Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi jut először eszedbe az...

Mi jut először eszedbe az állatkísérletekről? Mit gondolsz róluk? Mit tudsz róluk?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 08:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

Nekem volt egy macskám, akit nagyon szerettem, amikor megmérgezték mérhetetlen fájdalmat éreztem, nem ettem, semmi, nagyon kötődtem hozzá. Hónapok elteltével bele kellett törődnöm, és akár hiszed akár nem, az életem hatalmas fordulatot vett. Sokkal jobb lett minden, úgy éreztem rengeteg energiám van.

Szerintem ezek az állatok átalakulnak valamilyen energiává, és valakihez kapcsolódik a családból. (Leginkább ahhoz akit a legjobban szeretett.) Ez nem azt jelenti nem fogsz nehézségekkel találkozni, de az ösztöneidre hallgatva helyes úton leszel.


Nekem úgy ennyi a véleményem róla, hiszek benne, hogy még velem vannak.

Magyarázat mindenre van, akik pedig nem hisznek az ilyenekben nem is akarnak semmire magyarázatot adni.

2021. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Az állatkísértet egyes😅
2021. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Hát én vega vagyok már jó 2 évtizede ,pl amikor az oroszok majmot lőttek ki az űrbe? Hát védeni próbálják az embereket de amikor kegyetlenül tiszteletlenül bánnak velük mint egy tárgyal na az nem szép...
2021. ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem tartom jó dolognak, de szükséges. A gyógyszereket is rajtuk tesztelik, inkább egy nyúl élete, mint sok száz emberé mert kísérlet nélkül dobják piacra lesz ami lesz alapon. Az az egy nyúl sok sok emberi életet ment meg, hálával kell rájuk gondolni, mert a gyermek gyógyszere alaposan át lett vizsgálva, és nem a temetést kell neki intézni.

Nem sajnálgatni kell őket, hanem hálát kell érezniük feléjül szerintem. Ha belegondolunk abba, hogy a természetben táplálékul szolgálnak másik állatnak (róka, sakál, sas, stb) ott is szolgál a haláluk valamilyen célt a természet rendje szerintm. Itt a földön mindenki szolgálatokat végez életével vagy halálával.

2021. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Contergan botrány. Szükséges rossz a gyógyszer gyártásban

Kozmetikumokból meg amúgy se lehet az EU-ban olyat kapni ami az elmúlt x évben lett kifejlesztve és állatokon lett tesztelve

2021. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Orvosi célra elfogadhatónak tartom, bár nyilván nem nevezhető jónak, de talán ez a "kisebbik rossz".

Kozmetikai és egyéb hobbi-célokból ellenzem és kerülöm.


"Kozmetikumokból meg amúgy se lehet az EU-ban olyat kapni ami az elmúlt x évben lett kifejlesztve és állatokon lett tesztelve"

Remélem tudod, hogy ez butaság. Dióhéjban: kínában kötelező az állatkísérlet, minden Kínában is forgalmazott kozmetikumot tesztelnek állatokon. Annyi a valóságtartalma, hogy a teszteket már nem Európában végzik. Sajnos anno én is bedőltem ennek és azt hittem bármi, amit az EU-ban veszek, automatikusan "cruelty free". :(

2021. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az EU-ban az olyan kozmetikai termék forgalomba hozatala tiltott ami állatokon lett tesztelve (azon kívül h nem is lehet kozmetikumok állaton tesztelni)...

Ha gondolod utána nézhetsz

2021. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

#7

Adnál infót, hogy hol tudnék utánanézni? Mert MINDEN forrás az ellenkezőjét írja, amit eddig csak néztem. :)

2021. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

18. cikk szól erről

2021. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes. Akkor a Garnier miért csak a napokban lett állatkísérlet-mentes cég? Mikor már évek óta forgalomban vannak a termékeik az EU-ban? A L'Oreal (amit szintén lehet kapni az EU-ban) miért vallja be a saját oldalán, hogy ha a hatóságok elvárják, akkor tesztelnek állatokon? Akkor a L'Oreal termékek forgalmazása nem lenne tilos idehaza? Eleve a linkelt dokumentum melléklete szerint "az állatkísérletek nem helyettesíthetők teljes mértékben alternatív módszerrel", tehát van kiskapu.

Köszi a linket, bár engem nem nyugtatott meg, én továbbra is maradok az igazoltan CF termékeknél inkább.

2021. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!