Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szokás vészfékezni vagy...

Szokás vészfékezni vagy hirtelen lassítani városban vagy faluban ha éppen egy kisállat pl cica, sün stb.. halad vagy szeretne előttetek áthaladni az úton?

Figyelt kérdés

Vagy nem kockáztatjátok meg hogy a mögöttetek haladó belétek rohanjon? Aztán a későbbiekben esetleg büntető fekezéssel is megvádoljanak stb...

Már két ismerősöm is mondta hogy ők bizony nem fékeznek a fentiekre hivatkozva és azt is mondták hogy az állatoknak bizony semmi keresnivalójuk az úton. Vagyis ha még meg tudnának állni időben, akkor sem teszik. Múltkor élő tanúja voltam ahogy egy pizza futár elgázolt egy útra lépő cicát. A cica nem takarásból lépett az útra és nagyon lassan ment, tehát látnia kellett volna,de még csak a dudát sem használta.



#vészfékezés #Elgázolás, lassítás nélkül, #Cica, kutya, sün, borz, róka, kisállat, védtelen #Autó, gépjármű, állatkínzó #Volán mögött #Követési távolság, bűncselekmény
2021. jún. 19. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én lassítok, meg is állok, de vészfékezni kizárt, ha jön mögöttem valaki.
2021. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Városban inkább nem állnak meg szerintem mert az forgalmasabb. Én olyan helyen lakok ahol teknős is áthaladhatna előttem megvárnám se jönne utánam senki. Faluban lakok
2021. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt mar olyan helyzetem,hogy egy sun miatt majdnem folboritottam az autot,be is mentem az arokba szerencsere sun is auto is epen maradt.

Viszont olyan is volt,hogy nem fekezhettem mert jottek mogottem mikor egy macska kiugrott,azt sajnos kenytelen voltam elgazolni.

Szoval szerintem helyzettol is fugg

2021. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jön mögöttem senki, vagy csak messze, akkor feltétlenül megvárom, vagy kikerülöm (ha szemből sem jönnek
2021. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, helyzetfüggő. Alapvetően baromira vigyázok rájuk, ha messziről látom, hogy ott egy macska/kutya/süni/akármi az út szélén, kb 20-szal megyek el mellette, hogy meg tudjak állni, ha kiszalad, és pont leszarom, hogy a mögöttem jövőnek tetszik-e, hogy lassítok. Fokozatosan fékezek, nem hirtelen, tudja követni, max nem érti, mit akarok. Ha nincs a seggemben senki, és úgy látom, hogy még meg tudok állni, akkor vészfékezek is. De ha tudom, hogy jönnek mögöttem szorosan, akkor nem tudok sajnos mit tenni, nyilván balesetet azért nem okozhatok.

Szerencsére eddig nem ütöttem el állatot egy madáron kívül, azzal nem tudtam mit csinálni, nekirepült a kocsinak konkrétan.

2021. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Én egész biztos, h állóra is fékezek akár, teljesen lesz4rom, hogy ki jön a seggembe, ha belém jön az ő hibája mert a kresz kimondja, hogy olyan követési távolságot kell tartani, hogy az adott körülmények között lehetséges bármilyen helyzetben meg tudjon állni. Márpedig ilyen helyzet bőven akad lakott területeken... büntető fékezés inkább az ha valakit megelőzök azért, hogy aztán állóra fékezzek előtte. Annak előzménye van... Látsd: berki féle manőver(ek)... Az hogy te akármilyen akadály elkerülése miatt fékezel akár állóra az nem büntető fékezés.. És bizony az lesz a hibás aki seggedbe megy nem megfelelő követési távolsággal... Levezettem pár százezer kilométert ahhoz, hogy tudjam tapasztalatból, ha én mennék bele ilyenkor valakibe az az én hibám lenne...
2021. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6. Teljes mértékben egyetértek veled. Sokan azért sem fékeznek, mert azt feltételezik hogy pár méternyi távolságra jön mögöttük jármű. Hirtelen fékezésnél vagy hirtelen lassításnál ha nem is állat hanem pl egy gyerek szalad ki elém, vagy éppen egy nagy faág zuhan az útra, nekem eszembe nem jutna a visszapillantóba nézni. Olyan helyről beszélek nyilván ahol átlag 30-50 km/h sebesség korlátozás van.

Én eddig mindössze egy rókát gázoltam el, de az is lakott területen kívül történt éjszaka. Városban eddig mindig szerencsésen megúsztam. Olyankor leszek ideges, mikor látom hogy a sofőr simán lassítással elkerülhetné a gázolást, de mégsem teszi. Mifelénk nemrég egy hajléktalant is elgázoltak aki az út szélén ment láthatósági mellény nélkül.

2021. jún. 20. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában ez vezetés közben olyan gyorsan zajlik, hogy szinte fel sem fogod, hogy milyen állat ugrott ki és az ember reflexből rááll a fékre. Ez egy reflex, nem nagyon mérlegel az ember.

"Szeretem" az olyan uszító állatvédőket, akik azt állítják, hogy valaki "direkt" elütötte a macskát. Nem mondom, lehet ilyen főleg, ha ittasan vezet, de a vezetők nagy része automatikusan fékez. Az más kérdés, hogy mennyire féktávon belül ugrott ki az állatka. Ütöttem már el valami mókus-féleséget. Esélyem sem volt megállni előtte. Aki ütött már el állatot, az tudja, hogy bizonyos sebességnél hogy megdobja a kocsit, pláne össze is törheti.

2021. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi ha kicsit offtopic leszek de fontosnak tartom leírni a véleményem erről: Sajnos én is voltam már szemtanúja ilyen szándékos macska gázolásnak! Vannak retardáltak akiknek semmit nem ér egy állat élete. Vagy úgy érzik, hogy jó poén elgázolni egy állatot. Erre jó példa az az Ausztrál srác is aki sorra gázolta el az emukat vagy struccokat röhögve, és még videóra is vette... Őt legalább később megtalálták és megbüntették. Kérdés, hogy mennyire súlyosan? Az utca ahol lakom 30as táblával ellátott és egyirányú egy iskola miatt. Az történt, hogy jött eleve nem harminccal valami ránézésre friss jogsis hü1y3gy3rek (direkt nem írom milyen autóval mert még megvádoltok, hogy sztereotíp vagyok..) Szóval a szemem láttára csapta el valamivel lejjebb tőlem kb 20 méterre a szomszéd idős macskáját aki már tudom, hogy alig látott alig hallott. Tuti, hogy látta a srác, hogy az úton van a macska. Nem fékezett. Sőt a hangok alapján még gázt is adott. Természetesen tovább hajtott. Biztos nagyon jó poén volt kinyírni egy majdnem 20 éves macskát. Persze mikor ilyen retardáltakat látok az utakon, bennem van a kérdés, hogy miért is kell elengedni kóricálni a háziállatokat akiket elvileg szeretünk/tartjuk őket. Felelőséggel tartozunk értük, mert miattunk vannak itt. Pláne egy idős macskát akinek kb reflexei sincsenek már és olyan mint a lassított felvétel. Ha már megélt ennyit, nem ez a legméltóbb halál szegény állatnak. Nekem is van macskám. Szintén idősödik és már emiatt nem is akar nagyon kimászkálni, de néha kedve szottyan hozzá. Olyankor rohanunk utána. Szerencsére estek 98%ában elég neki a kert, de ez nekünk szerencse, mert nyilván mi sem tudnánk folyamatosan rajta tartani a szemünk. Viszont a meglátásom, hogy sok család macskája alapvetően kint van éjjel nappal, és ugyan etetik őket de fogyóeszközként tekintenek rájuk.. Nálunk ez inkább fordítva van. Ha elmegyek itthonról beterelem, ha hazajövök kimehet és próbálom figyelni, hogy a telken maradjon. Én mint autós bármikor állóra fékeznék egy macska miatt, de valószínű azért mert nekem is van és mástól is ezt várnám el. De akinek nincs semmilyen állata se kötödése az állatokhoz azoktól nem lehet elvárni sajna ezt. Fontosabb neki még az autója vonóhorga is mint egy állat élete... Nekem az az érzésem, hogy ilyen szempontból a közlekedési kultúrán is lenne mit csiszolni, de a tartóin is legalább annyit...
2021. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs mögöttem senki, fékezek, kikerülöm, HA lehet. Ha nem, akkor sajnos elkerülhetetlen.

Ha vannak mögöttem, ráadásul ugye féktávon belül, (a követési távolság ugye kb megugorhatatlan sok autóstársnak) akkor inkább gyorsítok, legyen legalább gyors halála.

Amit viszont minden esetben megteszek, megnézem mit ütöttem el, ha él, segítek rajta.

2021. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!