Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy tartják az állatokat a...

Hogy tartják az állatokat a cikruszban? Tényleg szenvednek?

Figyelt kérdés

Ma megyünk cirkuszban és nem tudom,hogy mire számítsak ez illetően.

Sokszor hallom azt,hogy pl. az elefántoknak kínzás ez az életmód.

El is hiszem,mert nagyon kevés területük van mozogni.



2021. júl. 1. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
4%

ezzel ne foglalkozz hanem szórakozz.

nem a te dolgod ezen agyalni ha a család megy cirkuszba.

én ilyemsin sosem gondolkodtam még kicsiként sem sem nagyként..

2021. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Én legutóbb 4 éve voltam cirkuszban, de ahogy a 20 ló vágtázott körbe elszorult a szívem. Lehet azért mert évek óta lovagolok, de így még nem láttam az állatokat "kínozni", hogy egymás sarkában taposnak, rohangálnak körbe, közbe a hátukon ugrálnak. Azóta nem megyek. Rossz nézni, hogy mire használják az állatokat.
2021. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Egy percig se tudnám élvezni azt az állatkínzást!😩😢
2021. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Én sokakkal ellentétben láttam cirkuszt belülről, szóval néhány belsős infó.


Vannak állatok akiknek a cirkusz nem szenvedés. Pl egy kutya szám közben látni a kutyákon, ha nem félelemből, hanem lelkesen csinálják a feladatot. Nekik egész jó életük van, rengeteget foglalkozik velük a gazdájuk. A nagy arapapagájok sem szenvednek. Azoknak sokkal rosszabb, ha otthon mindenféle elfoglaltság nélkül tartják őket kalitkában. A fővárosiban láttam olyan idomárt, aki egyszerűen elengedte a papagájokat szabadon repkedni az előadások között, mert az összes visszament hozzá.


A gond, leginkább nagymacska/medve vonalon van. Nem tudnak nekik kellő mozgást biztosítani, a tanítást sem élvezik úgy, mint egy kutya. Láttam olyat, aki szabadon tartotta az egyik oroszlánt, mert kiscicaként funkcionált a teljes társulatnak, de a másik 5 attól még be volt zárva, mert azokban nem bíztak így. Nem oda valóak, én betiltanám.


Az elefánt, vagy a fóka elég könnyen ki tud alakítani valós kapcsolatot az emberrel. Nem mondom, hogy cirkuszban a helye, de lehet szeretettel nevelni őket. Erre jó és rossz példát is tudok. Sajnos vannak, ahol ütik, máshol meg családtag. A fóka kifejezetten szeret tanulni, az állatkertben is teljesen felpörögnek a fóka show előtt, de általában nem tudják kellő méretű medencében tartani, ami nem előnyös. Ezt minimum szigorúbban ellenőrizném, szabályok mindenképp kellenének rá, ha már szabad.


Teve/zebra - semmi értelme. Kb taníthatatlanok, futtatni szokták őket körbe, sem művészeti, sem szórakoztató értéke nincs. Ma már a többség látott tevét cirkuszok kívül is. Fölöslegesen vannak ott, nem is jó nekik.


Ha nem akarsz állatos cirkuszban menni, arra is van bőven lehetőség. A fővárosiban nincs mindig állatszám és ha van, az is leggyakrabban kutya. A recirquel társulat sosem hasznàl állatokat, müpában lehet megnézni őket, vagy ha épp jön Magyarországra Soleil előadás abban sincsenek állatok. A nagymacska meg a hasonló számok, főleg a primitívebb vándorcirkuszokra jellemző, ahol kb ez az egyetlen látványosság. A világ legjobb artistái nem a Balaton körül fognak vonulni cigánytábor jelleggel, hanem rangos állandó cirkuszok műsorában lépnek fel.

2021. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ milyen cirkusz és milyen állat.

Pl. kutyáknak lehet tök jó soruk egy jó cirkuszban. Az ilyen elefántos-medvés vándorcirkuszokat viszont már réges-rég be kellett volna tiltani.

2021. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
A kutyának, lónak, madaraknak tényleg jobb, taníthatóak, motiválhatóak. Még az elefánt is, csak nála inkább a mozgástér szűkössége a gond. Akik járnak felénk azok mindig nagyobb területet lekerítenek, el legelészik, gondoskodnak árnyékról, vízről és ha meleg van locsolják is. A teve, zebra tényleg nem nagyon tanítható, felesleges. A vadállatoknak meg tényleg rossz, mert őket kénytelenek szűkebb ketrecben tartani. ráadásul , a fények, a zaj, a sok utazgatás nincs rájuk jó hatással. Igaz az állatkertben sem olyan jó nekik, szintén az élettér szűkössége miatt, de legalább nincsenek annyit stresszelve, bár azért ott is felfedezhetőek a szitáló medvék és társaik.
2021. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Állattól és cirkusztól is függ.

Ahogy írták, a kutya tanítható, neki ez nem kínzás. Vagy akkor az agility és a dog dancing is az.

Persze, a tartási körülményektől is függ, de közhiedelemmel ellentétben az elefánt sem olyan problémás. Őket több ezer éve használják munkára az emberek pl. Indiában. Ezeket az állatokat nem a dzsungelből fogják be és onnan kényszerítik trükkökre, hanem már eleve ilyen környezetben születtek.

A nagymacskák és a medve már más kérdés. De én ilyen cirkuszban nem is voltam még, ahol lennének ilyen produkciók. A színvonalasabbakban szerintem nincs ilyen.

2021. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem szabad általánosítani. Természetesen van olyan cirkusz (főleg Oroszországban) Ahol valóban sok a kegyetlenség.

Ez olyan mintha minden kutyatartóra ráfognánk, hogy állatkínzóm Egy németjuhászt is lehet egy tágas, kertes házban tartani ahol töltheti a napjait őrző-védőként szeretetben, vagy sínylődhet a paneldzsungelben, ahol napi egyszer ha leviszik sétálni. Hatalmas a kontraszt, bizony, de ha összehasonlítasz mondjuk egy magyar Vargas Americano mondvacsinált vándorcirkuszocskát a svájci utazó Knie cirkusszal, nem lesz kicsi a különbség.


Azok az állatok, melyek alapjáraton háziállatok (ló, kutya, macska) minden gond nélkül engedni kellene, hiszen intenzíven foglalkoznak velük, nem az hogy elvegetál ez ketrecben. A minőségi cirkuszokban mindig rávezetéssel történik a képzés, ellenkező esetben az állat nem is csinálná meg az adott feladatot az erőszak miatt, illetve külsőleg is látszódnának rajtuk a bántalmazás jelei.

Ráadásul állatokat tudományosan is ismerő ember számára nyilvánvaló, mikor érzi jól magát egy állat.


Egzotikus állatokat már komoly szabályokhoz kötnék, például akkora területen élhet amiben komfortosan elvan (állatkerti nagyság, ahol ugye gyakran látni unatkozó állatokat, akiket le sem sz*rnak.) Egy állatot mindig foglalkoztatni kell, így marad szellemileg ép, friss.

Ellenőrizném az idomárok szakértelmét, munkamorálját és hogy megfelelő helyen szállítják-e őket.


Ha ezek a kritériumok teljesülnek, szerintem azzal semmi baj nincs, ha van az állatoknak egy gazdája, akihez kötődnek, szeretettel bánik velük és táplálják.

Ugyebár ezek az állatok fogságban születtek. Szép is lenne, ha olyan egyszerűen működne az élet hogy ezek az állatok visszakerülnek a természetes közegükbe, de ez lehetetlen, ők már megszokták az embert és ezt az életformàt, nincs bennük vadállati ösztön.


A medvéket tudtommal már ki is tiltották, amikkel egyetértek.

Viszont a nagymacskákkal én is dilemmában vagyok. Ők, akik a többi cirkuszi állattal szemben ragadozók nem hiszem, hogy leget olyan életkörülmények között tartni, hogy megfeleljen az igényeiknek. Akik a jelenlegi populációban élnek őket nem rángatnám ki a komfortzónájukból.

Aki jártas etológiában tudja, hogy az állatok akkor szaporodnak, ha jól érzik magukat. Ilyen történhet nagymacskákkal is, ebben pedig az állatok nem hazudnak.


Csakis profi embereknek lenne szabad nagymacskákkal dolgoznia, nem akárkinek.


Természetesen minden amit leírtam a minőségi cirkuszokra vonatkozik. Azok a horrorvideók, amiket látni és amik alapján a sok önjelölt állatvédő véleményt formàl, az érmének csak egyik oldala. Ezek a negatív példàk, nem csak ilyen létezik. Mindenkinek mérlegelnie kell, mert nem lenne igazságos mindenkitől elvenni az állatokat, akiknek ez legalább akkora törés lenne mint a gazdáiknak. És, hogy ne csak a szavak beszéljenek belinkelek egy videót a Svájci Nemzeti Cirkuszról. Aki tud németül érti is, de a képkockák

magukért beszélnek. Aki szerint rossz dolga van ezeknek a lovaknak az egyszerűen álszent. Elég megnézni, hogy néznek a lovak a gazdájukra.


[link]

2021. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!