Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért altatják el a debreceni...

Miért altatják el a debreceni állatkertben az összes sertést?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt a cikket:

[link]


Szerintem ez nem normális dolog. Miért altatják el őket? Hol van az emberiség? Miért nem fertőtlenítik ki a helyet és tartják őket zárt helyen, egymástól elkülönítve a lappangási idő alatt (ezt tartom az emberséges megoldásnak)?



2020. dec. 28. 21:35
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

#8 Egy állatkertben nem megoldható a zárt, elkülönített tartás néhány hét erejéig?? Na ne viccelj már. Meg miért pusztulna el az összes, pont ez a lényege az elkülönítésnek, hogy így nem kapják el a fertőzést. Amelyik beteg azt nyilván el kell altatni, nem menthető, de a többi igen.


Egyébként az állatvédelem témakörben vagyunk, nem tudom feltűnt-e.

2020. dec. 29. 13:30
 12/44 anonim ***** válasza:
83%

Egy állatkertben nem megoldható a zárt, elkülönített tartás néhány hét erejéig??


Kapaszkodj meg, mert nem megoldható. A karanténhely általában 1-2 állatra van méretezve, nem egy egész csapatra...

Másrészt ha oda valaki bemegy, gondoskodni kell a teljes felszereléscseréről, hiszen könnyen fertőző betegségről van szó. De mindegy is, látszik, hogy fogalmad nincs egy állatkert működéséről...

2020. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Azt sem tudod mit beszélsz. Nálunk egy egész sornyi kennel van a kutyamenhelyen, amit karanténnak használnak. Semmi speciális nincs benne, csak annyi, hogy betonfallal vannak elválasztva egymástól és sehogyan nem tudnak az állatok kontaktusba lépni egymással.


Felszereléscsere? Milyen felszereléscsere, ember? Az emberre nem veszélyes a sertéspestis, de egyébként ez benne is van a cikkben kiemelve, csak rá kellett volna pillantanod.

2020. dec. 29. 21:45
 14/44 A kérdező kommentje:
Különben csak mondom, hogy én még aznap írtam nekik emailt, hogy ne tegyék, gondolják át, segítek, de mindmáig nem érkezett válasz. Én azt hittem egy állatkertben azért számít valamit az állatok élete, de eddig nem úgy tűnik számomra.
2020. dec. 29. 21:47
 15/44 anonim ***** válasza:
83%

Felszereléscsere? Milyen felszereléscsere, ember? Az emberre nem veszélyes a sertéspestis, de egyébként ez benne is van a cikkben kiemelve, csak rá kellett volna pillantanod.


Emberre nem veszélyes, viszont az ember a ruháján, cipőjén átviheti a kórokozót egyik állatról a másikra. Ehhez mondjuk csak józan, paraszti ész kellene...az állatkerti karantén pedig nem csak annyiból áll, hogy az állatok között beton elválasztás van. Jó esetben ez egy teljesen elszeparált külön épület.


Az állatkert pedig nem menhely. Sokkal több szabály köti őket. Sertéspestisnél az az eljárás, hogy az összes egyedet altatni kell. NINCS más mód a betegség megfékezésére. Fogd fel.

2020. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
83%

Csak hogy tudd, hogy mi az az afrikai sertéspestis, s ne írj hülyeségeket:


[link]

2020. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy nem akarod, hogy elaltassák az állatokat, de abból a betegségből kigyógyulni nem fognak.

Elszeparálhatják őket a külvilágtól, de miért? Hogy inkább a betegségbe haljanak meg?

2020. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
93%

Lappangási ideje 2 hét is lehet, szóval 0 arra az esély, hogy ha az egyik elkapta, akkor a többi nem kapta el tőle.


Az emberre nem veszélyes, de el tudod vinni a vírust más állatnak. Szóval ha meg hermetikusan zárható helységekben is lennének, azokat takarítani ki kell majd, mert nem ülhetnek a szaját ürülékükben (mert akkor azon lennél fennakadva...), de az éppen elég, ha a takarító feltapossa a vírust, s átviszi a másiknak. Arról meg nem is beszélve, hogy így a külvilágba is kijuthat.


Nem csak direkt érintkezéssel, hanem testnedvvel is terjed. Egy légy is át tudná vinni akár egyiktől a másikhoz a vírust. (Enyhe telünk van, legyek még/már vannak...)


Az állatkert nem menhely. Es le van írva, hogy "Ezt követően, a teljes körű fertőtlenítés és a járványügyi várakozási idő lejárta után, az afrikai sertéspestisre vonatkozó országos előírások betartásával az állatállományt pótolni fogják Miskolcon – írták."

Szóval nem ők találták ki ennek a menetét...

2020. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Én akkor sem tartom ezt humános megoldásnak. Ez pontosan ugyanaz, mint amikor valamelyik külföldi állatkertben leölték a frissen született zsiráfot és utána bedobták az oroszlánoknak. Nem is értem, hogy ha abból nemzetközi botrány lett, akkor ebből a pestises öldöklésből miért nem. Gondolom letiltották a híreket.
2020. dec. 30. 15:19
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

#19


Szerinted a beteg állatokkal mit kellene csinálni?

Pátyolgatni, s minél tovább életben tartani őket, míg össze nem esnek?


Remélem, mikor majd 90 évesen betegségben halnál meg, valaki még azért is életben tart még egy kicsit, hogy minél sz@rabb legyen neked, s rágyere milyen hülyeségeket írkáltál itt...

2020. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!