Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki falun lakik, vagy valaha...

Aki falun lakik, vagy valaha ölt/vágott már le/hagyott meghalni állatot bármi, tényleg bármi miatt, az hogy tud túllendülni a lelkiismeretfurdaláson?

Figyelt kérdés

Akár csak annyi, hogy nem találtál időben állatorvost, vagy tartotok állatot, vagy végignéztél egy disznóvágást, vagy nem akartál egy haldokló galambot dokihoz vinni az utcán, vagy nem is tudtad volna a pusztában, vagy azt gondoltad az idős beteg kutyádnak jobb természetes halállal elpusztulnia, hogy ne szenvedjen tovább.. Szóval bármi ilyen, amikor meg lehetett volna menteni, de nem tetted, hogy számoltál el a lelkiismereteddel?


Tavaly történt eset nyomaszt(eddig eszembe sem jutott, csak ritkán, ahogy nézett rám és nem segítettem rajta, tudtam, hogy meg fog halni, hagytam meghalni és csak arra tudok gondolni, hogy ennek ez a rendje, más ennyit se tenne, az se biztos, hogy megmenthette volna bármi.. de valahogy nem múlik.



2021. jan. 8. 18:32
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
83%
8as. Talán minden falusit ismertsz, hogy így ki mered jelenteni hogy "a falusiakat nem érdekli, nincs bűntudatuk"?
2021. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
26%
Azt hiszem megérett az emberiség a pusztulásra , milyen hurkabőr emberek vannak félelmetes nem tud levágni egy csirkét .
2021. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
75%
Te hogy tudsz túllendülni a lelkiismeret furdaláson hogy nyáron folyamatosan rovarokat taposol agyon? A növények is élnek, nem beszélve számtalan baktériumról.
2021. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
64%

Más kultúrákhoz, csakis elmélkedve, annyit tennék hozzá.


Testvéremék jó 15 éve egy panelrengetegben laktak. Szerencsére sok park és játszótér akadt, bokrokkal, búvóhelyekkel. Sokan iktattak kismacskát ezekre a pihenőhelyekre.


Aztán megkezdte működését a k. étterem. A legjobb falat volt a húsos nokedli. Mindenki szerette. A macskákat kivéve, mert ők valamiért elköltöztek a környékről.


15 évvel később van egy kedves k. szomszédom. A ház legidősebb lakójának kedvence egy erősen dagi macska. Kedves k. szomszédom nagy becsben tartja, szeretgeti. Olykor enni is ad neki.


Húsos nokedlit, noná.

2021. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
85%

Hadd válaszoljak kérdéssel egyesekére: a vadmalacnak kell legyen bűntudata, ha felöklel téged?


És a kannibálnak, ha megenne téged?


Vagy a gerinces állat mitől alacsonyabbrendű vajon, mint az ember?? Csak mert valaki azt mondta? Vagy csak mert önös érdeked?


Csak megszokásból véled így? Gondolkodni ki tud?

Komolyan és őszintén érdekel.


Ezek az emberek azok, akik nem tudnak érvelni. ("TuTTTam hoJJJ valaki iJJJet be fog nyögni, biSSZtos valami állatvédő b@rom" - és hasoló "értelmes érvek"...)


Várom szeretettel, hogy az érvelni nem tudók lepontozzák ezt a választ. "Okosan".

2021. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Ezek még csak nem is összehasonlítható dolgok. Mi köze van az egészhez pl. a falusi létnek? Pocsék állattartók a városban is vannak, mondom ezt fővárosiként. Nehogy azt higgye bárki is, hogy kutyát kikötni, orvost nem hívni, kölkyöket megölni csak falusi jelenség... Megteszi azt a városi is, tudnék mit mesélni. Sajnos az egész ország elmaradott szinten áll jóformán állattartás terén, tisztelet a kivételnek!


Az pedig, hogy valakit pl. gyerekként elvisznek disznóvágásra, vagy keres, de nem talál orvost időben az miért vonna maga után bűntudatot? Mentettem már sérült állatot, felhívtam kb. fél Bp. rendelőjét, aznapra már akkor sem találtam orvost. Dühített, féltettem az állatot, de bűntudat? Ugyan... Elvittem egy állatkereskedésbe, ott s.o.s.-ben tudtak segíteni, majd másnap egy rendes orvoshoz. Még csak nem is értem, miért kellett volna bűntudatomnak lennie. Azt sem, hogy amikor a több, mint tízéves hullámosom természetes úton halt meg, akkor miért kellett volna bűntudatomnak lennie...

2021. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
62%
14-es ez urban legend, vagy komoly? :O
2021. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
31%

"Te hogy tudsz túllendülni a lelkiismeret furdaláson hogy nyáron folyamatosan rovarokat taposol agyon? A növények is élnek, nem beszélve számtalan baktériumról."


Az megvan, hogy MAGGAL szaporodik a növény, drágaság?


Ha megeszed az almát, avval NEM megölöd, hanem szaporítod.


Ráadásul egyik növénynek sincs idegrendszere.


(Nem véletlen találta ki úgy a természet, hogy a növény nappal O-2 ad le, és CO2-t haznál fel, míg az állatok és emberek épp fordítva. Csak éjjel lehetséges némi hasonlóság a két csoport között. ÉS lehetne sorolni, miért egy "csapat" ilyen értelemben az állat és ember, és miért a másik oldalt képviselik a növények.)

2021. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
97%
15. Neked most mi a problémád, hogy vannak állatok amiket haszonból tartunk, hogy meg együk őket évszázadok óta? És, hogy ezeket az állatokat az emberek levágják és megeszik? Ahogy a vadmalacnak sincs bűntudata, úgy az embernek sincs ha levágja a malacot amit ezért tart. A világnak van egy hierarchiája, mi megesszük a haszon állatot, bizonyos helyen meg az állatok esznek meg minket.
2021. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
3%
18 Probáld újra értelmezni a válasz lényegét.
2021. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!