Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki falun lakik, vagy valaha...

Aki falun lakik, vagy valaha ölt/vágott már le/hagyott meghalni állatot bármi, tényleg bármi miatt, az hogy tud túllendülni a lelkiismeretfurdaláson?

Figyelt kérdés

Akár csak annyi, hogy nem találtál időben állatorvost, vagy tartotok állatot, vagy végignéztél egy disznóvágást, vagy nem akartál egy haldokló galambot dokihoz vinni az utcán, vagy nem is tudtad volna a pusztában, vagy azt gondoltad az idős beteg kutyádnak jobb természetes halállal elpusztulnia, hogy ne szenvedjen tovább.. Szóval bármi ilyen, amikor meg lehetett volna menteni, de nem tetted, hogy számoltál el a lelkiismereteddel?


Tavaly történt eset nyomaszt(eddig eszembe sem jutott, csak ritkán, ahogy nézett rám és nem segítettem rajta, tudtam, hogy meg fog halni, hagytam meghalni és csak arra tudok gondolni, hogy ennek ez a rendje, más ennyit se tenne, az se biztos, hogy megmenthette volna bármi.. de valahogy nem múlik.



2021. jan. 8. 18:32
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, bár az sem törvényszerű, hogy aki valami miatt ki van rekesztve vagy akár önszántából csoporton kívüli, az akkor már nem is hasznos.
2021. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Köszi a négyesnek, kevésbé érzem rosszul magam. Rossz helyzet volt, rosszul döntöttem, legközelebb jobban döntök, persze akkor sem biztos, hogy máshogy alakul, de kicsit feldob, hogy rossz döntéssé alacsonyítom le a dolgot, amit legközelebb jobban csinálhatok.


Amúgy szerintem mindenki ügyesen érvvel, a 15ös is, szerintem azért van nagyobb felelősségünk, mert képesek vagyunk a testfelépítésünknek hála összetettebben gondolkozni, mint pl egy sas, aki bekajálja a nyulat, a fejlettebb testtel, nagyobb rálátással pedig nagyobb felelősség is társul, a tetteink súlya egész máshogy esik latba, hiába ugyanaz a végeredmény, ha tudunk és nem tudunk gondolkozni rajta, az két különböző dolog. Szerencsére a jog is így jár el, ezért fontos, hogy valaki beszámítható e pl, ha elkövet valamit, illetve hogy kifejlődött e, nem gyerek.. Na mindegy, köszi:)

2021. jan. 8. 20:17
 33/48 anonim ***** válasza:
83%

Általában ellenséges törzsek embereit ették meg. Oceánia és Austrália környéken volt gyakori, mivel kevés volt a nagyvad.


A válaszóló valoszinű arra célzot hogy mindenki tőmegesen gyilkolja az életett magakörűl. Csak felfogás kérdése mit sajnálsz és mit nem.

2021. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
82%

Jó, hát ép eszű ember semmit nem gyilkol maga körül tömegesen.


Én személy szerint sajnálok mindent, és az is gáz, ha valaki a haszonállatokkal nem bánik tisztességesen, mert igenis minden élőlénynek kijár a tisztelet, de a tápláléklánc létezik. Ha szenvedő állatot látok ahhoz pedig hívok segítséget. Ha másra nem telik, egy telefonhívás tényleg nem kerül szinte semmibe sem. Kérdező szemszögéből sajnálom, hogy nem tudtuk meg, miért kellene annak bűntudatának lennie, aki mellett egy öreg állat végelgyengülésben meghal, vagy miért legyen akkor bűntudatom, ha az orvos nem tud segíteni vagy nem elérhető... Nem látom az összefüggést, remélem majd reagál rá.

2021. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
67%

Az embernek lehet bűntudata olyan dolgok miatt is ami nem rajta múlt. És a mentálisan egészséges embernek van is.

Pl autóval mész és hirtelen valami úgy hibásodik meg hogy irányíthatatlanná válik az autó. Csattansz a szembejövővel, te túléled, ő nem. Akkor nem is lenne bűntudatod, mivel nem amiatt történt mert figyelmetlen voltál, hanem az autóban romlott el valami? Dehogynem lenne, egész életedben. Hacsak nem vagy szociopata.

2021. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlen igaz. Ha tudom, hogy mindent megtettem, és 1000%, hogy semmi rosszat nem csináltam (értsd nem ittam, figyeltem, nem mentem gyorsan, stb.) akkor nyomasztani nyomasztana, de bűntudatom nem lenne. A szociopata meg nem ezt jelenti. Apám mozdonyvezető volt, tudom, miről beszélek...


Akinek olyan miatt van bűntudata, ami nem rajta múlt, az pont, hogy nem egészséges, hanem beteg. Nem azt mondom, hogy az ember túlteszi magát rajta simán, mert megrázó és sajnálja ez egyértelmű, de bűntudata nem kell, hogy legyen. Nálunk legalábbis ez így van.

2021. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
97%
Érdekes hogy pont a mozdonyvezetőket említed, mert őket is pszichológus szokta kezelni egy-egy gázolás után, hogy fel tudják dolgozni. Az ember az eszével tudja hogy nem ő tehet róla, lehetetlen lefékezni ha valaki eldöntötte hogy a sínekre ugrik, de az ember nem kizárólag racionális lény. Az egészséges embernek bejátszanak az érzelmei is ilyen esetben, és hiába fogja fel hogy nem tehetett volna semmit, bűntudata van egy életre.
2021. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
Bejátszik, de bűntudata messze nem feltétlen, hogy van. Vannak érzelmek, ezért írtam, hogy nyomasztás, de hidd el, bűntudat nem feltétlen mindenkinél. Amúgy az egész szerencsés ebben a szakmában, aki egész életében csak egyszer gázol évtizedek alatt... Nem lehet más ember tudatos vagy felelőtlen döntése miatt állandóan lamentálni.
2021. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Én kerültem hasonló szituba, bár ott a másik fél nem halt meg, csak súlyosan megsérült. Nem volt bűntudatom, mert tudtam, hogy nem én voltam a hibás. Semmiben.

Ilyenkor akkor lehet bűntudata az embernek, ha maradnak kétségei. Amik az esetek többségében teljesen irracionálisak. (Mint az érzelmek sok esetben).

Nekem nem maradtak kétségeim. És nem vagyok szociopata.

2021. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
79%
Jogos, ebben teljesen egyetértek. Én biztos soha részegen, bedrogozva vezetni nem fogok, gyorshajtás veszélye se fenyeget, másra ő maga helyett meg nem vigyázhatok. Nagyon szomorú, hogy más ember hülyesége miatt a normálisabbaknak legyen bűntudata! Nekem biztos nem lenne, sőt, kívánnám oda az egész rokonságával az ilyen felelőtlen hülyét!
2021. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!