Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Elegem van az állatmenhelyek/á...

Elegem van az állatmenhelyek/állatvédők koldulásából??!! (provokatív cím!)

Figyelt kérdés

Kicsit hatásvadász a cím, szándékosan

Felfigyeltem egy jelenségre mostanában és rohadtul kezd elegem lenni. Facebookon meg a létező öszes médiumban mostanában nem látok mást, mint állatmenhelyes, állatvédős posztok megosztását, adománygyűjtést, hatalmas adományozásokat ( több száz kg táp, rengeteg használt ruha, milliós pénzösszegek)... Magával a jelenséggel nem is lenne gond, hiszen én is önkénteskedtem bármiféle reklám nélkül. Nem szeretném megnevezni a helyet ahol voltam de napi szinten jöttek az adományok, helyi cégektől, magánemberektől, tele volt a raktár minden földi jóval a kutyusoknak. A pénzről nem is beszélek aminek nagy részét a mindenféle fizetett alkalmazottak tették ki, vagy egyszerűen adminisztratív költségként a főnökaszony kiutalta magának. Nos ezeknek függvényében miért van rengeteg olyan poszt, hogy előadják bizonyos menhelyek, hogy éhen halnak a kis állatok vagy mennyire nehéz helyzetben vannak? Miért vetik meg lassan az embert mikor nem állatvédő alapítványnak, hanem pl. kórház alapítványának adja az 1%-át? Ki mit gondol erről?



2021. jan. 8. 19:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
7%
senkit nem erdekel, csond legyen
2021. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

a "kutya" és a "beteg gyerek" hívószó.

rengeteg alapítvány élt már vissza ezzel. keress rá a neten, melyiküket függesztették fel és tettek fekete listára

2021. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
30%
Aki hülye azt át lehet vágni.
2021. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
De az a durva, hogy én egy szabályosan működő állatmenhelyen tapasztaltam ezt... És azóta is heti rendszerességgel vannak segélykérő posztjaik, nyilván bankszámlával.... És akkor a főnökasszony szívja a Marlborot és közben előadja, hogy neki is alig jut valami, mert mindent a kutyáknak ad...:DDDDD
2021. jan. 8. 19:39
 5/29 anonim ***** válasza:
53%

kutyás körökben nagy divat lett az utóbbi években, hogy a kutyák életét többre tartják, mint az emberekét, igaz lehet ez más állatok rajongóira is, pld. macskás emberekre, stb..

személy szerint kutyás vagyok, imádom őket, de ezt a hozzáállást undorítónak tartom, én mindig olyan alapítványnak adományozok, amely beteg gyerekeken segít, sőt, néha részt veszek a segítségben, úgyhogy látom, mire megy el az adomány, viszont erről nem szoktam beszélni senkinek, javaslom tedd ezt te is és biztosan nem leszel megvetve :)

2021. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
51%
5. Ezt én is tapasztaltam. A legszomorúbb, hogy sokszor a gyerekek vagy más embertársaik nem is érdeklik őket, csak a kutya körül forog minden.
2021. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
#5 ugyanígy vagyok! Van egy 6 éves vizslám, nagyon szeretem az állatokat de rosszul vagyok mikor kamuból koldulnak ezek... Ezért is inkább személyesen megyek segíteni, mint pénzt küldjek (ki tudja mire használják el...) És akik a leginkább megsínylik, azok a szegény kutyusok akik lehet jobb helyzetben lehetnének ha minden nekik adományozott összeget ők kapnának meg:((
2021. jan. 8. 19:45
 8/29 A kérdező kommentje:
De pénzbeli adományt mindig egészségüggyel foglalkozó alapítványoknak szoktam utalni, ezért pedig lehurrognak:D ki érti már ezt
2021. jan. 8. 19:46
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező ezzel nem vagy egyedül. Én is csak ezt tapasztaltam, találtam egy kutyát, elláttam, majd vittem volna menhelyre, mert nálam nem maradhatott és mindenféle magyarázatokkal elutasítottak.

Bezzeg, amikor ők mentenek meg 10 kiskutyát, vagy ők törnek be egy láncon tartott ebhez, akkor megy a nagy sopankodás, mert félmillió az orvosi költsége a kutyá(k)nak...


RENGETEG jelentkező van a mentett kutyáknak, mert szerencsére a menhelyes kutyáknak jobb a reklámja, mint maguknak a menhelyeknek, de senkinek nem adják ki őket. Ne dolgozz 8 órában, bent tartsd a komondorjellegűt, fotózd le a házad, kerted, majd ők eldöntik az milyen (wtf), van-e párod, házasok vagytok-e, akartok gyereket (mi a fészkes közé van hozzá?!), ha netán gyerekes vagy, szóba se állnak veled.


Számtalan sztori van, ismeretségi körökből is, hogy hogyan veri át az örökbefogadókat, és hogy tojja le, hogy addig mit tettél a kutyáért.


Híresen megválogatják, hogy kinek adnak kutyát (kb senkinek), aztán még id azt olvastam, hogy 4 hónappal az örökbefogadás után mégse tetszett a gazdinak, komoly baja lett a kutyának, kéne 1,5 millió, szegény kutyusnak....


Szépen vagyunk.


Menhelyeket semmilyen formában nem támogatok, örökbefogadni is csak magánembertől lehet, mert ő valóban segíteni akar a kutyán, és nem meggazdagodni.


Én is mentettem kutyát, 20.000 volt az orvosi költsége, de ingyen örökbe adtam (együtt mentünk el bechippeltetni a leendő gazdikkal).

2021. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom nagy menhelyen voltál, akiknek jó a marketingjük, meg még saját logójuk is van, ami megjelenik a ruházatukon és az autóikon is.

Ott van pénz dögivel, ahol még ilyen felesleges flancolásra is jut. Viszont a kis menhelyeken teljesen más a helyzet. Ott sokszor tényleg bajban vannak hogy mit adjanak enni a kutyáknak, és évek óta úgy zsonglőrködnek az ott dolgozók, hogy az áltag ember már idegösszeroppanást kapott volna.

Én mindig a piciket támogatom, ahol valóban létkérdés a segítség.

Gondolok itt pl olyan helyekre, mint a solti Ágica. Egy-két éve azon küzdöttünk így télvíz idején, hogy legalább vizük legyen, mert tönkrement valami fontos cucc ami a víznyeréshez kellett a tanyán, ahol vannak.

Szerencsére itt van nekünk ebben a modern világban a facebook, ahol meg tudjuk nézni, melyik helyen milyen állapotok vannak, és ki tudjuk szűrni a gazdag helyeket, ahol van bőven pénz, de azért harácsolnak.

Viszont ha az ember segíteni akar, akkor megtalálja azokat a menhelyeket akiknek valóban nagy szüksége van rá.

2021. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!