Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A kígyót lehet élő házi/törpe...

A kígyót lehet élő házi/törpe nyúllal etetni?

Figyelt kérdés
Tiktokon botlottam egy olyan vidóba, ahol egy foltos törpenyuszit raktak be a kígyó terrárumába, az persze levadászta, azonnal nekiugrott es elkezdte folytani. Ezen nagyon kiakadtam, mivel azt, hogy egeret kapnak, nyilván meg tudom érteni, arra tenyésztik őket (habár én inkább már döglöttel etetném, sok kígyó úgy él), viszont a törpenyulak házikedvencek, arra tenyésztik őket, semmi közük a kígyókhoz, a vadonban sem találkoznának. A kerdésem pedig azert teszem fel, hátha tudja valaki hogy ez törvényellenes e, mert ha igen én szívesen feljelentem ezt az embert, hiszen vidókat is készít ezekről a szörnyűségekről és megosztja őket, tovabbá kommentekben leírta, hogy ő több törpenyulat is tart, csak a kígyóknak eledelül.

2021. márc. 13. 18:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, én se nagyon támogatom, főleg hogy az ilyen szadista fajtájú kígyósok csak élvezkednek azon hogy nézik ahogy egyik állat elpusztítja a másikat és durván bánnak az eleségnek tartott állatokkal.

Kutyának macskának azért akkora visszhangja van hogy azt nem szabad, a nyulat, tengerimalacot tudtommal nem védi törvény.

2021. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Fogalmam sincs, hogy legális e, de ex törpenyúl tartóként ez most meglehetősen szíven ütött.

Megérne egy feljelentést, ha nem legális amit csinál.

2021. márc. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Jelentsd fel! Azért ez embertelen! Nincs joga ezt tenni nyulakkal!

Ráadásul lehet kiderül, hogy sunyizik dolgokat, ki tudja, sose tudni.


Szerintem fel kellene jelenteni. Akár névtelenül.

2021. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
22%

Hármas vagyok. Én őszintén szólva nem tudnék nyugodt lenni ha ezt látnám és annyiban hagynám.

Azért szegény törpenyuszi azért éljen, hogy aztán a kígyó megegye? Na ne már!


Ráadásul él közben!

Tök mindegy, hogy ez a kígyónak kaja, erkölcstelen!

Ha tudod, hogy ki az, akkor szólni kell állatvédőknek vagy rendőrsegnek!


Gondolj bele, hogy ha senki nem tesz semmit, akkor hány ártatlan kis nyuszi fog meghalni?

2021. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

Ti szoktatok természet filmet nézni?

A természetben a kígyók nem dögöt esznek hanem élő állatot ( meg tojást ha találnak). Nem válogatnak mindent megesznek ami belefér a szájukba, madár, rágcsálók, kétéltűek, kisebb emlősök, stb.

2021. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
42%
A fogságban tartott állat nem képezi a természet részét.
2021. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
A dögről annyit hogy épp most néztem meg egy videót ahogy a királypiton egy szempillantás alatt rácsavarodik egy élettelenül felkínált nyúlra. Kegyesebb és biztonságosabb így etetni a nagy kígyót.
2021. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem minden fajta kígyó bírna megenni egy nyulat, de van amelyiknek meg már pont annyit kell ennie.


Nem értem mi a különbség a nyúl meg az egér között. Mindkettőt tenyésztik hobbi és takarmányozási (fogyasztási) célra.


Lehet sajnálni a nyulat, meg csúnyázni a kígyót meg a gazdáját, de az 5-össel értek egyet. Ilyen a természet.


6-os attól még a természeteshez közeli igényei vannak.

2021. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%
Persze, de nem kell neki az élő eleség, ha elfogadja azt amit élettelenül kínálnak. Az élő állattal etetés a gazda szórakoztatására van.
2021. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Ha döglött nyúllal etetik, akkor mi változik?


Mennyivel jobb, hogy embet öli meg az állat helyett?


A ragadozók is legyenek vegánok, nemde?!

2021. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!