Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Keresek olyan ügyvédet Pesten...

Keresek olyan ügyvédet Pesten aki állatot és embert is ért fizikai kutyatámadások ügyében sikeresen fellépett már kártérítési ügyben. Állatmentő szervezetek dolgoztok ilyen jogvédőkkel?

Figyelt kérdés
Kétszer ért bennünket kettős kutyatámadás 2 hónapon belül ugyanazon gazdától származó kutyáktól közterületen: ami 8 napon túl gyógyuló sebeket okozott a kutyámnak és nekem is. Most kártérítési eljárást indítanék a tulajdonos ellen de a kutya rehabilitációja még folyamatban van. Olyan ügyvédet keresek, akinek ilyen jellegű ügyekben pozitív tapasztalata van. Kutyás szervezetek esetleg ,akik dolgoznak együtt jogvédőkkel.

2021. márc. 12. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Dr. Kovács Andrea
2021. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Írj az Állatmentő seregnek, tetovált állatvédőknek emailben, biztosan szívesen adnak tanácsot.
2021. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem ne tegyél semmit, mert el fogják altatni miattad a kutyát
2021. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Ok!Akkor harapdáljon tovább boldogot,boldogtalant.Ez aztán a jó megoldás 👀👀
2021. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentést tettél? Mert ez már büntetőjogi kategória is.
2021. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Én azonnal jelenteném fel a gcibe.Mi az hogy megharap a kutyája és nem is egyszer?Mit csinál ez hogy ilyenek a kutyái?Vagy ha harapós mert van olyan akkor miért nem tesz rá szájkosarat ha tudja hogy odakap?!Komoly nem értem az ilyen embereket
2021. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

" Most kártérítési eljárást indítanék a tulajdonos ellen de a kutya rehabilitációja még folyamatban van."

Hát pont hogy nem kellene megvárni, hogy begyógyuljanak a sebek,-eltűnjenek a bizonyítékok...

2021. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
De ugye azóta sem vettél egy gázpisztolyt, vagy gázsprayt, ugye?
2021. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Első körben rendőrség és feljelentés. Az állatorvostól kérj szakvéleményt, magadról is kérj látleletet. Utána lehet menni ügyvédhez, a bíróság is kérni fogja.
2021. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Gázsprayt nem veszek mert azzal a saját kutyámban is kárt tennék. Azonnal és egyszerre támadó kutyák esetén nem tudod csak a támadókat lefújni ( egyik esetben sem működött volna ez a megoldás). Ráadásul a második támadás hátulról ért bennünket és nem is hallottam h jönnek a kutyák. Látleletek vannak és fotók is, orvosi leírás is --ezt egyébként az orvosok maguktól ajánlották a kórházban,pedig rengeteg dolguk volt a sürgősségin--. Rendőrségre a jegyző tett feljelentést és ma kaptam meg a határozatot hogy megszüntetik az eljárást a tulajdonos ellen mert úgy nyilatkozott , hogy nem ő engedte ki a kutyákat és azt mondta a rendőrségen hogy nem volt tudomása arról hogy kijárnak a kutyái a kerítésen át a közterületre. A rendőrség magától nem tesz semmit, nem is vizsgálja ki az ügyet csak vár és egy idő után átküldi az anyagot a jegyzőhöz vagy a megyei főállatorvoshoz úgy hogy ilyen esetben ne is menjetek a rendőrségre ( de leginkább ne is kerüljetek ilyen helyzetbe!!!!) A jegyző az illetékes a hatósági eljárás lefolytatásában a főállatorvossal együttműködve. Köszönöm a tanácsokat. Megérdeklődtem a jegyzőnél és nem altalják el a kutyákat max. veszélyessé nyílvánítják de az is egy hosszú eljárás.
2021. márc. 12. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!