Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutya orsóféreg ember megfertő...

Skyland kérdése:

Kutya orsóféreg ember megfertőződés csirketartás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy nyaralóm vidéken. Kaptunk a szomszédból egy kiskutyát, aki orsóférgesség volt nyáron. Lekezeltem többször. Most kiderült hogy a két évesem elkapta elég veszélyes elzárta az epevezetéket. Most izgulok hogy a 10 hónaposom nem-e kapta el. Most kapott mindenki a családban féreghajtó gyógyszert az állatokkal együtt (kutya macska). Valószínűleg a föld is fertőzött a nyaralóban (most panelben lakunk) Szomszéd kutyája feszt átjön ő is fertőzött. Ha csirkét tartok nyáron felszedi őket, vagy azok is megfertőződnek? Mit tehetek hogy ne legyen orsóféreg? Több évig elél a földben. Kullancs is van. Köszi a segítséget

2021. dec. 1. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
A nyaralóban talajcsere kellene szerintem, a csirkéket leölném és nem, minden valószínűség szerint nem enném meg (nem éri meg az "ingyen hús" azt, hogy karácsony előtt három héttel elkapjak valami nyavalyát). A szomszéd kutyája ellen kerítést építenék, vagy megerősíteném a meglevő kerítést, adott esetben akár nagyon minimális, gyenge árammal (olyannal, amit a ridegtartásban tartott legelő állatoknál alkalmaznak - nem öli meg, nem gyilkolja meg, nem pusztítja el az állatot, csak megakadályozza, hogy elvándoroljon).
2021. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nincsenek még csirkék. Azért gondoltam hogy hátha felcsipegetné a férgeket,de úgy olvastam megfertőződés a csirkét is. Van kerítés de van egy kis rész ahol át tud jönni. Veszek rá villanypásztort vagy megoldom a kerítést rendesen. Nincs más megoldás a földcserén kívül? Illetve földcserén előtt is le kéne valahogy irtani nem? Mert belemegy az új földbe. Elég nagy a telek majd 2000nm. Köszönöm az előző válaszod.
2021. dec. 1. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!