt nem fogják elvállalni az állatorvosok. Ez kvázi öncélú csonkítás. A nyúl egészsége is rámehet, hiszen ezeket használja evéshez. Ha nem kopik a foga, akkor nincs jól etetve. Csiszoltatni szokták akkor, ha fogproblémás. Egyébként láttam már olyat, ahol ki kellett húzni a fogait, de annak komoly oka volt, nem az, hogy állandóan nőtt a foga...
2020. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már kiszedették a fogát !
2020. nov. 27. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem vannak olyan esetek, amikor ez jobb megoldás, mint mondjuk havonta csiszolni (és ugye bódítani a nyuszit) a fogait. Sajnos sok nyuszinak genetikailag nem megfelelően

K a fogai, ez fájdalommal is járhat nekik. Szerintem biztosan oka volt, ha ezt látta a doki jobb megoldásnak, a nyuszi meg teljesebb életet tud élni így, enni is fog tudni. :)

2020. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Jól írja az utolsó, vannak olyan esetek, amikor inkább tanácsos kihúzatni a nyuszi fogát, mint állandóan bódítani és csiszoltatni. Teljes életet tud így is élni.
2020. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Sok nyuszi fognélküli. Vannak nyuszik akiket hiába etetnek jól, akkor is megnő pár hét alatt a kis foga vagy van olyan is hogy nagyon csálén nő neki. Ezek a szaporítók miatt vannak, szegény nyusziknak ez genetikai betegség.


Ha az orvos azt mondja húzni kell akkor húzni kell mert sokkal megterhelőbb a nyuszinak ha 3-4 hetente folyamatosan bódítani kellene. Ilyenkor inkább kihúzzák és ugyan úgy tudnak enni szinte mint fogakkal.

2020. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gazdi kényelme miatt nem húznak fogat.

Csak akkor, ha ez az egyetlen megoldás, hogy a nyuszi minőségi életet élhessen.

Sok nyuszi foga nem nő megfelelően, köszönhetően az ész nélküli szaporításnak. Emiatt gyakran állandó gyulladással, akár tàlyoggal is küzdhetnek. Ilyen esetben a húzás a legjobb megoldás. Kevesebb stresszel jár hosszabb távon, mint rendszeresen orvoshoz járni.

2020. nov. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2020. nov. 30. 12:19
 9/10 anonim válasza:
Mi a fene...
2020. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem én húzattam ki a nyúl fogát, hanem a barátnőm /volt / barátnőm ! Összevesztem vele, hogy miért csinált ilyet ! Ráadásul a nyúl már több gazdinál volt, tehát a nyúlnak elege lehet az emberekből !
2020. dec. 22. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!