Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Igaz, hogy aki nagy állatbarát...

Igaz, hogy aki nagy állatbarát, vegetáriánus, emberként is jobb?

Figyelt kérdés
Sokszor mondják rájuk, hogy több bennük az empátia, pozitívabban állnak másokhoz.

2021. aug. 6. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sincs összefüggés. Ismerek olyan nagy állatbarátokat, akik előrébb is helyezik bármely embernél, még a gyerekénél is. És ismerek olyan embert is, aki nem kedveli az állatokat, de az embereket igen, nagy társasági személy. Persze olyat is aki mindkettőt szereti és olyat is aki egyiket sem. Ez nagyban függ az ember életétől, tapasztalataitól, személyiségétől.
2021. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező: Igaz.


És nagyon sok jó, empatikus ember legbelül egyetért azzal, hogy ne bántsuk az állatokat, csak a társadalmi nyomás hatására húst esznek. Nagyobb a húsevő kultúra nyomása, mint a vega vonal. De ha a vágóhidak fala üvegből volna, vagy maguknak kellene levágni az állatot, akkor sokan inkább nem ennének.

2021. aug. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem. De sokáig én is azt hittem. Aztán jött a sokk, amikor egy nagy állatmentő akit egy kutyushoz kutattam fel segíteni, interneten nyilvánosan elhordott a családommal mindennek, de azt máig nem értem, hogy miért. A végén már az egész csoport minket támadt, pedig csak segíteni akartunk a vak kutyusnak. Egész éjjel sírtam, mert nem értettem hogy miért azt kell támadni aki segíteni akar.


Másfelől viszont ha végiggondolom az egészet, sok-sok állatbarát (magamat is beleértve) azért fordult az állatokhoz, mert az emberekből nagyon kiábrándult. Egy csalódásokkal és emberekkel kapcsolatos csupa negatív élménnyel teli ember pedig szívesen fordul egy állathoz, aki nem bántja, nem ítéli meg, nem hagyja cserben, nem árulja el stb. Egyszóval olyanhoz, aki nem viselkedik úgy mint egy ember.

2021. aug. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 senior10 ***** válasza:
66%

semmi köze ezeknek egymáshoz, számtalan példát lehet találni, hogy ez nem így van. Látom írták már páran, de ott van Hitler. Vega volt, antialkoholista és gyűlölte a cigit, és imádta a kutyáját. ehhez képest 10 milliók halltak meg miatta, és rohadtul nem érdekelte.

De én is ismerek olyan embert aki nagy állatbarát, meg vega, közben meg bicskanyitogató ahogy a családjával, felségével, gyerekével viselkedik, vagy más emberekkel bánik.

2021. aug. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem konkrétan. Az allatgyűlölők, akik kínozzák az állatokat, általában az emberekkel is gyökerek. Mondjuk aki ilyet csinál mit is várnál tőle...

Akik viszont nagy állatbarátok, vegánok, stb - köztük nagyon sok az olyan, aki átesett a ló túlsó oldalára és az embereket nem szereti, csak az állat neki a minden. Pl itt GYK-n is rengeteg olyan lökött van, aki többre tartja az állatokat, mint pl egy gyereket.


Ebben is az arany középút lenne a normális. Én pl szeretem az állatokat, de nem tartom többre az embereknél.

2021. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 GJLarsFan válasza:
Ez nem ettől függ. Lehet valaki állatbarát úgy is, hogy nem jó ember, és lehet valaki úgy is jó ember, hogy nem állatbarát. Persze van olyan, aki állatbarát is, és jó ember is, de mint írtam, nem ettől függ. Most már érted, ugye?
febr. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!