Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Akkor is elítélnétek a kutya...

Akkor is elítélnétek a kutya láncra kötését, ha ez az egyetlen módja, hogy a kutya kint legyen a frisslevegőn?

Figyelt kérdés

A szüleim kutyája láncra van kötve napközben, mivel nincs kapu az udvaron (közös használatú udvar, nem rakhatnak rá kaput)

A lánc 2,5m és vagy egy 5 méteres acélsodronyon fut, vagy egy hűvös sarokban van simán kikötve. Vize mindig van, figyelnek rá, hogy mindig legyen hüvös helye és pár óránként játszanak vele, futhat pár kört szabadon. Napi 2x 1 órát sétál is és éjjel bent alszik a házban. Napközben nem akar bent lenni.

Ti elítélnétek őket?



2021. júl. 20. 14:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%
Tilos kutyát láncra kötni! Ezt nem én mondom hanem a jog!
2021. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem tilos láncra kötni. Mivel van bőven mozgástere így. Rövid láncon is lehet, de csak ideiglenesen. Utána is olvashatsz.
2021. júl. 20. 14:11
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

Én inkább egy kennelt építenék a kutyának.

Azt tapasztaltam, hogy a kutyának a láncra kötés nemcsak azért nem jó, mert a mozgásában van korlátozva, hanem egyszerűen nem kényelmes és nem egészséges neki, hogy a lánc egész nap a nyakát húzza.

Ha valóban ennyit mozgatják a kutyát naponta, akkor napközben egy megfelelően megépített, megfelelő méretű kennelben teljesen jó élete lehet.

És kényelmesebb neki, mint a nyakát húzó lánc.

2021. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nincs más lehetőség. Nem tudnak most kennelt építeni, nem akkora az udvar. Hátul a kertben lehet majd kennel, de ha körbe lesz kerítve végre akkor meg már kennel sem fog kelleni. Max egy évig kell még megkötni.
2021. júl. 20. 14:26
 5/29 anonim ***** válasza:
27%
#3 De az, mert életvitelszerűen kötitek ki. Ez így állatkínzás. Olvass utána.
2021. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
Amit írsz, az egy rakás kifogás. Ha a szüleid nem tudnak megfelelő életteret biztosítani egy kutyának, akkor miért van nekik? Mert OK, mindig kerülhet az ember váratlan helyzetbe, de ez tartós állapot. Nálunk is volt, hogy építkeztünk, a kutyának arra az 1 évre bizony felhúzattunk egy kennelt. Mindig van megoldás, de persze kifogásokat gyártani sokkal olcsóbb és könnyebb. Sajnos nem egyedi eset.
2021. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
62%

"Mint mondtam, nincs más lehetőség. Nem tudnak most kennelt építeni, nem akkora az udvar."


Akkor nem kellett volna kutyát vállalni. Ha nem tudom biztosítani a tartás feltételeit, akkor nem veszek háziállatot, nem igaz?

2021. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Pár hónapja élnek a házban, az udvar közös használatú és kicsi, a kert meg katasztrófa, a kutya meg sem tudna maradni ott kennelben mert nem szeret távol lenni tőlünk. Igazából amúgy is csak feküdne egész nap, a lánc csak a macskák miatt van, amúgy nem kóborolna el. Igazából csak azért írom le hogy aki akarja megértse. Aki nem akarja az úgyis csak ugatni fog mintha mindent jobban tudna.
2021. júl. 20. 14:34
 9/29 A kérdező kommentje:
#8 eg 5,5 éves kutyáról beszélünk ami kölyök kora óta velük van és együtt költöztek vele a házba, dobják ki?
2021. júl. 20. 14:35
 10/29 anonim ***** válasza:
22%

9.Akkor is elítélnétek a kutya láncra kötését, ha ez az egyetlen módja, hogy a kutya kint legyen a frisslevegőn?


most erre őszintén milyen választ vársz...

2021. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!