Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Melyik Budapesti mehelynek...

Melyik Budapesti mehelynek van a legnagyobb szüksége tápadományra?

Figyelt kérdés

Mivel a hónapban maradt egy kis félretett pénzem, beszereztem pár zsák száraz kutyatápot, amivel egy menhelyet támogatnék. A tápok között van rosszabb minőség (Pedigree), de jobb összetételű, mint a Royal Canin, Lukullus vagy Wolf of Wilderness is.

Mivel külföldön élek és itt tapasztalatom szerint a menhelyi kutyáknak (viszonylag) elég jól megy a sora, egy magyar menhelyet szeretnék támogatni. A tápot Budapestre, esetleg Zalakaros környékére tudnám eljuttatni.

Tapasztalatotok szerint melyik menhely szorulna rá legjobban? Lehetőleg olyan szervezetnek küldeném, akik lelkiismeretesen foglalkoznak az állatokkal (sajnos hallottam már néhány horror történetet) és akik a rosszabb minőségi tápnak is örülnének.


A válaszokat előre is köszönöm :)



2021. nov. 30. 10:31
 1/10 anonim válasza:
66%
Ez nagyon szép dolog tőled! Noé allatotthon! Rex semmiképp, a nagyfonok teszi zsebre az összes adomanyt pénzt stb, sokszor volt már botrany belőle. A Noé személyesen ismerem, abszolút 100%
2021. nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben kisebb állatmenhelyeket céloznék meg, akik nem vágják zsebre az 1%-ot, és nem kapnak nagyobb(vagy semmilyen állami támogatást).


A Cerberos Pit bull rescue épp a napokban kért segítséget (nem pénzt, eledelt!), mert mentettek egy mamát 12 kölyökkel, és nem mérték fel milyen sokat esznek a kicsik. Talán ha te is viszel a nagyoknak tápot, akkor több pénzük marad a kicsikre. :)

2021. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Cerberost javasolnám.
2021. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én a Noénak, meg a többi nagynak semmiképpen nem adnék.

Mind korrupt és így is százmilliókat kapnak adó 1% formájában.

2021. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
63%
A Noé baromira nem korrupt.
2021. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bullterrier fajtamentés
2021. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Golden retriever fajtamentés, lelkiismeretesek
2021. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A budapesti menhelyek elég jól elvannak, én a Hangya közösségnek adnám a tápot, ők eljuttatják a vidéki rászoruló szervezetekhez.

(önkénteskedem bp környékén és a pedigre, bodri jellegű tápokat mindig küldik tovább a szegényebb menhelyeknek, sokszor a hangya segítségével)

2021. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Nagyon köszönöm a válaszokat! A napokban utánna néztem az általatok ajánlott szervezeteknek, mindegyik nagyon szimpatikus,szóval nem lesz egyszerű a döntés.


Valamint tudja esetleg valaki, hogy nyitott tápot is elfogadna-e bármelyik menhely? Nemrég kiválogattam a kutyáim feleslegessé vált dolgait - több holmiuk van, mint nekem- amiket szintén elajándékoznék. Pár játék és edény mellett lenne két zacskó minőségi táp és jutalamfalatok is. Ezek fel vannak ugyan bontva,(persze vissza zárva és frissen tartva) viszont majdnem teljesen tele vannak. Én már nem veszem hasznunkat, de sajnálnám őket kidobni. Gondoltam ha egy másik négylábú örülne nekik szívesen elküldöm ezeket is. Sajnos nem tudom,hogy etetnek-e bontott dolgokat a kutyusokkal?

2021. dec. 2. 21:17
 10/10 anonim ***** válasza:
9, szerintem ezt meg kell kérdezni tőlük. Ha nem merik a bontottat elfogadni, az szerintem annak köszönhető, hogy sok olyan ember van, aki képes a menhelyeknek is ártani. Hallottam már olyanról, ahol gyújtogattak, vagy ahol a menhely állatait egész egyszerűen lemérgezte valami barom. Ha nem fogadják el emiatt a bontottat, akkor szerintem helyi facebook csoportba tedd ki, hogy szívesen felajánlod valaki kutyájának. :)
2021. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!