Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jogosan akadtam ki ezen?

Jogosan akadtam ki ezen?

Figyelt kérdés

Egyik nap láttam egy kutyust láncra verve egy putris udvaron. Nagyon rosszul nézett ki. Úgy kell elképzelni, hogyha aludt volna, azt hittem volna, hogy halott. Egyik szeme hiányzott, keservesen ugatott. A lánc talán 1-2 méteres lehetett, kutyaház is messze volt tőle. Szívem szerint elloptam volna.


Másnap direkt arra mentem, ugyanúgy ott vonyított, ugatott, lábain bizonytalanul álldogált, szőre összeragadva, mintha megtépkedték volna, hangja minden vakkantásnál elcsuklott. Harmadnap is arra mentem, meg akartam bizonyosodni afelől, hogy tényleg így “él.” Elég sovány is volt...


Levideóztam.

Írtam az állatvédőknek, videót is elküldtem, teljesen egyértelműen kifejeztem aggodalmamat.


Erre azt a választ kaptam, hogy ismerik azt a kutyust, folyton szökik és ezért van kikötve.

Fuuuuuuhhhh!!!!!!


Erre már nem reagáltam, rám jött az emberundor, legszívesebben az összes anyagi támogatást elvenném az ilyen “állatvédőktől” és láncra verve szenvedtetném őket.


Lehet én vagyok az idióta, de ne mondjátok már, hogy ez normális.


2021. dec. 1. 23:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Keress egy tényleges állatvédőt!


Egyébként meg jogszabály is tiltja a láncon tartást.


Láthatóan egészségügyi gondja is vannak.

2021. dec. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Igen,teljesen jogosan.Semelyik jó érzelmű ember,pláne ha állatvédőként is dolgozik,nem hagyta volna ennyiben.
2021. dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is keress másik állatvédő szervezetet. A szökést nem lánccal kell megakadályozni, ezt tudniuk kellene. ☹️


“ Az új állatvédelmi törvény értelmében

kutyát állandó jelleggel

kikötve tartani tilos!



Ha ideiglenesen megkötik a kutyát,

a lánc hosszúsága kistestű kutya esetében

legalább 4 m, nagytestű kutya esetében

legalább 8 m hosszú kell legyen.

Ha a kutyát elzárt területen, vagy kenelben tartják,

a terület (kenel) nagytestű kutya esetén

minimum 20 m2 kell legyen.”

2021. dec. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Környékemen nincsenek normális állatvédők. Volt már hogy hívtam őket telefonon egy súlyos ügy miatt, cinikusan ignoráltak, majd elköszöntek. Nekem kellett összekaparnom a vérző macskát a földről, egy törölközőben hazacipeltem, azt sem tudtam mit kezdjek vele, enni sem akart, inni sem, csak sírt, én pedig egy állatorvost sem értem el telefonon, erre nagynehezen sikerült ledumálnom, rokonnak kellett kuncsorogni, hogy vigyen el kocsival. A doki beadott neki egy injekciót, semmit nem csinált a leszakadt farkával!!! A lába is el volt törve, majd vissza kellett vinnem aznap, erre azt mondta el kell altatni. Semmi baja nem volt, csak rehabilitálni kellett volna.


És, hogy miért vittem oda? Mert senkit nem értem el, én idióta azt hittem a semminél is jobb, áh dehogy. Gyilkosok. Mikor felháborodtam a dolgon, szépen kiküldtek a kórteremből, tudtam ha balhézok ezek feljelentenek. Elmeroggyant az összes.

2021. dec. 1. 23:49
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem te vagy a hülye. Amúgy meg a láncravert kutya állítólag a bolhákat is fokozottabban összezedi, mint a szabadon hagyott fajtárak.
2021. dec. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Tegyél bejelentést az önkormányzatnál. Ők is kötelesek eljárást indítani. Ha lehet kérdezni helyileg hol a kutyus?
2021. dec. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Látom, a más kérdésekben is trollkodó 45%-os lepontozó troll ezt a kérdést is megtalálta.
2021. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7# Tessék?
2021. dec. 2. 00:35
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Van itt egy 45%-os hasznoságú troll, aki úgy tűnik, bizonyos kérdésekben sorra megy válaszokon, és válogatás nélkül minden választ lepontoz. Azokat is, amiket mások felpontoznak, és azokat is, amikett mások is lepontoznak.
2021. dec. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, hogy 45%-os?
2021. dec. 2. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!