Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatorvos félrediagnosztik...

Az állatorvos félrediagnosztikálta a kutyát, aki majdnem elpusztult. Hogy tudom felelősségre vonni? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Adott egy 8 hónapos Jack Russel kis kutya. Szombaton késő délelőtt elkezdett hányni. Az első alkalommal még nem izgultam túl a dolgot, mondván hátha csak mohón evett. Majd többször is hányt, így -mivel a saját orvosunknál már nem volt rendelés - elvittem az ügyeletre. Vártunk több mint egy órát (amivel nincs is baj) bekerültünk, elmondtuk hogy mi a probléma. Jött a kérdés, hogy hajlamos-e megenni a játékát. Mondtam, hogy arra nem, de önfeledten cipel kavicsokat, de mindig eldobja és félek, hogy véletlenül lecsúszott. Nagynehezen csináltak egy röntgenfelvételt, és közölték hogy nincs ott semmi, enyhe bélgyulladása van. Kapott rá három injekciót, menjunk vissza vasárnap délután. Másnap a kutyus rosszabbul lett úgyhogy felhívtuk a dokit, hogy vihetnénk-e a kutyát előbb mert tényleg sokkal rosszabbul van. Remeg, elbújik és azóta sem eszik semmit. Jó, vigyük be.

Másik doktornő; egy nap alatt nem hat a gyógyszer, legyünk türelmesek. Beleszúrt még négy injekciót és haza küldött, hogy holnap még egy szurira menjünk vissza.

A kutya megrosszabbul lett, már nem is csóvált. A mai napon egy másik doktornő volt, aki tényleg megvizsgálta és megtalált egy méretes gumit a belében. (Igaz nem kavics, valószínű a papucsból lerágott egy darabot, amikor nem figyeltünk…természetesen ez nem az ő hibájuk) megműtötték a kutyust. Reméljük már minden rendben lesz.

A kérdésem annyi lenne, hogy tud-e valaki segíteni abban, hogy a két orvost felelősségre vonjam? Mi ennek a menete, vagy hol tudok ennek részletesen utána járni? A kutyát két napig ok nélkül injekciózták. Röntgenezték és mégsem vették észre azt a jó pár centis gumi darabot… csak azt hajtották hogy türelem, jobb lesz, és nem foglalkoztak azzal, hogy közöltük, romlik nem pedig javul. Meddig kellett volna várnom? Míg elpusztul? A legbosszantóbb, hogy én azzal kezdtem, hogy félek hogy bélelzáródás, igaz én kavicsra gyanakodtam…de akkor is… a kutyám több mint ket napot szenvedett feleslegesen. Ha szombaton megműtik, akkor nem kap feleslegesen 8 injekciót és ma már csak lábadozik.



2021. szept. 13. 21:16
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

24-

Sajnos tudom, de mint említettem nem konkrétan perre gondoltam.

2021. szept. 13. 22:31
 22/51 anonim ***** válasza:
86%

25

Egyértelmű, hogy a második doki tévedett nagyobbat, hiszen az első doki esetében lehet, hogy nem volt sem kitapintható, sem látszani nem látszott a gumidarab. De a másodiknak egyértelmű (erős) rosszabbodás esetén gyanakodnia kellett volna jobban, hogy a kutya mégis megevett vmit.

2021. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
35%
A kérdező tipikus példája annak a fontoskodó, utálatos, borzalmas, gonosz embertípusnak, akit mindenki messziről elkerülne már a legelső pillanatban....
2021. szept. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

28-

A válaszoló tipikus példája annak a saját élet nélküli, megsavanyodott, rosszindulatú és nem mellesleg buta embertípusnak, aki ha már értelmes választ nem tud adni, azért valami rosszindulatút még odabök a végére. Remélem jobban alszol így, hogy ezt ki tudtad adni magadból

2021. szept. 13. 22:55
 25/51 anonim ***** válasza:
21%

Már bocs, de elvárod, hogy mindenki megértsen téged, ugyanakkor a többiek hozzászólását figyelmen kívül hagyod.


Mit is szeretnél pontosan? Akkor jelentsd fel ott, ahol szeretnéd, majd fizesd a perköltségeket (amit lehet, hogy el is fogsz bukni). Minek írtad ki a kérdést, ha nem érdekel a többiek válasza?

2021. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
68%

Ebben mi a nevetséges?


Esélyes,hogy félre diagnosztizálták a kutyát, miért baj az ha valaki utána akar járni, hogy mi történt?

Kérdező nyugodtan fordulj, az igazságügyi állatorvos szakértőhöz vagy első körben a megszokott állatorvosotokhoz, hogy mit tanácsol. Elképzelhető, hogy valóban nem látszódott még a röntgenen de az is, hogy tévedés történt.


Annyi a leírtak alapján látszik, hogy semmibe vették az általad elmondottakat. Illetve ez a része a dolognak, hogy azt mondja neked az orvos az előző nap beadott 3 injekció nem hat egy nap alatt legyél türelmes. Eddig oké, de akkor minek ad be még 4-et ha legyél türelemmel?

2021. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

29-

Igen

De ahogy nézem te sem igazán érted meg. De nem is fogok többet magyarázkodni. Leírtam a problémámat. A válaszok 50% csak azt vette ki hogy pereskedni akarok, hiába írtam, hogy nem.

Felelosegre szeretném oket vonni, hogy mással ilyen ne történhessen. Elég nagy tévedés volt, és mint mondtam aláírom hogy első nap nem vette eszre a doki, de hogy második nap sem foglalkoztak vele….


‘Él a kutya nem?’ Mint mar írtam hala isten igen, de most is azt állítom hogy nem a két orvoson múlt, hanem a harmadik hölgyön, aki alaposan megvizsgálta.

Ne haragudj ha ilyen ‘tanácsokra’ nem tudok normálisan válaszolni

2021. szept. 14. 20:26
 28/51 A kérdező kommentje:

33-

Koszonom!


Ma mar a mi orvosunk kezelte.

Felhívta par furcsasagra a figyelmemet.. de egyenlőre csak a kutyus állapotával foglalkoztunk …

részletesen talan holnap sikerül a problémáról beszélnünk.

Addig ugysem csinálok semmit, míg o nem mondja azt hogy ez 100%ban elkerülhető lett volna, vagy hogy pl o sem vette volna eszre.

2021. szept. 14. 20:37
 29/51 anonim ***** válasza:
22%

Alapvetően te is hibáztál, mert úgy kezdted, hogy kavicsra gyanakszol, amit kimutat a röntgen, gumidarab viszont nem ad erős kontrasztot, így el lehet siklani felette. Tehát akkor ki is hibázott igazából? Mert nem csak az orvos.


Alapvetően az orvos csak azt tudja, amit elmondanak neki, esetleg amit még a fizikális vizsgálat során kiderít, de a kutya nem fogja tudni elmondani, hogy pontosan mi baja van, így nem egyértelmű helyzetben csak tippelni lehet. Ez bíróságon is megállja a helyét, ha más orvos is alátámasztja, hogy ebben az esetben csak tippelni tudott.


Egyébként azt írtad, hogy bélgyulladásra gyanakodtak, aminek köze volt a valósághoz, így azt gondolom, hogy a kezelése is megfelelően kezdődött az injekciózással. És nem kapta feleslegesen, mert biztosan enyhített a fájdalmán és így kapott további eséjt az életben maradásra, csak az idegen tárgy beszorult. Ha tényleg 24 óra után várható az injekció hatása, akkor azzal sem volt gond, hogy várni akartak vele... A gyógyszerek ilyenek, ki kell várni a hatásukat, továbbiakat csak a hatás kiváltása után lehet mondani, hiszen csak akkor látható hogyan reagált rá a szervezet.

2021. szept. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

37-

Egyenlőre széklet még nem volt. De még csak infúziót kap. 9re megyünk ma vissza.


38-

Koszonom a választ, ez is hasznos számomra.

Persze, tisztában vagyok vele hogy hibáztunk. Sosem mondtam, hogy nem. Magamra talán jobban is haragszom mint az orvosokra.

Gumira egyáltalán nem gyanakodtam, mivel sosem volt nagy játék rágcsáló…felügyelet nélkül pedig veszélyes jatek nem is marad a közelében ….

nem figyeltünk eléggé, ez tény. De a tünetek jelentekezésekor egyből orvoshoz fordultunk…

Megvárjuk a másik orvos véleményét, és kiderül hogy mi lesz

2021. szept. 15. 08:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!