Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzást névtelenül hol...

Állatkínzást névtelenül hol lehet bejelenteni neten keresztül?

Figyelt kérdés
2021. márc. 5. 19:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Tolna megyében az egyik faluban egy férfi tart 2 kutyát, de Írországban él, hónapokig itt sincs. Egy embert fizet, aki minden nap jön és eteti őket, de bizonyára nagyon keveset kapnak, mert egész nap sírnak az étel után. A szomszédok dobálják be az összes maradékot hozzájuk. Egy ilyen alkalommal láttam, hogy az egyik kutya (amelyik háromszor akkora, mint a másik, staffordshire terrier keverék lehet) majdnem széttépte a kisebbet az étel miatt. Viszont ránézésre az állatok nem alultápláltak (hála a szomszédoknak). Nem tudom ilyen esetben a hatóságok tesznek-e bármit is?
2021. márc. 5. 19:29
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Helyi állatvédőknek kéne szólni először szerintem, ők elég gyorsan szokták magukat mozgósítani ilyen esetekben. Nálunk is volt hasonló, szomszéd lakásban magára hagytak egy cicát meg egy kutyát, de hozzájuk nem járt ki senki etetni...

Az állatvédők kijöttek, hagytak egy cetlit először, rajta ultimátum időponttal, hogy vegyék fel velük a kapcsolatot. Nem reagáltak két napon belül, akkor már jöttek a hatóságokkal, és kvázi betörtek a házba, kimentették az állatokat.

Mivel ide jár valaki etetni, így nem tudom, mit fognak csinálni, de egy próbát mindenképpen megér.

2021. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Füzesabonyi Àllatvédő Alapítvàny.

Nekem mindig segítettek.



[link]



Itt tudsz Zsaninak bejelentést tenni.


Koszi,hogy nem hunysz szemet az allatkinzas felett. Respect!

2021. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Buran ***** válasza:
64%

A helyi állatvédők mindig a legjobb megoldás. Hatalmas tapasztalatuk van (sajnos), és mindig az állatokat tartják szem előtt.


Ha olyan településen élsz, ahol nincs állatvédelmi szervezet, akkor a legközelebbivel érdemes felvenni a kapcsolatot. Ha nem is tudnak kiszállni, mert nincs ott jogkörük, túlterheltek hozzá, stb., akkor is ellátnak jó tanácsokkal, hogy hogyan, merre miként tovább.


Elvileg, ha nincs állatvédelmi feladatot ellátó szerv a településen, akkor a jegyző az illetékes. De inkább szólj az állatvédőknek.

És ne aggódj, ha kéred, akkor az anonimitásodra is vigyáznak.

2021. márc. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Első sorban tudni kellene nekünk helyileg, hol található ez az objektum, melyik állatvédő csapatot értesítjük.

Felhívhatod a rendőrséget

-112-t tárcsázod megmondod, hogy névtelenül szeretnél bejelentést tenni, egy ember ellen aki 2 kutyát kínoz és éhezteti. Elmondod az ember nevét, a címet és onnan a hatóságok kezükbe veszik, a rendőrség kimegy akik értesítik az állatvédő egyesületet akik elszállítják az állatokat. Az állatvédő egyesület jelentése alapján eljárást indítanak állatkínzás alapos gyanújával, felveszik a kapcsolatot az Írországiakkal ők ott értesítik az emberkét, hogy haza kellene menni, és biztos kap 1-2 évet!


Ha nem akarsz rendőrökkel bajlódni telefonálj erre a számokra: +3620/368-0744, +3620/288-3728 ők állatvédők kimennek vagy írj erre az email címre: allatvedok.veszprem@gmail.com . Ők kivonulnak, és onnan biztonságban tudhatod a 2 jószágot!

2021. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!