Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez legális? Részletek lenn.

Ez legális? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Az egyik szomszédunk két kutyát tart, egy kant és egy szukát. Rendszeresen születnek a kiskutyák, de valamennyit a szülés után meggyilkolják. Vízbe fojtják és a földhöz csapják. Egyszer láttam, hogy egymas után hét kiskutyával végeztek így. (Szóvá tettem, miert nem viszi be őket a menhelyre, de csak morgott valamit válaszként.)Ez nem bűncselekmény?

2021. márc. 28. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

1998. évi XXVIII. törvény

az állatok védelméről és kíméletéről:


"11. § * (1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása. Eb és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése nem minősül elfogadható oknak, körülménynek, továbbá tilos e fajok élelmiszerként és prémként történő felhasználása."


A nem kívánt alom leölése nem minősül elfogadható oknak. Szóval de, bűncselekmény.

2021. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem hiszem, hogy lehet ellene tenni.

Nekem is van szomszédom, aki a kiskutyákat vízbe fojtották, egyet megtartottak.

Ez állatkínzás, szeretnék ellene tenni minnél hamarabb.

Ha lehetne, már rég bepereltem volna őket, ahogy mindenkit aki kiteszia kutyáját az utcára, hadd szenvedjen.

Az enyémekkel nem tudok kimenni az utcára, mert megtámadnak(van 1 mentett kutyám, és egy malinois) mindig autóba kell ülni, és kimenni a mezőre, ott szerencsére nem járkálnak.

Sokszor jön, hogy pacsit adjak nekik. Az arcukba. Egy székkel. Kétszer

2021. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha esetleg keppel, videoval, akarmivel tudnad igazolni, az sokkal biztosabb, es jelentheted valamelyik allatvedo csapatnak, hatha tudnak segiteni az ugyben.
2021. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Minimum az állatvédőknek szólnék, bár akkor a legaktuálisabb, mikor már vemhes a kutya, mert amúgy ráfogja a gazda, hogy ilyen nem is történt ugye... Nagy eséllyel sajnos nem fognak tudni vele mit kezdeni,a rendőrség sajnos le se s..rja a gyakorlatban ezeket. :(
2021. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ez bűncselekmény. Viszont nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, falun ez sajnos máig nagy "divat", főleg cicáknál.
2021. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Istenem szegény kutyák!!!😭

Szít kloffolnám az ilyennek az agyát.

Ez bűncselekmény, állatvédőknek szólj kérlek!

2021. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyet addig kéne ütni míg szuszog. Meg utána is.
2021. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Amugy ezt sosem ertettem hogy ennyire hogy lehet valaki kegyetlen. Miert konnyebb ezt csinalni, mint kib.szni kb 20 ezer forintot arra hogy ivartalanitsa... Készíts fotot, videot, de gondolom ilyen ember amugyse tartja jo allapotban a kutyait es jo helyen sem. Hivd ki az allatvedoket.
2021. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
"Viszont nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, falun ez sajnos máig nagy "divat", főleg cicáknál." Nem, falun se nagy divat. Már a gondolattól rosszul vagyok.
2021. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyeneket ugyanúgy a betonhoz kellene csapkodni vagy a hordó vízbe fojtani. Teszek rá, hogy az egy f..om ember, az meg egy kutya. Élőlény ez is az is, én így gondolkozom.
2021. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!