Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért csak a kutyákra, macskák...

Miért csak a kutyákra, macskákra ugranak annyira az emberek, ha tovább akarnak adni rajtuk?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy családi okok miatt új gazdát keresnek kutyának, macskának. Amivel szerintem nincs feltétlen baj, előfordul olyan, hogy a muszáj nagy úr, a gazdinak is fájhat eléggé. Ennek ellenére mégis állandóan bétamadják a gazdikat, hogy mit képzelnek, de pl a napokban már több olyan posztot láttam, hogy tízen pár éves lovakat adnak el. Arra miért nem ugrik senki? A lovak talán nem ragaszkodnak a gazdáikhoz?

2021. okt. 28. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Azokat a lovakat valószínűleg nem lakásban, házikedvencként tartották eddig, hanem mondjuk igáslóként. Azért itt van egy kis különbség, nem csak árnyalatnyi. És ugye a lovakat eladják, nem pedig új gazdát keresnek nekik vagy csak úgy simán szélnek eresztik.
2021. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Nekem ló akkor se kene ha gömbràgóért osztnàk. Hüllő cica kutyi.
2021. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

1-es: napi több ló-hirdetést látok, eddig egyik sem volt "igásló", max kocsis, de az is kevés.


Kérdező: az emberek nagy része a társállatát családtagként kezeli, ezért felfoghatatlan számára, hogy más képes eladni/ megválni tőle. Szerintem ezt embere válogatja, hogy ki milyen élethelyzetet, hogyan old meg. Valaki esküszik rá, hogy éhenhalna a kutyájáért, valaki meg bár szereti, de döntéseiben sokadrangú kérdés a kutya, mert jópár dolog megelőzi. Saját véleményem, hogy ebbe addig senkinek nem lehetne beleszólása, amíg az állat kárt nem szenved.


A ló egyfajta átmenet a társ és haszonállatok között, mert bár intelligens, társ, ugyanúgy igényli a minőségi foglalkozást, ennek ellenére eszköz is, sporteszköz, és mérföldekkel többe kerül a tartása, mint a legnagyobb kutyáé.



Más kategória a kettő, akárhogy nézi az ember, mivel ez nem egy fekete-fehér, egzakt dolog így megegyezés nem lenne az emberek, sem a gyk válaszolók között ezügyben.


U.i: egyéni meggyőződés, hogy még mindig jobb, ha túladnak a kutyán, vagy örökbeadják másnak, mintsem olyan körülményekbe kényszerítik, ami sem neki, sem a gazdának nem jó.

2021. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
71%
Hát azért a kettő között nagy különbség van. Egy ló fenntartása már önmagában drágább mint maga a ló és azért ugye sajnos otthon nem mindenki teheti meg hogy ennyit finanszírozzon egy állat tartására. A kutya és macska is szintén költséges de nyilván nem húzza le a megélhetésedet anyagilag annyira mint egy ló
2021. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Egy lovat ritkán tartanak házi kedvencként, sok millió forint maga az állat is, tízmilliós tétel az infrastrukturája, istálló, takarmány, felszerelés, legelő, almozás, állatorvos.

Ha valaki barminoknál fogva nem tudja tovább vállalni, nem a Facebookon hirdeti, megvan több tartóval, lovardával a kapcsolata.

2021. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, #3 neked főleg köszi, szuper hasznos volt a válaszod 😊

Egyébként én is így gondolom, ha nagyon rossz a helyzet, inkább keressen az ember egy felelős új gazdit, mint magukat kényszerítse élhetetlen helyzetbe.

Én nem gondoltam ennyire bele, hogy ekkora különbség lehet köztük. Nyilván

a költségkülönbségek számomra is egyértelműek, csak én inkább arra mentem rá, hogy ha a kutya - cica lelkivilága ennyire fontos, akkor egy lóé miért nem, de teljesen igazatok van! Ment a zöld mindenkinek☺️

2021. okt. 28. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Ló ló ló aztan hova tegyem a panelba? Lehet lepontozni....
2021. okt. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek unatkoznak,és ameddig van mibe belekötni,van kinek beszólni és bele lehet rúgni még egyet valakibe következmények nélkül addig ontani fogják magukból a rossz indulatot.

A kutyának és a macskának is jobb,ha oda adják valaki másnaik,ha már nem tudnak róla megfelelően gondoskodni.(vagy csak szimplán nem akarnak,jobb,mintha elhanyagolná valaki nem?)


Plusz,itt is láthatod rengeteg kérdés alatt,hogy egyszerűen túl sok érzelmi intelligenciát és intelligenciát tulajdonítanak a kedvenceiknek.Azthiszik,hogy azért mert látták a Hachiko c. filmet majd az ő kutyájuk/macskájuk is depresszióba esik ha elkerülnek valaki máshoz és kötelező még az utcára is csövezni vinni magaddal,mert talán X év múlva tudsz a fejetek felé tetőt varázsolni és akkor már kapásból legyen kutya is..


Az állatokat mi tartjuk családtagnak.Kötődnek hozzánk,mert etetjük őket és gondoskodunk róluk.De ugyan úgy képesek ezeket a kötelékeket kialakítani másokkal is.Valamelyik kutya egy nap alatt,valamelyik évek alatt.

Aztán ilyenkor jönnek azzal,hogy láttam-e már menhelyre adott kutyát..ja,láttam.Nem azért szomorú,mert hogy TE hagytad ott.Hanem úgy alapvetően azért,hogy ott lett hagyva és nem mehet semerre,majd csak akkor ha rásózták valamelyik örökbefogadóra.

2021. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!