Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az ellen jogilag mit lehet...

Az ellen jogilag mit lehet tenni, ha a szomszéd megfenyegetett, ha a macskám megint odacsinál a kertjébe, mérget tesz ki?

Figyelt kérdés
Azt mondja, az enyém és a telkemen kellene tartanom és szedegessem én utána és ha még egyszer meglátja, mérget rak ki neki.

2021. febr. 7. 21:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Jogilag sajnos semmit,amíg nem tudod bebizonyítani hanganyaggal vagy videófelvétellel.Ez csak 1 az 1 ellen.Nem jogilag pedig bármit lehet tenni vele/ellene.
2021. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Semmit. A kertembe oda teszem a fagyállót, ahová akarom. Bebafna, ha a szomszéd szabná meg.
2021. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Jogilag megteheted, hogy macskabiztossá teszed a kerítést, vagy benn tartod a házban. Pont.
2021. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Kertjében azt csinál amit akar, ha hagyod a macskád kint bóklászni az a te felelőtlenséged
2021. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk jogilag koteles vagy a kerteden belul tartani a macskat. Nem szep dolog ez a szomszedtol, de gondolom szolt mar ezert szepen, te meg leszartad a kereset, hat most megfenyegetett, hatha hat. Lehet, hogy csak a szaja nagy, lehet, hogy nem, de nem kene megvarni, amig tenyleg megteszi (nem ertek ezzel a modszerrel egyet, de azt megertem, hogy elege van). En is eltem igy, egy regi szomszedom 6! macskaja jart at es szarta tele a kertet, kaparta ki a viragokat, hugyozta le az ajtot. Nekem is van macskam, benti, imadom oket, de ez baromira kellemetlen tud lenni.


Ha fontos neked a macskad, akkor vagy bent tartod, vagy csinalsz kifutot, macskabiztos keritest.

2021. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 qkker1 ***** válasza:
91%
Megoldod, hogy ne tudjon a macskád átmenni a szomszédba, pl. macskabiztos kerítéssel!
2021. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Ez a marhaság mióta van, hogy köteles vagy a macskádat a telkeden belül tartani? Teljes nonszensz! Az is elmebeteg aki kitalálta! Kutyánál még csak megértem, de macskánál? Ráadásul vidéken? Ahol a kertben is jönnek -mennek más idegen macskák. Egy olyan állatról beszélünk aki tud mászni, nem is rosszul, akár a tetőgerincre is felmászik. Macskabiztossá tenni egy több 100 méternyi kerítéssel ellátott telket iszonyú pénz lenne, és akkor is csak a béna macskák nem tudnának átmenni rajta. Ja és a mi szomszédunk agyonverte a macskánkat, majd átdobta a mi telkünkre. Szóval a saját telkén nyugodtan gyilkolhat? Na ezt se hiszem el. Köszi a lepontozást észkombájnok! Még bőven belefér, mert 7000 válaszom van, 1 lepontozás nem számít.
2021. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Én imádom a macskákat, volt sok macskám életemben, de kivagyok, mikor tele van a kertünk macskaszarral, pedig macskánk sincs, a másfél éves gyerek meg ott játszana. Oldd meg, szarasd otthon, vegyél neki almot. Nehogy már a szomszéd problémája legyen.
2021. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Mekkora egy macskakaki? Amit ráadásul el is kapar minden házimacska. Úristen milyen világban élünk! 🤔😯😱
2021. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Az gondolom eszedbe se jutott, hogy a macskád otthon tartsd, mi? Nekem is elegem van abból, hogy más állata után nekem van károm.

2-szer fordult elő, hogy a patkány csapdába a macska belelépett, s elvitte az egészet.

Mikor 4-5 éves voltam egy jó darabig kúráltak valami féreghajtóval, mert a macska a homokozóba sz@rt...

A csűr földjére sz@rnak folyton, így sokszor a szénát/lisztet az állatok nem akarják megenni. (Mert érzik rajta a macskaszart)

Pár éve a szomszéd macskája az egyik csibénket szinte megölte.

S még sorolhatnám.

2021. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!