Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek túl sok állatom van?

Szerintetek túl sok állatom van?

Figyelt kérdés
Én nem érzem annak, de a vendégek mindig meglepődnek. 3 kutyám, 2 macskám, 4 tengerimalacom, 1 dzsungáriai törpehörcsögöm és egy betta halam van. Szerintem jól vannak tartva, közepes kategóriájú tápot kapnak (Brit Premium a kutyáknak és macskáknak, Real Nature széna és Versele-Laga Crispy táp és zöldségek/gyümölcsök a tengerimalacoknak, a hörcsögöm ételét házilag keverem a bettámnak pedig Tetra Betta haltápot adok) A kutyák, macskák benti-kintiek. A kutyák járnak napközibe, megyünk kutyasuliba, napi 2 séta van és hétvégén az erdőbe is megyünk túrázni.
2020. nov. 30. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem kicsit bővebben is leírhatnád. A macskáknak, hacsak nincs kinti kifutójuk vagy nem macskabiztos a kerítés, akkor elég veszélyes a kinti élet. Egyébként ivartalanítottak?

A malacoknak, horinek, bettanak milyen és mekkora helyük van? A horinek milyen a házilag kevert tápja?

2020. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Amíg mindet ilyen szépen bírod tartani addig nem sok:) változó kinek mi a sok, valakinek már 2 hörcsög is sok tud lenni, más meg egy fél állatkerttel is boldogul
2020. nov. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Senkinek semmi köze hozzá.

Amíg jól tartod őket, addig különben sincs olyan, hogy "sok". Legfeljebb mások úgy gondolják, hogy mással is tölthetnéd az időd, és másra is költhetnéd a pénzed, de ez magánügy.

Nálunk 1 kinti-benti kutya, 2 benti macska, 2 hullámos papagáj, 2 tengerimalac, 3 külön-külön tartott törpehörcsög és 2 akvárium van. A kutya, a macskák és az egyik tengerimalac mentett. Mindnek több helye van, mint amiket akár itt szoktak ajánlgatni, mindnek van rendes kajája, és mindet el tudom vinni állatorvoshoz, ha kell. A napi törődés és a rendszeres tisztán tartás is megvan.

Igen, sok pénz, és még több idő, de én így érzem jól magam.

2020. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Fura annak, akinek nem élete az állattartás. Úgy látszik, neked ez a prioritás az életben, nincs ezzel baj. Én ismerek olyat, akinek van vagy 20 macskája, és az egész háza bűzlik, mint egy hatalmas macskaalom, na az már beteges talán.

Azt meg sem merem kérdezni, mennyi pénzt visz el ez a hobbi, azon kívül, hogy elmenni sem tudsz tőlük sehova több napra.

2020. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Maradjunk annyiban, hogy sok állatod van. Nekem csak egy macskám van, és ugye az egy az matematikailag csak egy, a több, vagy a "sok" minimum kettőnél kezdődik. Tömegoszlatást a rendőrök se tudnak egy embernél csinálni. Az, hogy "túl" sok van-e, az már más téma. Akinek van egy egész állatkertje, annak lehet, hogy a te néhány állatkád kevésnek tűnik. Ja, és függ a tartási körülményektől is. Egy panelház hatodik emeletén például elég kirívó dolog lenne igáslovat tartani.
2020. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem teljesen normális, látszik hogy jól tartod és szereted őket.

Én is tartanék ennyi állatkát, de sajnos egyenlőre nincsenek lehetőségeim.

2020. nov. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem teljesen oké, ha mindenkinek tudod garantálni az állatorvosi ellátást, vizsgálatot és a szükséges felszereléseket.
2020. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem sok.

Nekem is mondták ezt, amikor volt:

3 kutyám,

4 macskám,

2 nyuszim,

4 hörcsögöm (persze külön tartva)

2020. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Miért szólna bele más, hogy milyen állataid vannak? Ez a te dolgod. Jó, ha szereted őket. Nekem is lenne egy csomó, ha egyedül élnék.
2020. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. válaszoló: A kerítésen még nem jutott át macska, így én macskabiztosnak titulálom. A labik és az idős macskám ivartalanítva vannak és a kicsit is elviszem hamarosan állatorvoshoz.

A malacoknak 2x2,5m^2 (két szintes) ketrecük van, amit egy asztalos ismerősöm csinált. A dzsungáriai törpehörcsögnek bolti ketrece van, kb. 55cmx35cmx35cm. A bettám 80 literes akváriumban van.

A hörim házilag kevert tápja változó, bio magvakból, szénából, gabonapelyhekből, gyógynövényekből, csírákból, zöldségekből, tojásból, lisztkukacokból, kevés tejtermékből áll. Emellett van nyalósója is. Sokszor veszek neki extra nasikat, pl. Crispy mogyorós piskótát.

2020. nov. 30. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!