Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A gerinces állatok kinzása...

A gerinces állatok kinzása törvénybe űtköző egy ideje,a bundatulajdonosok cuki kis állatok gyilkosai egy ideje.DE a halakra miért nem terjeszti ki a törvény a védőszárnyait?

Figyelt kérdés
A horgászok nagyon sokan vannak,és a kormány népszerűsége csökkenne ha ez irányban intézkedne?
2021. febr. 8. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Ne legyél fanatikus.
2021. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem csak én vagyok fanatikus,hanem az is,aki már egy irhabundát vagy egy bőrcipőt is ördögtől valónak tekint.
2021. febr. 8. 17:16
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Kérdésed 100%-ig jogos. Sajnos a halak mindig is kivételezetten rossz helyzetben voltak. Szerintem nagy pechjük, hogy némák. Akik irtják, gyötrik, ölik öket még a hangukkal, sirásukkal, hörgésükkel sem tudnak hatni rájuk. Néma áldozatok. És egyes! Ez nem fanatizmus, hanem tény!
2021. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Sok évvel ezelőtt egy blogger feltette már ezt a kérdést, hogy miért lehet a piacokon meg a hipermarketekben lassú halálra ítélni a halakat. Betömni több százat egy kis akváriumba, aztán élve papírba csavarni, és ott szenved szerencsétlen a Mari néni kosarában. Óriási hiszti volt belőle, hogy mit szól bele, nem az ő dolga. A Lehel csarnokban úgy oldották meg (mivel ott lakott) hogy letakarták csomagolópapírral az üveget, nehogy lefényképezze valaki, hogy kínlódnak az állatok.


Normális országban erre kijönne a rendőrség, bilincs, és kész, letöltendő börtön. És kurvára nem érdekel senkit, hogyan "szokták". Nemhogy ezért, ennél kevesebbért is. Például itt van egy hír Amerikából: a faszi költözésnél otthagyta az aranyhalát, és ezért letartóztatták állatkínzásért.

[link]

2021. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Ezt a kérdést már feltetted, nem is olyan rég. Akkor kaptál egy csomó választ.
2021. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt a kérdést más tehette fel,én még eddig csak hozzászóltam ilyen ügyekben mások kérdéseihez.
2021. febr. 8. 17:53
 7/13 A kérdező kommentje:

Igaz 2019 dec.-ben volt egy horgászokkal kapcsolatos kérdésem,de ott csak a bundákra fújók szemellenzősségét akartam ezzel kicsit kritizálni.

Ez volt a kérdésem akkor:"Ha a bundás nőkre haragszanak az emberek, akkor a horgászokra is kéne! Ki ért egyet velem?"

2021. febr. 8. 18:36
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Én egyetértek.
2021. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Vannak egyébként törvények a halakra is, a horgászoknak vannak korlátozások, vannak védett fajok stb.


Itt is inkább azokkal van baj, akik hálóval lerabolják rendszeresen a folyókat. Vagy a bevásárlóközpontokban a zsúfolt terráriumokban.


De ezek is olyan törvények, mint úgy alapjában véve az egész állatvédelmi törvény. Van, de minek? Senki nem ellenőrzi, senki nem tartatja be, a bírság nevetséges, nincs visszatartó ereje.

2021. febr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem a horgászokkal van a baj, azok normálisan kinyírják a halat, hanem az állatkínzással, pl ahogy a hipermarketben ott szenvednek egy nagy akváriumban.


Vagy pl. hogy a hülye japánok élve vágják fel és eszik meg a halat.

2021. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!