Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Régen,50-100 éve a falusi...

Régen,50-100 éve a falusi paraszt emberek tényleg rosszul bántak a kutyákkal, macskákkal?

Figyelt kérdés
Olyasmit hallottam, hogy akkoriban a macskákkal nem épp kesztűs kézzel bántak, simán agyonütötték őket ha nem volt rájuk szükség vagy ilyesmi, fogyóeszköz volt. A kutyákkal is így bánhattak vagy azokkal jobban? Lehet tudni ezekről valamit?

2021. febr. 13. 18:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Ez emberfüggő. Vannak, akik most is így bánnak az állatokkal, ehhez nem kell 100 évre visszamenni. De pl. az én felmenőim között mindenki nagy állatbarát volt, és 100 évvel ezelőtt is családtagnak számított náluk a kutya, és a macskákat is rendszeresen beengedték melegedni a kályhához (enni keveset adtak nekik, mert az volt a cél, hogy megfogja az egereket). A tehenet is szerették, becsülték. Az egyik dédim még a csirkéket is úgy szeretgette, mint egy kiskedvencet, persze ettől még levágta őket, mivel emiatt tartotta, de semmilyen állatot nem bántott csak úgy heccből vagy nevelési céllal.
2021. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%
Igen, de nem csak 50-100 évvel ezelőtt, hanem tanyákon kis falvakban ma is. Főleg az idősebb generációra jellemző ez. Nekik már nem tudod megszabni, hogy mit tehetnek a saját kutyájukkal, macskájukkal. A haszonállatok, mindig előrébbvalók mint a kutya vagy macska. Ha a kutya széttépi a tyúkot, vagy a macska elviszi a kiscsirkéket, a világ legtermészetesebb dolga náluk, hogy agyoncsapják az állatot☹️
2021. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Még 25 éve is apámék felakasztották a kutyámat mert neveletlen volt, nekem kellett megásni a gödröt 10 évesen, a macskákat is simán agyon verték. Sok helyen ma is csinálják.
2021. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Kettes!! Ne általánosíts már!


Biztos vannak sajnos olyan helyek, ahol így bánnak az állatokkal, de nem kell ahhoz tanyára / falura menni, hogy állatkínzókkal találkozz.

Én falun nőttem fel, édesapám most is falun él. És mindig azt láttam, arra tanítottak, hogy az állatokkal szeretettel bánjak, úgy ahogy ők is mindig bántak velük. MINDEN állattal, nem csak a haszonállatokkal.


Nem egy olyan kutyánk volt sajnos, amelyik megölt néhány tyúkot / kacsát, mert mikor nem voltunk otthon sikeresen bejutott hozzájuk.

Soha egyetlenegyszer sem lett egyik kutyánk se agyonütve vagy megverve ezért!!

2021. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

A normális emberek régen is megbecsülték az állataikat,például egy jó terelő vagy nyájőrző ,házörző kutya mindig is aranyat ért . A macskákra is nagy szükség volt a rágcsálók miatt ,heccből akkor is csak az elmebetegek verték agyon a háztáji állataikat,ahogy most is . A felesleges szaporulatot gondolom pusztították ,de ne feledd ,hogy akkoriban nem létezett ivartalanítás ami nyilván egy jóval kíméletesebb módja a szaporulat szabályzásának. Inkább azokkal van a gond,akik ma is így elletik halomra a macskáikat ,kutyáikat aztán kidobják a mezőn lezárt dobozban,vagy másnak a kertjébe hajigálják .. Megmondom őszintén,én ennél azt is humánusabbnak tartom ha agyonüti őket újszülött korukban,hiszen ezekre az állatokra hosszú vergődés,és kegyetlen halál vár a pusztában,az autó kereke alatta ,a kutya szájában,vagy megfagynak ..

Mondjuk fel nem foghatom minek tart kutyát/macskát aki nem képes ivartalanítani ,elítélem az összes többi "megoldást" de ha már megtörtént inkább verje agyon gyorsan,minthogy kínhalálra ítélje az kölyköket .

2021. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

5

Régen nem volt állatorvos, vagy ha véletlen volt is a környéken brutál drága volt, ha valamelyik állatnak baja volt akkor azt elintézték. Nem volt ivartalanítás, a fölösleges állatokat elintézték. És lehetne sorolni. És még ha valakinek volt is puskája, ami az elmúlt 100 évben nem volt túl gyakori az sajnálta a golyót rá. Maradt a lapát, akasztás, vízbefojtás.

2021. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

6

Igy igaz és annó ez a legtermészetesebb dolog volt, senkinek eszébe nem jutott semmi olyasmi, hogy úr isten micsoda állat kínzás.

Ma már ez más de az akkor olyan világ volt.

2021. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

3-as. De ugye nem viszed tovább ezt a szokást?

Kérdező!

Régen is, ma is előfordul. Csak lépj be pár napra néhány állatmentős oldalra. Garantáltan meggyűlölöd az emberiséget.

2021. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%

8

Nincs semmilyen háziállatom. Soha nem is lesz.

2021. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%
Ma is ez megy falun.
2021. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!