Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen módszerekkel lehetne...

Milyen módszerekkel lehetne eljuttatni több emberhez a felelős állattartás részleteit?

Figyelt kérdés
Emellett esetleg elérhetőségeket,akiket kereshetnek,ha az állatuk beteg/elszökött/találtak egyet vagy éppen megválnának tőle. Szörnyű mennyi állat kerül az utcára és szerintem ebben közrejátszik az is,hogy nincsenek az emberek tisztában ezekkel az információkkal. Még mindig jobbnak látom,ha felhívnak egy állatvédőt,mint kitegyék valahol az autóból.

2021. febr. 1. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Az Együtt a Kisállatokért Alapítvány intézkedéseit tudom leírni, mert abba látok bele jobban. Amíg nem volt tiara, évente 1-2x volt Rágcsálók világa nevű rendezvény, ahol rengeteg mindent lehetett venni, és temérdek tanulságos játékon lehetett részt venni. Én felnőttként is nagyon élveztem. Nagyon sokat lehetett tanulni a mentett fajok helyes tartásáról és etetéséről (nyúl tengerimalac csincsilla degu patkány mókus egér hörcsög).


Emelet igyekeznek minél több tanulságos posztot kitenni az oldalukra, és számos Facebook csoportban segítik a tagokat.


2020 novemberében közel 100 kereskedésbe állatpatikába iskolába és óvodába juttattak el 10 pontos szórólapokat, amiken össze volt foglalva a 10 legfontosabb tudnivaló a 8 faj igényeiről tartásáról táplálkozásáról.


Egyes önkéntesek más állatos rendezvényekre is ki szoktak települni, hogy ott is terjesszék a helyes tartást. A Rex kutyaotthonban erre már 2x volt példa az állatok világnapja alkalmából.


Számos más terv is van a jövőre nézve. De munka család barátok és háztartás mellett nem egyszerű.

2021. febr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

A legtöbb tisztában van a lehetőségeivel.

Az állatvédők többnyire buz1 s3ggfejek.


Volt hogy bedobtak a kertembe kiscicákat, hívtam az állatvédőket, elmagyaráztam a helyzetet. Úgy tették ki facebookra hogy azonnal befogadót keresnek, mert ahol most vannak (nálam) meg fogják őket ölni. Még ma megölik őket!

A címem pedig kiadták a gazdi jelölteknek, mert 1 hónap múlva is jöttek hozzám pestről.

Más ik eset: anyám szomszédja élve a kukába dobja a kiscicákat. Beírt a menhelyeseknek. Válasz: minek menjünk ki, mi változik azzal hogy elhozzuk a cicákat? Úgyis lesz új fialás.


Lényeg hogy bunkók, hazugok... És általában a megtalálót átkozzák, arra tukmálnák rá a talált állatot.

Na ezért nem hívják őket.


Beteg állat esetén meg egyértelmű hogy orvost kellene keresni... A legtöbb, főleg macska gazdik sajnálnak egy forintot is költeni a macskájukra. Ingyen nem látja el a doki az állatot.

2021. febr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
#1 én is követem őket, voltam Rágcsálók világán és a tengerimalacos Gazdiakadémián is, pár mentésben is segítettem már, tényleg remekül csinálják és próbálják tanítani az embereket a felelős kisállattartásra, az a fő baj hogy sok emberhez eljut az infó.... és sz..nak rá magasról. Ismerősi körben is volt hogy lett rágcsáló, mondtuk hogy érdemes tartani, küldtünk megbízható forrást ami leírta mit-hogyan-mennyit, az volt a reakció hogy "jó az XY (akitől hozták, akitől azért hozták mert vettek egy fiút és egy lányt mert "a testvérek majd nem fognak szaporodni mert tudják hogy nem szabad" az isten verje még két hörcsög honnan a *********-ból tudná az öröklési genetika alapjait) akitől hoztuk azt mondta így is jó szóval jól van az úgy" szóval az ajánlott ketrecméret töredéke, egyedül tartandó állatból kettő majd meglepett pikachu arc mikor igazunk volt és megpróbálták kinyírni egymást, kb egy éven keresztül téptük a szánkat de egyszerűen mintha a falnak beszéltünk volna, és az húz fel ebben hogy nem azért volt ez mert nem volt elérhhető információ, hanem mert TUDATOSAN IGNORÁLTÁK, mert ahogy VALÓBAN tartani kellene az már egy kis erőfeszítést igényelne.
2021. febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értelek titeket.

Itt most olyan esetekre gondolok, hogy például nem engedheti meg magának, hogy megfelelő ellátást biztosítson az állatának, mert mondjuk kevesebb lett hirtelen a fizetése vagy az állat beteg lett, akkor ne agyonüsse, hanem kérjen segítséget vagy adja le.

Ilyen infókat szórólap vagy plakát stb?

2021. febr. 3. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneket az EKA orvosi rendelőkben, állatpatikákban és felszerelés üzletekben helyezett el eddig tudtommal.
2021. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Az a baj a csapból is az folyik hogy ne üsd agyon csóri állatot inkább add menhelyre, aki szerint pénzhiánykor az a megoldás hogy a kert végében baltát állít Buksi fejébe ott nem lesz elég ha megkapja az infót, valószínű ez már megtörtént csak "nincs nekem erre időm" vagy más kifogások mert egyszerűbb ásni egy gödröt mint a menhelyesnek elmagyarázni miért nem tudsz már gondoskodni a kutyádról.
2021. febr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!