Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » 30 m2 panelba ne is álmodjak...

30 m2 panelba ne is álmodjak egy macskáról mert állatkínzás hogy egy nagyot se tudna szaladni meg a többi?

Figyelt kérdés

Esélyem nincs házat venni vagy bármi egy jó darabig.

De szeretnék egy cicát/macskát.

Ivartalanítanám stb.

Illetve kettőt hogy jol érezzék magukat ha nem vagyok itthon, ne legyen magányos.

Nyaralni ugy se járok sehova.


De csak szenvednének hogy se fa, se szabadság, se semmi?



2021. okt. 25. 14:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Benti macska nem is biztos, hogy vágyik ki a szabadba. Több lakótelepi macskást ismerek, remekül elvannak lakásban a macskák.
2021. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Létezik macskafa. A macskát is, ha úgy neveled, lehet sétáltatni, mint a kutyákat.
2021. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Miénknél 70nm -en is azt érzem h kevés neki. Kíváncsiság hajtja de elvan bent is. Ameddig volt erkélyünk akkor amikor csak lehetett kint süttette magát.

Nekünk van hogy rájön a mozgás igény és akkor szaladozik. Viszont én azt látom hogy ez neki egy kvázi összkomfortos börtön. Minden be van tolva a feneke alá, cserébe "rab" és nem mehet sehová.

Sétáltatni meg lehet ugyan de akkor a bolhásodással számolni kell. Egy lakás macskánál ilyen nincs...

2021. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Macska teljesen megfelel lakásba.Az szokta mondani,hogy nem aki a kutyára is azt mondja,hogy kint a helye.Simán kikötnek a kertbe egy tacskót vagy yorkiet is..

A macska sem jó alapvetően,ha kijár vagy kinti és csak eteted.Előbb vagy utóbb ott elpusztulnak,nem éli meg a legtöbb az öregkort sem.Pedig az náluk 10 év környéke.


Ha széltében-hosszában nincs helyed a macskának felfelé is tudsz "építkezni" a macska amúgy is magasan szeret lenni.Kaparófák ha nem is férnek el kényelmesen üresebb falakra vannak fali fekhelyek,fali mászókák.Ablakban is szeretnek ülni,és nézelődni akkor is ha az csukva van,ha széles az ablakpárkány oda is lehet neki rendezkedni.


Plusz..:

1.ahogy mondták ha kiskorától fogva szoktatod ki is lehet vinni pórázon (ez esetben oltva és chipelve kell,hogy legyen.Betegségek ellen + ha véletlenül elszökne tudják hogy van gazdája és kit kell keresni)

Kocsiban is utaznak,én rendszerint futók össze az állatboltban is pórázon macskával.


2.Ha idősebb macskát választanál az csak pihengetni szeret.2-3 éves kor körül már kezdenek lenyugodni,nem ugrálnak annyit.


3.Minden esetben érdemes ivartalanítani,kandúrt azután hogy leereszkedtek a herék rendesen (6 hó).Nem fog annyit nyávogni.

Tévedés,hogy csak a házban nyávognak,kint is és nagy lakásban is.

2021. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
#4 Miénk fiú, ivartalanított és állandóan nyávog, néha az idegeimre megy. Azt hittem én is hogy na majd nem fog nyávogni... De...
2021. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk van 2 macska, patkany, repulo mokus, 2 nyul, meg meg csomo aprosag.
2021. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
30nm a szobám kb. Szerintem elég kicsi lakás.. Max egy házimacskának, vagy hasonló lustább fajta macskának jó lehet.
2021. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
van am valami torveny vagy rendelkezes arrol,hogy mekkora helyet kell biztositani?
2021. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nyávogott ivartalanítás ellenére is a macska.

Kiderült,hogy süket.Csak kérdés,hogy akkor honnan tudta,hogy hívom vagy nyitom a konzerveket neki..🤌

De miután az orvos megállapította tényleg feltűnő lett,hogy nem igazán reagál a dolgok nagy részére.

2021. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk 3 éves koráig ilyenben nőtt fel. Utána már megszokta annyira, hogy nem is szabad kiengedni, mert nem fél. Amúgy költözés után eltartott hónapokig, mire megszokta a 2 szintet meg 100 mn-t, mire felszabadultan futkosott.
2021. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!