Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezt hogyan lehetne kivédeni?

Ezt hogyan lehetne kivédeni?

Figyelt kérdés

Most vettünk új házat, új településen.

Viszont máris akadt egy kis gond.

A mai nap találtam pár db szalámit, ami biztostűvel volt átszúrva, és félek, hogy a kutyám megeszi. Szerencsére még nem vette észre, de van valami mód, hogy kivédjem az ilyesmit?

Nagyon elszomorító, hogy egyesek ilyeneket megtesznek.

Hamarosan lesz kamera is, bár nem ad több biztonságot, de mégis valami jó lenne, hogy ne fordúljon ilyen elő többé.


2021. aug. 3. 17:22
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a kutyus egy 6 éves labrador :)
2021. aug. 3. 17:24
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Korábban kellett volna, de még most sem késő megtanítani neki, hogy csak azt eheti meg, amit te odaraksz és mondod neki hogy a "tiéd". Ne etesse idegen, vagy ismerős sem, se a szomszéd, egyedül te, és azt is akkor eheti meg amikor mondod. Így nem fogja megenni a kertben talált "kaját".

Nálunk ez az egyik első dolog,bakit a kutyának tanítunk, már az első éves óta.

2021. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1

Igen, ezt kellett volna, csak mivel napközben dolgozunk, így 2 ismerősöm szokta etetni őlet felváltva.

Az sem jó, ha addig beengedem a házba, mert akkor mindent leborogat.

2021. aug. 3. 17:36
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tanítás.

Csak a saját táljából, csak engedélyre ehet.

Vannak rá jó gyakorlatok. Akár kölcsön is lehet kérni egy elektromos nyakörvet, a tréning idejére, azzal úgy is kondicionálhatod, hogy nem vagy a közvetlen közelében.

Nem nagyon tudsz mást tenni, tapasztalatból mondom.

Hallottam már "emberölésig" fajuló ilyen történetet, szóval jobb megelőzni.


(Egy úton bóklászó részeget sodort el "véletlenül " egy autó.

A részeg ember már nagyon öreg volt , kórházba került de hetekkel később meghalt.

Egyébként korábban megmérgezte a sofőr kutyáját. Ez itt volt egy szomszéd településen, nem kitaláció.)


Nekünk is mindig voltak kutyáink is, meg nyomorult agyú szomszédaink is.

Úgyhogy tapasztalatból mondom, mindent be kell vetni, de alapnak kő keményen neki kell állni megtanítani, hogy csak a táljából, csak engedélyre ehet.

2021. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A szomszédok nagyon kedvesek, biztos nem ártanának neki.

Tehát csak az lehet, hogy valaki bedobja a járdáról.

2021. aug. 3. 17:39
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd alatt a környékbelieket értem, a járdán meg környékbeliek járkálnak.

A kedvességnek meg öreg hiba bedőlni!

"Mindenki gyanús, aki nem gyanús!"

XD

De attól, hogy paranoiás vagyok, még lehet igazam! :D


Utólag olvastam a 3-mas kommentet...

hát, esetleg vegyetek egy rakás táblát, hogy kamerával megfigyelt terület, sok esetben önmagában a kamerának a jelenléte is visszatartó erő.


Az a baj, hogy közterületet csak hatóság kamerázhat be, de attól táblákat még ki lehet tenni...

Meg kamu kamerákat, amik a járdát "figyelik".

Meg mozgás érzékelős reflektorokat. Manapság ilyeneket már olcsón meg lehet kapni.

2021. aug. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a legfontosabb az lenne, hogy megtanítsátok neki, hogy nem ehet meg talált kaját. Hiába éred tetten a kamerával az illetőt, az nem védi meg a kutyádat attól, ha megette a szöges/mérgezett szalámit.
2021. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Akkor mielőbb megtanítjuk neki :)

De akkor a 2 ismerősömtől nem fogja elfogadni a kaját, és nem szeretném, hogy reggeltől délutánig éhezzen.

2021. aug. 3. 18:02
 9/24 anonim ***** válasza:
38%
A talált kaját meg fogja enni, ha senki se látja. Nem lehet arra megtanítani egy kutyát hogy ne.
2021. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Napközben tegyél neki ki száraz tápot, ha nem habzsolós, betegre evős típus, akkor nem lesz éhen sem.
2021. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!