Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Napokra magukra hagyott...

Napokra magukra hagyott macskák pár házzal arrébb. Mi lenne a jó döntés? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom nagyon rövíden leírni a helyzetet. Volt egy barátom tőlem idősebb férfi. 54évesen rákban elhunyt. Volt egy élettársa egy roma származású nő. A nő elköltözött egy 40km-re lévő városba. A faluban megkért egy nőt, hogy éltesse a macskákat. A nő ma besokalt, és mondta, hogy ő mostmár nem eteti a macskákat, amíg ki nem lesz fizetve. Van még pár dolog. Nem 1-2 macskáról van szó. Nyáron összesen voltak, vagy 20an.Most kb olyan 8-10 lehet. A roma származású nő szerint az rendben van, hogy hetente 1x rájuknéz. De szerintem hazudik, mert apámnak azt mondta telefonban, hogy legutóbb 8-10kg kaját hagyott itt a macskáknak... Na ha ez igaz, akkor miért kell mást megkérni, hogy adjon nekik enni?,,,, Plusz az egy lakatlan ház..Ajtó,kapu bezárva... Kulcs nincs... Hogyan lehet így egyáltalán vizet adni nekik ?! És miért nem a közvetlen szomszédot kérte meg segíteni, vagy az azt követő szomszédot... Apám azt mondja ne avatkozunk bele. Ti mit tennétek?



2021. márc. 18. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Menhelyeket vagy állatmentőket kellene felkeresni, akik gondjukat viselik a cicáknak és keresnek nekik új gazdit.
2021. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Mindenképpen hívnám az állatmentőket. 8-10 kg óriási mennyiség ahhoz képest hogy heti 1x néz rájuk, ez így nagyon nincsen rendben. Szerintem ha névtelenül hívod az állatvédőket, akkor végülis te kimaradsz belőle, és akkor apukád akarata is érvényesül.

2021. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%
Semmi bajuk nem lesz, tudnak vadászni, vizet keresni
2021. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azon gondolkodom, hogy holnap elmegyek a ház előtt. És,ha látok 1-2-elpusztult macskát akkor szólok az állatmentőknek.

Én nem tennék ilyet,hogy hetekre magukra hagyjam őket.A nő származás a gond.Engem szinte sosem kedvelt.A pasija is megmondta, hogy az élettársa mindenkit utál. Nem szeretnék én vele kitolni,de ez így nem megoldás... Elfognak vadulni, nem kapnak szeretetet törődést, lopni fognak, sőt orvosi vizsgálat hiányában, fertőzést is hordozhatnak. 😔

2021. márc. 18. 23:01
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Sokszor a macskák elbújnak ha érzik hogy közel a vég. Szerintem nem fogsz csak úgy tetemeket találni.
2021. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
,,A nő származás a gond.'' Tessék? Mondjuk alapból nem értem mi jogosultsága van már a kérdésben is megemlíteni, hogy roma a hölgy.
2021. márc. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.A nő roma.Voltak kisebb "csalásai".

Volt egy bőrtönőr ismerősöm,a rabok 90%-a roma.



Más téma:A néni aki értette,és leált az etetésükkel.Mondtam neki,hogy talán a jegyzőnek kellene szólni.Azt felelte,el kóboroltak a macskák.És valóban nincsennek is ott.

2021. márc. 28. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Na meséljetek, mi a baj az 5-ös kommentemmel? :)
2021. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!