Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sokan elítélik a szaporítókat,...

Sokan elítélik a szaporítókat, a keverék állatokat, de kérdezem én, azok a kutyák nem állatok? Őket nem kell szeretni? Örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 7. 09:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az állat ha már megszületett nem tehet róla, de ugyanúgy élőlény. Ő is vágyik egy gazdira. A kutya nem iphone, hogy neked csak márkás 200 ezer forintos kutyád lehet meg igazolt törzskönnyvel. Igenis vannak egyszerű emberek akiknek jó a keverék!
2021. febr. 7. 09:35
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

A szaporítással az a baj, hogy dőlnek ki az utcára a kidobott kutyák.

Nem az h mindenki fajtatiszta kedvencet akar.

2021. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
A szaporító akkor is szaporító, ha fajtatiszta kutyákat szaporít. A probléma velük, hogy többnyire élhetetlen körülmények között tartják a kutyákat és nem értenek hozzá. Nem a kutyával van a baj, hanem hogy ilyen “embereket” nem támogatunk. Akinek drága a tenyésztő fogadjon örökbe.
2021. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj, hogy a szaporítók nagyrèszt tojnak az àllatokra. Ismerek pl egy husky szaporítót, 1*1 mèteres kenelben tarja, semmi mozgàs, a kölykökből akar megèlni. Olyan emberek veszik meg a kutyát, akik "jaj de cuki" Nekem is kell, aztán nincs mozgatva, a kutya szökik, àllatorvosra nincs pénz, max az olcsó konzervet eszi, csont sovànyak. Tenyèsztőtől ezek az emberek nem vennènek mert drága, de viszont aki a tenyèsztőt ki tudja fizetni, annak sokkal egèszsègesebb a kutyàja és ha beteg viszi orvoshoz. Nekem mentett kutyàm van, csirke és pollen allergiàs, nem mindegy mit eszik, miben fürdetem, vitaminokat kap ami több ezer ft egy hónapra. Tehát nem azzal van a gond, hogy csak a tenyèsztős kutyàt lehet szeretni, hanem azzal , hogy ha a szaporítós beteg , kidobjàk. Ezért vannak tele a menhelyek.
2021. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Keverékekkel szaporítók nélkül is tele van a világ. Ha már azok mind gazdára találtak, akkor térjünk vissza a kérdésedre.


Nekem is mentett kutyám van, imádom, gyönyörű, de amint lehetett ivartalanítottam. Ha mindenki ezt tenné, javulhatna a helyzet, de amíg decuki alapon boldog boldogtalan hagyja szaporodni a kutyáját...

2021. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy azok a kutyák, amiket folyamatosan elletnek, amíg el nem pusztulnak bele? Azok nem érdemelnek szeretetet? Nem érdemelnek boldog kutyaéletet egy rendes gazdi mellett?


Ne csak a kölyköket lásd (mennyi elpusztul, miután boldogan hazaviszik, mert oltatlan, mert beteg, ők ilyen életet érdemelnek??), hanem azt is, mennyi kutya szenved azért hogy gyors pénz reményében minél több, jó eséllyel egészségi vagy idegi gondokkal küzdő kiskutya jöjjön a világra, akik aztán szintén csak szenvednek.


5 voltam

2021. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%
Ezt a szaporítókat azok a állatkereskedők találták ki akik le akarnak járatni más árusokat vagy pl úgy mint a homároknál a homofób kifejezés. Ezzel próbálják legalizálni saját tevékenységüket még másokét el lehetetleníteni.
2021. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Az lenne a lényeg, hogy ne szapirítsanak! Én eleve büntetném azokat, akik ivaros kutyákat tartanak, kivéve az engedéllyel rendelkező tenyésztőket.

Vedd ilyenektől a 20 ezer forintos kutyát (ha már megszülettek)!

[link]

2021. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem magukkal a kutyákkal van a probléma, hanem a mögötte álló emberi önzéssel. Senki sem a kutyákat hibáztatja.
2021. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyenek miatt tartunk ott ahol... akik nem akarnak sok pénzt kiadni kutyára, ezért szaporítótól vesznek azzal a címszóval hogy "ez a kiskutya már megszületett, nem lehet visszafordítani, megérdemel egy jó gazdit" Az hogy a szukát még hányszor elletik le, hogy hány kölyke pusztul el amiről nem tudst, vagy egyáltalán a te kutyád testvérei milyen körülmények közé kerülnek az mellékes, csak neked legyen egy cukimuki óccsó kutyád. És csűrheted csavarhatod, de ha jobban érdekelne a kutyák sorsa mint a pénz, akkor eszedbe sem jutna szapit pénzelni, hanem menhelyre mennél kutyáért, hisz ők is megérdemlik a szeretetet, csak hát ők az esetek többségében már nem pici cuki kölyökkutyák. Ez az álszentség netovábbja a szememben, szégyen ez a gondolkodás.
2021. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!