Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek elég szigorú az...

Szerintetek elég szigorú az állatvédelmi törvény?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, egyrészt csak a gerinces állatokra vonatkozik, másrészt max két év állatkínzásért túl kevés.

2021. márc. 28. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem. Sokkal több évet kellene adniuk egy állatkínzó embernek. Még többet, mint egy olyan embernek, aki embert kínzott meg. (Persze ez csak az én véleményem!!!) Nem azt mondom, hogy nem élég szigorú a törvény, de azért vannak dolgok, amiket javítanék rajta az állatok maximális védelme érdekében. (:💜
2021. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
előző vagyok: *elég
2021. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha szigorúbb lenne, akkor sem lenne betartatva.
2021. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
#3- as. Igazad van szerintem. Akármilyen szigorú egy- egy törvény mindig lesznek emberek, akik megpróbálják majd megszegni. ): Mondjuk egy kis idő után biztos találnak majd erre is valami hasznos módszert! 😊
2021. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Még sose láttam, hogy bárkit is megbirságoltak volna, mert közterületen nem használt pórázt, pedig kötelező. Megállókban is dohányoznak, pedig tilos, azt sem büntetik. Tömegközlekedésről sem zavarják le a büdös csövest, szagolja az összes utas.
2021. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem az. Kötelezővé kellene tenni legalább az alapozó tanfolyam elvégzését, ami elméleti és gyakorlati vizsgából állna. Ezen felül kivonni a forgalomból az eb etetésére alkalmatlan búzatápokat, mert alapból állatkínzás, ha valaki azzal etet. A rendes tápokra pedig állami támogatást adni, hogy olcsóbbak legyenek. A szaporítás betiltására szintén szükség lenne.


Hogy mennyi fog ebből megvalósulni? Semennyi. Mert az államnak egyik sem érdeke. :\

2021. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Először nem a törvényt kéne "szigorítani", hanem az olyan embereket, akiknek befolyásuk van erre. Akkor talán megvalósulna valami a terveinkből.
2021. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem, de én már annak is nagyon örülnék ha a jelenlegi is rendesen be lenne tartatva és valódi büntetés járna az állatkínzásért.
2021. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem elég szigorú, két év azért sok idő...

A probléma az, hogy nincs betartatva, de olyan szinten, hogy talán még senki sem kapott letöltendőt állatkínzásért, pedig volt pár jelölt...


Meg, ha jól emlékszem, van benne pár tágan értelmezhető dolog. pl az állatot a fajtájának megfelelően tartani. Na, pl szerintem(!) ez alapján egy kutyának a megfelelő tartás az, ha legalább heti párszor elviszed sétálni, naponta foglalkozol vele, egy malival vagy borderrel intenzívebben, egy mopsszal meg inkább andalogva sétálgatsz, tanítgatsz neki pár egyszerűbb trükköt és inkább szeretgeted. Ez viszont egyáltalán nincs így értelmezve, ha a border ki van csapva a kertbe, van háza, vize, moslékja, már megfelelő a tartás.

2021. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es: volt már végrehajtandó börtön állatkínzásért, én olvastam, hogy valaki egy év letöltendőt kapott egy ló megöléséért
2021. márc. 31. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!