Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért altatják el a debreceni...

Miért altatják el a debreceni állatkertben az összes sertést?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt a cikket:

[link]


Szerintem ez nem normális dolog. Miért altatják el őket? Hol van az emberiség? Miért nem fertőtlenítik ki a helyet és tartják őket zárt helyen, egymástól elkülönítve a lappangási idő alatt (ezt tartom az emberséges megoldásnak)?



2020. dec. 28. 21:35
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Bocsánat, MISKOLCON!! Jujj, nagyon félreolvastam a cikk elején a hónapot. :D
2020. dec. 28. 21:37
 2/44 anonim ***** válasza:
26%
Mert tultoljak, mint a maszkhordast, most ez a divat, udv az orwelli vilagban
2020. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
A kérdésre ez nem volt válasz, de értékelem a szarkazmust... Az elaltatás ellen szól az is, hogy más állatra nem jelent veszély a pestist és az emberekre (látogatókra) sem terjed át, szóval ez így erősen elgondolkoztató protokoll az állatkert részéről.
2020. dec. 28. 21:52
 4/44 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, hogy megakadályozzák, hogy a vágni való malacokhoz ne jusson el a pestis.
2020. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
23%
#3 nem szarkazmusnak irtam, teljesen komolyan gondoltam, totalisan buta dontes ..
2020. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
92%
Az afrikai sertéspestis gyógyíthatatlan, az állat pusztulásával végződő betegség. A fertőzés továbbterjedése megakadályozásának egyetlen módja az egyedek elaltatása és a szigorú fertőtlenítés.
2020. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
#6 Ezt bemásolod, oké. És azt elolvastad, amit én írtam? Hogy el kell különíteni őket és akkor nem terjed a fertőzés?...
2020. dec. 28. 23:13
 8/44 anonim válasza:
89%

És mégis hova szeretnéd őket elkülöníteni? Mert nem igazán megoldható szerintem.


De ha mégis találsz nekik megfelelö akkomodációt... utána mit csinálsz? Nézed ahogy egyesével elpusztulnak szépen elkülönítve, szenvedve a betegségtől?


Nem tudom mennyire állsz két lábon a delíriumos "mentsük meg az állatokat!" világnézeteddel, de egy olyan betegség aminek 2 hét a lappangási ideje, annál biztos lehetsz, hogy mire észrevették egynél, addigra már mind beteg...


Ilyen helyzetben a humánus dolog az, ha fájdalom mentesen elaltatják őket ahelyett, hogy végignéznék a haláltusájukat, elkülönítve vagy sem.

2020. dec. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
89%
Az afrikai sertéspestis gyógyíthatatlan. Inkább altassák el őket minthogy fertőzzenek tovább és szenvedések közt pusztuljanak el szegények. Egyébként ha egyszer bekerül az àllomànyba akkor kb mindent lefertőz,nagyon körülményes az "elkülönítés" és nem is hatásos.
2020. dec. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
73%
Elkülönítésre nincs hely, felszerelés, személyzet. Egyszerűbb, olcsóbb és biztonságosabb altatni őket, mint karanténozni
2020. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!