Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatorvos félrediagnosztik...

Az állatorvos félrediagnosztikálta a kutyát, aki majdnem elpusztult. Hogy tudom felelősségre vonni? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Adott egy 8 hónapos Jack Russel kis kutya. Szombaton késő délelőtt elkezdett hányni. Az első alkalommal még nem izgultam túl a dolgot, mondván hátha csak mohón evett. Majd többször is hányt, így -mivel a saját orvosunknál már nem volt rendelés - elvittem az ügyeletre. Vártunk több mint egy órát (amivel nincs is baj) bekerültünk, elmondtuk hogy mi a probléma. Jött a kérdés, hogy hajlamos-e megenni a játékát. Mondtam, hogy arra nem, de önfeledten cipel kavicsokat, de mindig eldobja és félek, hogy véletlenül lecsúszott. Nagynehezen csináltak egy röntgenfelvételt, és közölték hogy nincs ott semmi, enyhe bélgyulladása van. Kapott rá három injekciót, menjunk vissza vasárnap délután. Másnap a kutyus rosszabbul lett úgyhogy felhívtuk a dokit, hogy vihetnénk-e a kutyát előbb mert tényleg sokkal rosszabbul van. Remeg, elbújik és azóta sem eszik semmit. Jó, vigyük be.

Másik doktornő; egy nap alatt nem hat a gyógyszer, legyünk türelmesek. Beleszúrt még négy injekciót és haza küldött, hogy holnap még egy szurira menjünk vissza.

A kutya megrosszabbul lett, már nem is csóvált. A mai napon egy másik doktornő volt, aki tényleg megvizsgálta és megtalált egy méretes gumit a belében. (Igaz nem kavics, valószínű a papucsból lerágott egy darabot, amikor nem figyeltünk…természetesen ez nem az ő hibájuk) megműtötték a kutyust. Reméljük már minden rendben lesz.

A kérdésem annyi lenne, hogy tud-e valaki segíteni abban, hogy a két orvost felelősségre vonjam? Mi ennek a menete, vagy hol tudok ennek részletesen utána járni? A kutyát két napig ok nélkül injekciózták. Röntgenezték és mégsem vették észre azt a jó pár centis gumi darabot… csak azt hajtották hogy türelem, jobb lesz, és nem foglalkoztak azzal, hogy közöltük, romlik nem pedig javul. Meddig kellett volna várnom? Míg elpusztul? A legbosszantóbb, hogy én azzal kezdtem, hogy félek hogy bélelzáródás, igaz én kavicsra gyanakodtam…de akkor is… a kutyám több mint ket napot szenvedett feleslegesen. Ha szombaton megműtik, akkor nem kap feleslegesen 8 injekciót és ma már csak lábadozik.



2021. szept. 13. 21:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem itt az alapvető probléma, hogy laikusként nem értjük, hogy az orvos hogyan diagnosztizál és hogyan elemzi a röntgenfelvételt. Lehet, hogy amit az egyik orvos észrevesz, azt a másik nem. Az orvosok felett mindenki vígan töri a pálcát, viszont azt senki sem érti meg, hogy ez a szakma mennyi áldozattal jár. Dönts belátásod szerint, de előtte mérlegelj.
2021. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
77%
Ügyvéd és per, ami nem hiszem, hogy megéri. Ingyen nem megy. Ha ez egy nagyobb intézmény, akkor csak a vezetőjének jelentsd, jó, ha tud róla, és újabb panasz esetén kirúgja őket.
2021. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
92%

Van ez így.

Könnyen előfordulhat, hogy az idegen test még olyan bélszakaszban van, hogy semmilyen röntgen ki nem mutatja, akárhogy is forgatják alatta a pácienst -csak órák múlva "bukkan fel".

Itt szerintem az orvos semmiről nem tehet, mivel nem látta, nem láthatta az idegen testet.

2021. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem pálcát törni szeretnék, de szerintem azért az én helyzetemet is meg lehet érteni…

Akkor talán nem is lennék mérges, ha nem azzal kezdtem volna, hogy az idegen testtől tartok..

Illetve, hogy a harmadik doktornő konkrétan kitapintotta, és ezért kért újra röntgent.. Es nem is kis gumi darabról van szó..

2021. szept. 13. 21:50
 5/51 A kérdező kommentje:

Illetve az asszisztens ma rákérdezett, hogy nálunk van-e a szombati röntgen felvétel?!

De azt mi nem is kaptuk meg. Mert, hogy elvileg mindenkinek oda szokták adni.

Tényleg oda kell hogy adják vizsgálat után?

2021. szept. 13. 21:54
 6/51 anonim ***** válasza:
25%
Nem pusztult el. Örülj neki inkább. Kinek hiányzik ez a felesleges macera?
2021. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

10

Senki sem mondta hogy perelni akarok. FELELŐSÉGRE szeretném vonni.

De komolyan? Mert elfogadom, ha én reagálom túl. Nálam a kutya, olyan mint egy gyerek. És hiába próbáltam megtenni mindent, nem tudtam segiteni.

Szakemberhez fordultam. Aki/akik nem foglalkozotak vele kellően.

Tudjuk ‘ez csak egy kutya’ …kinek mi…

Ha ez egy emberrel történik valószínű mindenki máshogy áll hozza…

Annyit szeretnék hogy ilyen tobbet ne forduljon elő.

2021. szept. 13. 22:10
 8/51 anonim ***** válasza:
68%

Tegyél panaszt az állatorvosi rendelőnél. Esetleg keress rá, hogy az adott orvosoknak van-e honlapja és részletesen írd le az esetedet, pontozd le őket. Így remélhetőleg a többi pácienst figyelmeztetheted, hogy ők ne járjanak így.

Ennél többet sajnos nem tehetsz. Pereskedni nem érdemes, nem lesz olyan orvos, aki azt mondja, az orvos kolléga a hibás. Sajnos a világ igazságtalan.

Sajnálom a kutyust és mielőbbi jóbbulást kívánok neki.

2021. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

13-

Köszönöm az első megértő hozzászólást!

2021. szept. 13. 22:11
 10/51 anonim ***** válasza:
50%

Ne foglalkozz a hülye trollokkal.


Teljesen igazad van és felteszem, perelni kellene, de az óriási macera, nem véletlenül.


Hátha valaki tud vmi épkézláb ötletet adni.


Mi lenne, ha tényleg a vezetőnek + mind a három orvosnak (az is, aki jó volt) adnál egy aláírt, fénymásolt hivatalos papírt, amit aláírsz? Gondolom van állatorvosi kamara, ők is kapjanak egy példányt. Legyen nyoma annak, hogy mi történt. Következmény sok nem lesz.

2021. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!