Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők miért akarják...

Állatvédők miért akarják bezárni az állatkerteket?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, h állatbarát vagyok.Tehát ezek az állatok ugye már eleve fogságba születnek, tehát nem is tudják milyen vadon élni. De egyáltalán jobb lenne nekik a vadonban? Elég sok természetfilmet láttam amelyekből tisztán kiderült, h bizony a vadon élet nem olyan gondtalan és meseszép mint az oroszlankirályban. Pl. a szavannakon egy csomó állat éhhalált hal mert nem jut élelemhez vagy csontsovanyan él. Sokukat már kölyök korában levadássza egy ragadozó. Ez jobb mint az állatkerti lét? Az állatkertekben azért a legtöbb állat kielégítő mozgásteret kap, naponta többször etetik őket, bármi bajuk van azonnal hívják az állatorvost. A gondozóktól szeretet, törődést kapnak. És még csak nem is kényszerítik őket semmire mint egy cirkuszban, azokat én is bezáratnám. Tehát egy majomnak mi a jobb ha 20 évig él egy állatkertben ahol semmi gondja mert naponta 3x etetik meg gondját viselik vagy az ha 1 évesen levadássza a vadonban egy főemlős? Egy orrszarvúnak vagy zebrának se jobb ha levadássza egy orvvadász vagy egy gazdag turista. A vadonban eleve minden állatfaj rövidebb ideig húzza, mert ott nincs gondozó aki hívja az allatorvost ha baj van. Tehat én nem az embereket sajnálnám ha bezárnák az allatkereket, hanem az állatoknak nem biztos, h jobb lenne. Szóval várom a normális érveket. Ja és azt én is ellenzem h egy vadon született állatot bezárjunk x évesen állatkertbe de amelyek már eleve ott születnek az nem értem miért baj.
2021. jan. 17. 21:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert még így is természetesebb, ha egy éves korában levadássza egy ragadozó, mint az, hogy naponta emberek százai zsongják körül őket, fényképezik, zavarják. Olyan, mint egy börtön. Egy rabról is elmondható, hogy de jó neki, mert nincs kitéve annak, hogy kirabolják az utcán vagy közlekedési baleset áldozata legyen, de attól még nem élet az, amit ott él.
2021. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Attól, hogy két ember lepontozott nem vagyunk előrébb.. Vitassuk meg!
2021. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
88%
Egyébként én egyetértek veled. Ők ilyen körülmények között születtek, nekik ez a normális. Nem jó példa egy börtönbe került ember, ő tudja a különbséget a szabadság és a bezártság között, de ezek az állatok nem. Valószínűleg nem tudnának olyan szinten gondoskodni magukról, mint azok, akik a természetbe születtek, persze a velük született ösztönök segítenék őket, de ettől több kell oda szerintem.
2021. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Mi a jobb?Tudatlanul (ez alatt azt értem hogy nem tapasztal meg semmit a világból) élni egy kis részen,napokon,heteken,hónapokon,éveken át,evés,ivás szempontjából mástól függeni vagy szabadságban,ott és akkor azt csinálhat amit szeretne,ahol nem lustul el mert megtanulja önmaga megszerezni az ételt,vizet.Én ha választhatnék,ha állat lennék,inkább élnék csak 1 napot szabadon mint 1 évet bezárva.
2021. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
84%
Persze jobb nekik függetlenül élni, hiszen egyébként az a normális, de egy állatkerti állatot nem biztos, hogy jó ötlet lenne kiengedni.
2021. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
93%

Nem tudom, ötöst miért pontozták le. Egy állatkertben nevelkedett állatnak nulla tapasztalata van a vadonban élésben, valószínűleg képtelen lenne életben maradni huzamosabb ideig. Vagy nem talál táplálékot, nem tudja hogy kell vadászni vagy őt vadásszák le mert nincs hozzászokva a ragadozókhoz.

De gondolom az állatvédők gondolnak arra is, ki fogja vissza vagy hozzászoktatni a vadon éléshez a milliónyi állatkerti állatot.

2021. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.

4-es. Hát nem tudom, én ahogy említettem is jó pár olyan természet filmet láttam ahol a vadon élő állatokat éhhalál vagy szomjhalál érte. És napok után kínok közt haltak meg, vagy kölyköket téptek szét hiénák, de ott van az orvvadászat vagy sok állat esetében rettegés a ragadozóktól. Tehát ez nagyon nem az “ott és épp azt csinálhat amit szeretne” kategória. A börtön meg ahogy írta is vki rossz példa mert az ember szabadnak születik. Ahogy írtam szabadba született állatot én se zarnék be utólag állatkertbe de ha oda születik lehet jobban jár mintha vadon élne.

2021. jan. 17. 22:36
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Az állatkertek az okai, hogy jópár faj/alfaj még nem halt ki... csak egyesek túlhülyék ezt megérteni
2021. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezt honnan veszed, hogy be akarják zárni? Mert én ilyen kezdeményezésről nem hallottam, pedig olvasok jó pár állatvédő oldalt (bár nem vagyok nagy állatvédő).
2021. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
4.:Valaki beleszületik egy bizonyos helyzetbe,és akkor maradjon is a megszokott környezetben,mert az biztonságos?Kit érdekel hogy az igazából jó-e számára?Minden élőlény számára legyen az ember vagy állat,mi a legfontosabb?Az ennivaló,az innivaló,a szeretet?Nem.Ez a szabadság.Nem kell lenézni az állatot,hogy ő biztosan nem élné túl a vadont.Mi az agyunk működése,gondolataink alapján akarunk dönteni arról hogy számára mi a jó.Az állati ösztönök jobbak,mint az emberé,jobban is tudnak alkalmazkodni helyzetekhez,erősebbek,nagyobbak,gyorsabbak.Mi az agykacitásunknak köszönhetjük csupán az uralkodó fajt képviseljük.De ezen kívül mink van ami jobb mint az övék?Jobb a látásuk,szaglásuk,hallásuk.Ezért megismétlem magam,ne nézzük már őket gyengének.
2021. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!