Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A kedves állatvédők mit...

A kedves állatvédők mit szólnak ahhoz, amikor egy kutya mwgtámad egy embert, a rendőr meg lelövi?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 17:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Bocsáss meg: embert is lelőnek, ha olyat csinál.
2021. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
99%

Nem unjátok még az ilyen sarkított, fekete-fehér felfogású provokálást?

Mint amikor az egyszeri anyuka ott hőzöngött valamelyik állatvédő oldalon, hogy méé nem a szegény gyerekekkel foglalkoznak az állatvédők. Amikor meg rákérdeztem tőle, hogy ő a saját gyerekein kívül hány gyereknek segített, akkor ment a nagy hallgatás.

2021. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
És nyugi, normális kutyások is rettegnek az önsétáltató, támadó kutyáktól, általában a kutyások, állatvédők szedik össze, fogják meg az ilyen kutyákat. Erre ugye nem is gondoltál...
2021. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerencsére még nem láttam ilyet.De olyat már igen,amit te csinálsz.
2021. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Szóval lelövi a rendőr az embert,hogy megkímélje a szenvedéstől?
2021. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem, én most tipikusan arra gondoltam, hogy pl. amikor a saját gazdájára támad rá,és kimegy a rendőr és lelövi, vagy mondjuk Gubis őrmester esete
2021. márc. 9. 18:01
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem az állat tehet róla.

Mikor egy ember állatot vállal magára,köteles felelősèggel tartozni felè.

Kutya támadás akkor van,mikor a gazdája rosszul nevelte.

Egyszerűen nem értenek a legtöbben a kutya nevelelèshez.

Nagyon gyakran a kinti-kertbe zárt kutyáknál figyelhető meg a kutyatámadás. Persze ilyenkor is lehet jól tartani egy kutyát, de lássuk be általában a kinti kutyákkal nem foglalnoznak. Sem az egészségügyi állapotokra nem figyelnek,sem pedig a szocializációjukra .

De persze van kivétel.

Csak az ilyen hanyag gazdáknál a kutya kint tengeti èlete nagy részét a keretben(számára a kert a világ, a távolban hallgatja a társai ugatását, unatkozik..:( ), akkor érintkezik emberrel ha megetetik (jobb esetben), néha megverik ha valami "rosszat" tesz, és itt ki is merül az állat nevelése.

Pedig kutyáknál nagyon fontos hogy kialakuljon egy hierarchia a gazdival.

Mikor nincs foglalkozva a kutyával, el kezdik feszegetni a határaiakat és ilyenkor lesz kutyatámadás. A kutya unalmában mivel semmi feladatot nem kap, hirtelen eszébe jut,"hm mi lenne ha èn lehetnèk a falka vezér?"


Véleményen szerint nem kéne az állatot büntetni UTÓLAG,hanem elkobozni a szar gazdáktól és rehabilitálni kellene egy szép világban a kutyákat. Nem érdemli meg a kutya a fizikális bántalmazást,ahogy gyerekeknèl úgy állatoknál sincs jó vége az utólagos testi fenyítèsnek.

Olyan családokhoz kéne kerülniük ahol napi szinten kapna feladatot a kutya és olyan nevelést kaphatna l, ahol ilyen meg se fordulna többet az állat fejében.


Egyszerűen nem való kutya mindenkinek.


Szerintem az állatvédelmi itt kezdődne, lecsekkolni minden kutya tulajdonost,hogyan tartja a kutyáját, különösen ahol kisgyerek is van.

Szerintem fontos a kutyasuli,nem csak a kutyának, hanem az embernek is. Megtanulja az ember a helyes testi beszédet a kutyája felé.



Szóval mit gondolok ha lelőnek emiatt egy állatot? Azt,hogy nem ezt érdemelte. Magát a gazdit kéne büntetni (legálisan), és tanfolyamra bemutatni,(saját költsègre)

2021. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Nézd... egyes voltam. Szerintem pl. a harci kutyáknál eleve az van, hogyha csupán megsebesítik, akkor is ott lóg az emberen...


Ki kell nyiffantani. Emberi támadót is, ha más intézkedéssel nem lehet leszerelni, végső esetben lepuffantják, mert muszáj, ha muszáj!

2021. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező, érdekelne a véleményed, ha téged támadna meg az a kutya. Mit várnál a rendőrtől, mit tegyen, hogyan reagáljon. Adj ötletet, lehet hogy tudsz jobb megoldást.

Pl. a kutya beleharap a karodba, vagy az arcod marcangolja, próbálod lerázni, de újra támad.

2021. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
7.-es:én ezzel teljesen eggyet értek. De például Gubis őrmestert majdnem megölte a kutya
2021. márc. 9. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!