Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Azok, akik azt az érvet...

Azok, akik azt az érvet hozzák fel a vegetarianizmus ellen, hogy a kutya, macska az háziállat, míg a disznó, pulyka az haszonállat, miért nem képesek elfogadni, hogy tőlünk 8000 km-re más megközelítés uralkodik?

Figyelt kérdés

Természetesen csak azokra gondolok, akik jóízűen elfogyasztanak minden, idehaza szokásos húsfélét, ám a távol-keleti helyzet kapcsán undorukat, megvetésüket fejezik ki.


Nem azokhoz a magyar húsfogyasztókhoz szól a kérdésem, akiket teljesen hidegen hagy, mi zajlik mondjuk Kínában.



2021. nov. 26. 11:01
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
45%

#6 te közel sem szorulsz arra, hogy egy kutyát is leölj azért hogy egyél. Viszont keleten valóban vannak olyan helyek, ahol örülnek ha kutya vagy macska hús kerül az asztalra, bogarak és rizs helyett (vagy a rizs mellé). Viszont a kutyát nem csak hússal lehet etetni, a maradékot is megeszi míg a csirke nem, tehát a kutyát fel lehet hizlalni növeszteni kb minden szarom míg egy csirkét nem.

Ahol ez szükség ott engem nem zavar, de ha Németországban találnák (ami nem fordul elő) akkor már zavarna, ugyanis itt nincs erre szükség.

2021. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
46%

#11

Aki annyira szegény, az nem fog tudni maradékot sem adni a kutyának, pláne nem felhizlalni vele azt. Kutyákat keleten kulturális okok miatt esznek, és nem azért, mert elérhetőbb mint egy adag rizs.

2021. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
97%
Nem nagyon értem, mi a problémád, de mindendesetre előre is jó étvágyat a vasárnapi rántott sáskához! <3
2021. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
97%

“ szektás vegán = magyar húsevő”


Ezt nem tudtam értelmezni. Nyilván a húsevő nem vegán, gondolom egy szintre akarod tenni őket.

2021. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
#14 Szerintem arra érti, hogy mindegyik agyatlan, elvakult, észérvek nélkül fröcsögő barom. Mert abban mondjuk igaza van. :D
2021. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
25%

#13

Hát persze, hogy nem érted! Pedig pofonegyszerű. Az első kommenteddel egyértelműen azt sugalltad, hogy az emberek szükség miatt esznek kutyát,macskát. Ez egyértelműen hamis.

A második kommentben azt a nonszenszt próbáltad eladni, hogy a kutyát maradékkal is fel lehet hizlani, ezért preferálják ezt a szegények. Ezzel 2 probléma van: 1, aki olyan szegény, hogy kutyát kell ennie az nem engedheti meg magának, hogy kidobja a maradékot. 2, Aki annyira szegény az egész biztosan nem tud annyi maradékot felhalmozni, amivel képes egy kutyát felhizlalni.

Kutyát, macskát hasonló okok miatt esznek keleten mint nálunk disznót,csikrét stb: kulturális, kényelmi, élvezeti okok miatt.

2021. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%
Volt itt egy másik kérdés alatt, aki járt már olyan helyen, ahol kutyahúst fogyasztanak, és látta, hogy készül, azt írta, hogy kb. csont és bőr, alig van rajta hús. Nem találom azt a kérdést, nem tudom, megvan-e még.
2021. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
18%
#17 ne felejtsd el megkérdezni tőle, hogy ennek a csont és bőr kutyának a kilója olcsóbb e mint a rizs. Tehát a szükség miatt választják azt.
2021. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
16-os, te szerintem kevered a hozzászólókat.
2021. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

#19

Ha a 3. kommentelő nem ugyanaz mint a 11. akkor lehetséges.

Mondandó szempontjából lényegtelen max a 16. komment első fele nem vonatkozik a 11-es kommentelőre :D

2021. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!