Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatorvos félrediagnosztik...

Az állatorvos félrediagnosztikálta a kutyát, aki majdnem elpusztult. Hogy tudom felelősségre vonni? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Adott egy 8 hónapos Jack Russel kis kutya. Szombaton késő délelőtt elkezdett hányni. Az első alkalommal még nem izgultam túl a dolgot, mondván hátha csak mohón evett. Majd többször is hányt, így -mivel a saját orvosunknál már nem volt rendelés - elvittem az ügyeletre. Vártunk több mint egy órát (amivel nincs is baj) bekerültünk, elmondtuk hogy mi a probléma. Jött a kérdés, hogy hajlamos-e megenni a játékát. Mondtam, hogy arra nem, de önfeledten cipel kavicsokat, de mindig eldobja és félek, hogy véletlenül lecsúszott. Nagynehezen csináltak egy röntgenfelvételt, és közölték hogy nincs ott semmi, enyhe bélgyulladása van. Kapott rá három injekciót, menjunk vissza vasárnap délután. Másnap a kutyus rosszabbul lett úgyhogy felhívtuk a dokit, hogy vihetnénk-e a kutyát előbb mert tényleg sokkal rosszabbul van. Remeg, elbújik és azóta sem eszik semmit. Jó, vigyük be.

Másik doktornő; egy nap alatt nem hat a gyógyszer, legyünk türelmesek. Beleszúrt még négy injekciót és haza küldött, hogy holnap még egy szurira menjünk vissza.

A kutya megrosszabbul lett, már nem is csóvált. A mai napon egy másik doktornő volt, aki tényleg megvizsgálta és megtalált egy méretes gumit a belében. (Igaz nem kavics, valószínű a papucsból lerágott egy darabot, amikor nem figyeltünk…természetesen ez nem az ő hibájuk) megműtötték a kutyust. Reméljük már minden rendben lesz.

A kérdésem annyi lenne, hogy tud-e valaki segíteni abban, hogy a két orvost felelősségre vonjam? Mi ennek a menete, vagy hol tudok ennek részletesen utána járni? A kutyát két napig ok nélkül injekciózták. Röntgenezték és mégsem vették észre azt a jó pár centis gumi darabot… csak azt hajtották hogy türelem, jobb lesz, és nem foglalkoztak azzal, hogy közöltük, romlik nem pedig javul. Meddig kellett volna várnom? Míg elpusztul? A legbosszantóbb, hogy én azzal kezdtem, hogy félek hogy bélelzáródás, igaz én kavicsra gyanakodtam…de akkor is… a kutyám több mint ket napot szenvedett feleslegesen. Ha szombaton megműtik, akkor nem kap feleslegesen 8 injekciót és ma már csak lábadozik.



2021. szept. 13. 21:16
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
34%

Alapvetően az orvos csak azt tudja, amit elmondanak neki, esetleg amit még a fizikális vizsgálat során kiderít ...


Esetleg amit még kiderít a vizsgálat során? :D

2021. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
16%

"Addig ugysem csinálok semmit, míg o nem mondja azt hogy ez 100%ban elkerülhető lett volna, vagy hogy pl o sem vette volna eszre."



Igen, 100%-ban elkerülhető lett volna, ha nem hagysz olyan elemeket a kutya előtt, amit lenyelhet és amitől baja lehet.


Elkerülhető lett volna, ha leszoktatod a kutyádat a rágásról / csak a számára készült lenyelhetetlen játékokat biztosítasz a kutya számára.



Az azért furcsa, hogy 5 oldalon keresztül egyszer sem fordult meg a fejedben, hogy te is hibás vagy...?



Csak a doki... aki vasárnap délután még xaraxik a kutyáddal... Tudod kinek lenne kedve vasárnap délután kutya végbelében turkálni, miközben 1000 dolog okozhatja azt, hogy egy kutya hány.


Ebben a sztoriban a dokinak marha kicsi felelőssége van hozzád képest, én ezt úgy látom.



Teljesen felesleges itt bárkit "felelősségre vonnod", megkérdőjelezned a szakértelmüket ennyi alapján.


Legközelebb nem viszed hozzá és kész.

2021. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
75%

,,Elkerülhető lett volna, ha leszoktatod a kutyádat a rágásról / csak a számára készült lenyelhetetlen játékokat biztosítasz a kutya számára."


Valóban, de a kérdező nem azt állítja, hogy a bélelzáródást az orvos okozta és az lett volna elkerülhető az orvos részéről, hanem a feleslegesen beadott 8 db injekció. Amiből 4-et úgy adott be az orvos, hogy azt mondta az előző napi még nem hat várjon.... de azért még bead plusz négyet?!


Lehet ha alaposabban vizsgálja meg az első vagy a második orvos kiderül mi a baj és tudják kezelni egyből.


Ez lett volna elkerülhető. Ez, hogy kiderüljön így van-e ahhoz viszont kell egy független orvos véleménye.


,,Csak a doki... aki vasárnap délután még xaraxik a kutyáddal... Tudod kinek lenne kedve vasárnap délután kutya végbelében turkálni, miközben 1000 dolog okozhatja azt, hogy egy kutya hány."


Ez a feladata, amit az orvos vállalt.

2021. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

41-

Mint korábban írtam, magamra talan mérgesebb vagyok mint a dokikra.


Elkerülhető lett volna, ha jobban figyelek. Tény. Amivel tisztában is vagyok. A probléma forrása a figyelmetlenség…azaz én/mi

Sosem állítottam mast


A vizsgálat mikéntjével van a probléma. Ha ez nem érthető sajnalom.


Kinek lenne vasárnap ezzel szarakodni??? Ez most komoly???

Orvos. O választotta ezt a szakmát. A meloban neha én is fáradt, és figyelmetlen vagyok. De ha hibázom akkor par telefonnal megoldható, és mégsem pusztul el senki. (Szerencsere ez most sem tortent meg)

Ezt te sem igazan gondolhattad komolyan.

Ha igen akkor elég elbaszott fogalmad van az ‘orvosokrol’

2021. szept. 16. 20:21
 35/51 anonim ***** válasza:
0%

"Orvos. O választotta ezt a szakmát. A meloban neha én is fáradt, és figyelmetlen vagyok. De ha hibázom akkor par telefonnal megoldható, és mégsem pusztul el senki. (Szerencsere ez most sem tortent meg)"



És ha állatorvosnak tanultál volna?


Akkor is ugyanúgy hibáznál és figyelmetlen lennél. Ez van.

2021. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

De epp ezaz… hogy egy orvosnak sajnos nem szabad figyelmetlennek lennie. Ezért is nem választottam hasonló szakmát….

Ezt vállalja aki orvosnak áll. Egy apró figyelmetlenség és ott a visszafordíthatatlan probléma….és itt nem csak az állatorvosról van szó.


Az egesz probléma elkerülhető lett volna egy alapos vizsgálattal. Esetleg röntgen mellett egy ultrahanggal…stb de sajnos nem tortent meg ( Es igen, akkor is elkerülhető lett volna ha jobban figyelek, de a baj sajnos megtörtént, és a beteg kutyat rábíztam egy orvosra…)

2021. szept. 17. 15:53
 37/51 anonim ***** válasza:
76%

Hogy van a kutyusod?


Illetve a saját állatorvos mit mondott? Ténylegesen félre diagnosztizálták a kutyát?

2021. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
83%
Igen, majd írd meg lécci, h mi újság.
2021. szept. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Koszonom a kérdést. A kutyus jol van. Labadozik. Szuper az étvágya és a kedve. A tölcsér nem lett a kedvence, de jövő héten varratszedés és végre elbúcsúzhatunk tőle.


Igazából az hogy félrediagnosztikálták/kezelték azt hétfőn a doktornő beigazolta, aki megtalálta a bélelzáródás okát és megműtötte…


A dokik kérdése az volt, hogy mutatott-e valamit az ultrahang?! Mondtam hogy röntgenen kívül semmit sem csináltak, az első ket napon….Haaaat had ne mondjam…illetve említettek több eljárást is, amivel egyszerűen kiderülhetett volna a probléma…de ezek közül egyik sem valósult meg..

egyáltalán nem így kellett volna hozzáállniuk a dolgoknak… plane ha a gazda felhívja a figyelmet, hogy bélelzáródás esélye is fent áll…nem voltak elég alaposak…

De a pert o sem javasolta, mivel sok esély nem lenne megnyerni…de ezt az utat nem is igazan szeretném választani.

2021. szept. 17. 20:02
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

Le lettem pontozva, ezért nem szóltam hozzá eddig, de már kezd zavaró lenni ez a csakis az orvos a hibás diskurzus... Szóval szeretném belinkelni ezt a blogot a hitetleneknek, hogy betekintést nyerjenek abba hogyan is zajlik egy döntésfolyamat a kezelést illetően.


[link]


Nem állatorvosi blog, de orvoslásról szól. Tessék csak megnézni a "mit tegyünk, hogyan tegyük, mit ne tegyük, mi az ajánlás" típusú cikkeket. Ezután tessék majd szidni az orvost, hogy nem ért hozzá és félrediagnosztizál. Biztosan van ilyen, de 100%-osan még egy gép sem tudna helyesen dönteni.


Csak két példa, amikor az ajánlás szöges ellentéte annak, amit laikus fejjel csinálna az ember:


[link] /2014/10/04/uj_usa_guideline_a_fulzugashoz/

[link] /2013/06/09/az_arcuregi_cisztakrol/

2021. szept. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!