Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki falun lakik, vagy valaha...

Aki falun lakik, vagy valaha ölt/vágott már le/hagyott meghalni állatot bármi, tényleg bármi miatt, az hogy tud túllendülni a lelkiismeretfurdaláson?

Figyelt kérdés

Akár csak annyi, hogy nem találtál időben állatorvost, vagy tartotok állatot, vagy végignéztél egy disznóvágást, vagy nem akartál egy haldokló galambot dokihoz vinni az utcán, vagy nem is tudtad volna a pusztában, vagy azt gondoltad az idős beteg kutyádnak jobb természetes halállal elpusztulnia, hogy ne szenvedjen tovább.. Szóval bármi ilyen, amikor meg lehetett volna menteni, de nem tetted, hogy számoltál el a lelkiismereteddel?


Tavaly történt eset nyomaszt(eddig eszembe sem jutott, csak ritkán, ahogy nézett rám és nem segítettem rajta, tudtam, hogy meg fog halni, hagytam meghalni és csak arra tudok gondolni, hogy ennek ez a rendje, más ennyit se tenne, az se biztos, hogy megmenthette volna bármi.. de valahogy nem múlik.



2021. jan. 8. 18:32
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
77%

@15

Te miről beszélsz? Komolyan kérdezem. Mert ebből nem sok mindent lehet kihámozni.(véletlenül felpontoztalak, már bánom)

Első két kérdéseddel még arra akarod rávezetni az embereket, hogy ne legyen bűntudatuk, ha megölnek egy állatot, hogy felhasználhassák,

utána pedig azt állítod, hogy vannak, akik szerint egy gerinces állat alacsonyabb rendű, mint az ember (ki, hol állított ilyet? Mert az ember is gerinces állat), és hogy ezt ők biztos önös érdekükből gondolják. Utóbbi mondatot egy vegáéra emlékeztet, az első kettő

pedig annak az ellentettjére. Tehát?

Kérdésre válaszolva: Sehogy. Miért lenne rossz lelkiismeretem?

Ezért tartottuk azokat az állatokat, hogy levágjuk őket. Nem értem, miért lenne a vegákon kívül bárkinek lelkifurdalása bármi ilyesmi miatt? Biztos volt olyan, hogy segíthettem volna egy állaton, bár nem emlékszem ilyenre, de épp jobb dolgom volt. Ez van.

2021. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
59%
21.ezt a 15öst én se igazán értem. Elég kétvégűre sikerült. Mintha egy skizofrén irta volna. Vagy csak rossz példákat hozott.
2021. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
24%

Megkérlek, előző, próbálj helyesen szöveget értelmezni. 15-üs hozzászólásomban rákérdeztem, hogy szerintetek ezek szerint a gerinces állat alacsonyabrendő, mint az ember. Amit vitatok! Ha nem jött volna le az egyértelmű megfogalmazásomból.


"Ezért tartottuk azokat az állatokat, hogy levágjuk őket. "


Igen? És ha egy kannibűl azért tartana téged, hoyglevágjon téged? Az már bezzeg feháborítana téged, nemde...?


Vagy tegyük fel, a malacok, szarvasmarhák képesek volnának más élőlényeket gazdaságban tartani, sütni-főzni.


És a malacka úgy vélekedne, mint te:


"- Hmmm... finom emberhusika. :) Jah, nyilván nincs bűntudatom nekem, malackának, ha azért tartom az embert, hogy majd megegyem. Hiszen valamit már csak enni KÖLL, nemde? Jóól homlokon lövöm az ember, mit nekem... puff, oszt' meg is hótt az ember, majd jól megzabálom... Jaj, nehogy már itt érzelegjetek, bakker!! Az ember arravan, hogy gazdaságban tartsuk, majd pedig megegyük, nemde?? Na, hát akkor..."


Az már nem tetszik neked, igaz? Hát persze. Hiszen nem ésszel élsz, ezek szerint, hanem ösztönös, önző, mások fölébe kerülni akaró módon, ezek szerint. Egoista ÉS egocentrikus (mindent csak a saját szemszögedből vizságáló) módon. Szomorú...


Kb olyan "logikus" az érved, mint hogy "lüke kínaiak, höhh, hogy' merészelnek macskát, kutyát enni??"


Miért, nem épp úgy érző a szarvasmarha is, a malac is, mint az ember, meg a kutya, például...?

2021. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
69%
23. Szerintem kezeltesd magad, ez a fajta agresszió amit itt produkálsz annál is rosszabb hogy fejbe lövik a malacot. A világ így működik
2021. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
69%

Bár nem én vagyok az előző, de nem a gerinctelenekkel kevered a gerinces állatokat véletlen?


Amúgy én nem vagyok egy nagy húsevő (sőt), a megszokásokra is teszek, de ha az a szitu állna fenn, amiről te írsz, engem nem háborítana fel az sem. Köztudott, hogy vannak a mai napig kannibál törzsek, ezen mi nem tudunk változtatni, egyszerűen nem kell odamenni, és akkor nem lesz baj. De ezen felháborodni? Amíg világ a világ, kulturális különbségek sajnos vagy nem sajnos igenis lesznek, a világ sosem fog úgy működni, hogy az mindenkinek egyformán megfeleljen. És igen, van olyan is, hogy az állat eszi meg az embert. A tápláléklánc igen ösztönös, de hol önző és egocentrikus? Természetes jelenséget nem lehet ilyen vallásfanatista szűrőn át vizsgálni...

2021. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
81%
Akinek nem tetszik, hogy más ember húst eszik és ezért levág állatokat, az költözzön ki az erdőbe és egyen mohát nyugodtan. Ugyanis lehet újdonság, de semmi közötök hozzá, hogy ki mit eszik.
2021. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
92%

1. Egy macska. Állatklinikára vittem, állattámadás miatt, a mi macskánkat a mi kutyánk. Sajnos egy idő után el kellett mennem otthonról (az ország másik végébe) anyám hívott, hogy rosszul lett a macska, visszaesett, pedig előtte jól volt. Elvitte másik orvoshoz, amiért már könyörögnöm kellett így is, közben kiabált velem, csúnyán tett, hogy őt ez nem érdekli. 2 nap vitte el orvoshoz, végül a macska harmadnapra elpusztult éjszaka. Könyörögtem, hogy vigye be este az állatklinikára, hogy legalább elaltassák (szenvedett). Nemet kaptam. Azóta is kínoz a lelkiismeret, hogy HA otthon lettem volna.


2.Nyaralni voltunk, több mint 1500 km-re otthonról. Felhívtak a szomszédok, akikre rábíztuk őt, hogy elpusztult a kutyám.

Azóta is azon gondolkodom, miért nem maradtam otthon, hisz eleve nem is akartam menni. Mi lett volna HA otthon vagyok...


3. Másik cica. Én altattattam el. 5 napja szenvedett tüdőgyulladással, fuldoklott. Azt mondtam az ügyeletes állatorvosnak, altassa el ha jónak látja, mert nem bírom nézni hogy szenved. Ő rábolíntott, másnap a saját kezelőorvosunk nagyon lebacott. Azt mondta én öltem meg a macskát, mert biztos menthető lett volna.

2021. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
27%

A kannibalizmus enyhén szólva is hátrányos a fajfenntartás tekintetében, így soha nem lehet elfogadott, teljességgel abszurd is, így azt hagyjuk,

Nyilvánvalóan ha bármely más élőlény képes mást élőlényeket(akár minket)fogságban tartani, akkor ugyanúgy viselkedhetne velük, mint a ragadozók a prédájukkal: felhasználná a céljaira. Ez a cél lehet az éhség csillapítása, valamely testrész felhasználása, stb. Ez a természet rendje, amilyen beteges őrjöngést itt előadsz, az nem változtat ezen. Persze értelmem sincs sok a mondataidban

(értsd: semmi). Természetesen BIZONYOS SZEMPONTBÓL alacsonyabb rendű nálunk a legtöbb állat, más szempontból pedig nem. Melyik szempontod szeretnéd vizsgálni? Ez sem derült ki. (mily meglepő...)

Kezdünk azért valahova kilyukadni: tehát szerinted azért önző, egocentrikus stb. a jelenlegi emberiség túlnyomó többsége, több milliárd ember, és az elmúlt több ezer évben élt kb. összes többi,

beleértve minden egyes ragadozó állatot, mert érző lényeket ölnek és esznek? Erősítsd meg, hogy így van. (ezt mondtad, de hát egy ilyen embernél sosem lehet tudni)

Nos, ez esetben kéne valami, amivel ezt alátámasztod. Várjuk.

2021. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó azért azt ne feledd, hogy számtalan törzs kultúrájában a mai napig elfogadott a kannibalizmus. Kár ezt azzal lesöpörni hogy az abszurd és nem elfogadott. Nálunk nem, és ez így helyes, de máshol meg máshogy van. Erre mondtam, hogy a világ soha nem fog úgy működni, hogy az mindenkinek egyformán megfeleljen.
2021. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
18%

De gondolom ott is a csoporton kívüli, kirekesztett, nem hasznos

egyedeket eszik meg, nem a csoport számára fontosakat.

2021. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!