Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ilyen esetben hova lehet...

Ilyen esetben hova lehet fordulni? (több, oltatlan kutya)

Figyelt kérdés

Sziasztok, szóval a város szélén lakunk kertesházban, kb. 20-30percre gyalog vannak hobbik, ilyen kis házak ahol laknak is, konkrétan városhatár. Mezô van, vadmadarak, stb. Ott van a mi hobbink is, nem valami nagy dolog, gyümölcsfák, egy pici ház, és ennyi. Viszont a szomszédban lakik egy öregasszony, akinek legalább 10(!) kutyája van. Állandóan elszöknek/kiszöknek, nincsenek beoltva, egyszerűen nem is megyünk már ki mert a kutyáktól félünk hogy megtámadnak.


Nos tegnap nagyapám kiment hogy picit rendet tegyen. Nekiment 4 kiszökött kutya, majdnem megharapták, az öregasszony meg leb@szta hogy ne féljen nem bánt...


Ez már évek óta tart, nagyon feldühít hogy ilyen emberek tartanak állatot, nem is megfelelôen, és kb leszarja hogy mi van a kutyáival.


Hol tudnám jelezni ezt? Nyilván egy fotót/videót megpróbálok csinálni hogy legyen bizonyítékom, de nem igazán tudom hova lehet ilyen ügyet jelenteni. Köszönöm elôre is a válaszokat!



#kutya #oltás #Veszettséggyanús
2021. jan. 9. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Önkormányzat ugyse foglalkozna veluk, irj tobb allatvedo szervezetnek, hatha... De nekik is rengeteg munkajuk van sajnos.
2021. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A város jegyzője felé, meg veszélyeztetésért a rendőrség felé.
2021. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Az önkormányzatnak kutyakötelessége foglalkozni vele ha bejelentést teszel.

Nem véletlen az a rendelet sem hogy a helyi önkormányzatnál kell bejelenteni a saját kutyánkat is, ebnyilvántartás.

Az önkormányzat felkéri a területileg illetékes állatorvost hogy ellenőrizze a kutyák oltását. Ez a hivatalos menetrend.

Amennyiben a kutyák szabadon felügyelet nélkül mászkálnak és veszélyeztetnek bárkit és bármit, akkor hívható a 'gyepmester' ill. a rendőrség is.

2021. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Önkormányzat vagy rendőrség? A kérdés mennyire foglalkoznak vele. :/
2021. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

#2 vagyok.


Írtam a jegyzőnek, és feljelentést is tettem, hasonló ügy volt. A jegyző veszélyessé nyilvánította a kutyákat, a rendőrség is foglalkozott vele, volt tanúmeghallgatás. Foglalkoznak a bejelentéssel.

2021. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!