Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni, ha a kutya...

Mit lehet tenni, ha a kutya az erkélyen reggel 7 óta folyamatosan ugat?

Figyelt kérdés

Már nem az első eset, hogy egész nap ugat. Társasház. Kirakják az erkélyre, elmennek és vízhangzik az udvar az ugatástól. Megállás nélkül ugat. Kit lehet hívni, hogy tartós megoldás szülessen?

A rendőr kijön, figyelmeztetik a gazdát, de másnap kezdődik elölről. A jegyzőnek írtunk. Válasz nem jött hónapok óta. Szóval mit lehet csinálni ilyen kutyatartóval?



2021. aug. 17. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

1. Szólni az állattartónak.

2. Ha a rendőrök többször figyelmeztetik és nincs változás, akkor bevihetik.

3. Szólni a köztársosági elnöknek.

2021. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez szerintem súrolja az állatkínzás határát, szóval ha elég kitartóan hivagtod a rendőrséget, és zaklatod a jegyzőt, előbb utóbb csak történik valami. Egyébként nem sokat tehetsz, bunkókkal nem lehet harcolni.
2021. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Társasház, akkor van gondnok, írásban jelezzétek felé a problémát. Illetve a társasház meghatározhatja az állattartás feltételeit, ehhez többségi akarat kell.
2021. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Huhh nekem is volt ilyen szomszédom. Mi elköltöztünk...
2021. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

A jegyzőnél birtokvédelmi eljárást kell indíttatni, de ez nem e-mailben történik, hanem személyesen. A díja minden alkalommal 3000 Ft illeték, tehát ez nem ingyenes szolgáltatás. Érdemes felkészülni előtte, tehát a folyamatos kutyaugatásról megszakítatlan videofelvételt készíteni, mert nagyban segíti az ügyet. Ezen kívül szükséges lehet még az is, hogy a kutya tulajdonosának tértivevényes levelet küldesz azzal a tartalommal, hogy a kutya ugatása zavarja a lakóközösség életét.

Ha ezek megvannak és nincs változás, mehet a birtokvédelmi eljárás. Ha több szomszéd nevében jársz el, akkor az illetéket el lehet osztani közöttük.

2021. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Dinamit a valagàba az az egyik legjobb megoldás.
2021. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
talán 7 után mennek dolgozni a gazdái.. bent meg nem akrrják hogy tomboljon..
2021. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Átkopogsz és szólsz,hogy zavaró,hogy egész nap kint ugat a teraszon.

Ha nem úgy áll a dologhoz ahogy az kell akkor szólhatsz,hogy feljelentheted állatkínzásért.Ha az a kutya nagyon megpróbálna bejutni kieshetne a teraszról,nem beszélve a stresszről ami éri,nem hiába ugat szegény..


Főleg egyébként nappal baj,meleg van.Nincs onnan hová menekülnie,ha tűz a nap.

2021. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Rendőrség, jegyző.
2021. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%

"Jó napot kívánok, Horváth Béla vagyok Kispötyörőről és ugat a szomszéd erkélyen a kutya!"

"Na takarodjon az 112-ről, maga állat!"

Egyébként én hívtam egyszer a rendőröket, mert egy kóbor kutya megkapta az utcán egy biciklis lábát és kiszakította a gatyáját is, csak nehezen tudtuk elzavarni. Válasz: hívjam a helyi gyepit (onnan 26 km).

Szóval kutyaugatásra nem fog kimenni a yard, de kutyatámadásra se.

2021. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!