Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A vegánok kerülik az összes...

A vegánok kerülik az összes olyan gyümölcsöt amiben kukac is lehet? Pl cseresznye, meggy, szilva? Illetve a méz evéssel mi a probléma?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem eszik mézet, azzal egyenesen árt az élővilágnak...

2020. dec. 30. 01:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
57%
Szerintem igen kerülik, illetve egy régebbi cikkben olvastam hogy azért nem mert állítólag ezáltal kihasználják a méheket.
2020. dec. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Dehát a méhek, a méhészek nélkül már tizenéve kihaltak volna... Igaz, hogy az ember hatására, de akkor is: Az vitathatatlan, hogy a mézükért, vagyis “kihasználásukért” folytatott méhészet hasznos a méhek fent maradása szempontjából; így még rengeteg másik állat fennmaradása szempontjából is.
2020. dec. 30. 02:14
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

"Ha valaki nem eszik mézet, azzal egyenesen árt az élővilágnak..."

Miért?

2020. dec. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azért mert nem támogatja semennyire a méhészek munkáját, akik hosszútávon fent tartják a fajt...

Ugyanis a sok-sok ehető növényt és azoknak bizonyos részeit permetezik, hogy például a vegánokat (is) etessék, azaz a farmerek megéljenek belőlük, illetve összességében azokból akik esznek zöldséget, gyümölcsöt (na de ugye a vegánok sokkal többet esznek ezekből)... Ezek a permetek okozzák a méhek kihalását és akkor még a vegánok emellé bojkottálják a méhészek szolgáltatását is!


Amúgy a farmerek, akik az ehető növényekből élnek, stratégiai megfontolásból, még szándékosan darazsakat is telepítenek a veteményeseik közelébe, hogy azok megöljék a kártékony élősködőket.

Csak, hogy a darazsak, mellékesen tömegszámra pusztítják a méheket is...


A a pénz = hatalom, tehát a vegánok a hatalmuk egy nagyobb részét használják arra, közvetetten, hogy méheket ölessenek, permettel; darazsakkal... Emellett pedig mint már említettem, a méhészeket hátráltatják.

2020. dec. 30. 02:43
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
4: Jó, de én pl. nem szeretem a mézet.
2020. dec. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
A vegánok azért nem esznek mézet, mert azzal meglopják a méheket. És hát...micsoda dolog az, hogy az állatoktól lopunk. Nagyon primitív ez a gondolkodás, de sajnos ez van.
2020. dec. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

akkor lényegében egy csomó állatot ki kéne nyírni, mert ők is eszik egymást, lopnak mézet stb.

amúgy meg szegény növényeket ki védi?

2020. dec. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
A veganok gondolkodásában sok ilyen logikai bukfenc van..... :D pl a tojás is ugyanez a kategória, a terméketlen tojást se hajlandóak megenni. Mindezt arra fogva, hogy kizsákmányoljuk a természetet és az állatokat, összemosva a nagyüzemi állattartással. Miközben csak meg kell találni a minőségi forrásokat az állati eredetű termékek beszerzésére, ez vonatkozók pl. a mezre is.
2020. dec. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Ki volt az a kedves, aki lenullázta, hogy megkérdeztem, mért ártok azzal az élővilágnak, ha nem szeretem a mézet?
2020. dec. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Ráadásul a méhészkedéssel kapcsolatban rendszeresen hazugságokat terjesztenek . Olyan eljárásokat emlegetnek amik több évtizede nem használatosak ,vagy egyéb ostobaságokat amik sosem voltak igazak . Nem tudom honnan indulnak ezek az urban legendek,gondolom valami propagandavideókból ,de hogy méhésszel még tévében sem találkoztak,az biztos .
2020. dec. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!