Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hova fordulatok még tanácsért,...

Hova fordulatok még tanácsért, segítségért? (Nyúlszaporulat)

Figyelt kérdés

A szomszédunknak a budapesti társasházi udvarunkban nyúlszaporulata lett. Megint további kicsik születtek és a dolog elért arra pontra, hogy egy ismerősöm be akart avatkozni és már én is aggasztónak tartom az állatok számát.


Írtam a Nyúlmentőknek, de konkrétan olyan modortalan paraszt kommunikációt folytatnak, hogy semmiképp se hívnám ki őket a szomszédomhoz. (Eredetileg sem ez volt a tervem, hanem levelet írtam volna neki, hogy hol milyen segítséget kaphat, de így nem tudnám jó szívvel ajánlani őket.)


Hova lehet még fordulni professzionális segítségért ilyen problémák esetén?



2020. dec. 2. 00:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Leírtuk, hogy Magyarországon nem tilos a nyulak szaporítása.
2020. dec. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan tartja őket, akkor sehova illetve max. kiröhögnek. A nyulak szaporítása önmagában nem bűncselekmény...
2020. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Aha. Nem is a barátnőd, te akarod feljelenteni, mert zavar a sok nyúl, ahelyett, hogy előbb velük beszélnél.

Attól, mert valahol sok nyúl van, fogd fel, nem bűncselekmény.

2020. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ki vagyok mennyire támadók és csőlátásúak sokan ezen a fórumon. Nem akarom feljelenteni őket, szakértői véleményt akartam kérni és megkérdezni milyen szolgáltatásokat tudnak nyújtani az alapítványnál. A szomszédokat nem ismerem, nem tudom kié a nyúltelep így nem tudok velük beszélni.


Egyébként egy budapesti társasház kertjéből önkényesen lecsippentett kertrészletben szaporítani biztos vagyok benne, hogy nem oké, ha nagyon fel akarnám jelenteni meg tudnám ezzel tenni, de nem akarom. Épp ezért se merem jó szívvel továbbítani a nyúlmentők felé őket mert még velem is úgy kommunikáltak, amit szerintem egy ilyen színű alapítvány nem engedhet meg magának, pláne ha valaki tényleg érintett lehet ezekben a problémákban. Az eredeti kérdésre megköszönném a válaszokat.

2020. dec. 2. 12:40
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez a kérdés sem szól másról, mint az állatvédők ócsárolásáról. A másik kérdés alatt le lett írva, hogy nem állatkínzás nyulakat tartani, de azért csak keverni kell a sz.t, ahogyan látom.
2020. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
En a kerdezonek igazat adok annyiban, hogy ez egy megiscsak egy kozos kertreszben tortenik, ezert lehet baj. Nalunk pl benne van a tarsashazi szabalyzatban, hogy tilos allatot tartani a kertben. Beszelj a kozoskepviselovel, de ha nalatok engedelyezett, es a tobbi lakonak sincs vele baja, akkor viszont nem hiszem, hogy barmit is tehetsz.
2020. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
#8 Ez rendben van, de ez nem állatvédelmi kérdés, hogy az egyik lakó kisajátította a kert egy részét. Ha ez aggasztja, akkor forduljon jegyzőhöz. Gondolom nem hiszi azt, hogy ha állatvédők elveszik a nyulakat, akkor a kert lefoglalt része felszabadul.
2020. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Egy udvarban laktok, ennyire nem beszéltek egymással, hogy levelet kell írni?

Látod, hogy kint vannak a nyusziknál, menj oda és kedvesen kezdj el velük csevegni. "Jaj de aranyosak, mennyien vannak?" majd pár hasonló kérdés után próbáld megtudakolni, hogy mégis mi a céljuk velük és tényleg teljesen sötétek-e a dologhoz vagy pl el akarják őket adni/megenni.

A többi lakót is megkérdezhetnéd, hogy mi a véleményük az egészről, illetve hátha ők beszélgetni is szoktak és van valami infójuk, hogy mégis mi a helyzet.


Sajnálom, hogy negatív tapasztalatod lett a nyúlmentéssel (bár azért megnézném azt a levelezést)

2020. dec. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8: Nagy lakótelepen lakok, amúgy sem nagyon ismerem a szomszédaimat, de a lakótelep túloldalán lakókat semennyire nem és én sokat nem járok arrafelé így a szomszédokat se nagyon látom ott.


A szomszéd nem hiszem, hogy teljesen fogalmatlan, mert korábban is volt 2 nyuszijuk a korábbi években, gondolom vettek húsvétra még egyet és az állatkereskedésben azt mondták nekik, hogy azonos neműek pedig nem... Aztán itt tartunk.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__108124..


Itt leírtam pár mondatban, hogy milyen kommunikációt folytatott az alapítvány.

2020. dec. 3. 07:01
 10/13 A kérdező kommentje:
Jaj, és a nyáron árulták a kicsiket pénzért, szóval tényleg már valószínű ezzel a céllal tartják a nyuszikat a gazdáik.
2020. dec. 3. 07:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!