Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha látok egy éhes kiscicát...

Ha látok egy éhes kiscicát éjjel a hideg utcán és hazahozom,de közben kiderül,hogy van gazdája,az lopásnak számít és lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés

Majdnem minden nap látom.

Nem olcsó fajtájú cica,emiatt egy ideig azthittem van gazdája,viszont vékonyka,fél,és nagyon éhes.

Mindig etetem és csináltam neki meleg kuckót.

Sajnos nem a környéken lakok,csak munkába menet éjjel szoktam látni, nem tudom mindig az utcán van-e.

Nagyon szívesen hazahoznám,viszont tartok egy picit a következményeitől,ha kiderül hogy mégis van gazdája.


2021. dec. 27. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha van is “gazdája”, az olyan is… normális gazdi nem csapja ki a macskát az utcára, főleg kölyköt, főleg télen. Vidd haza nyugodtan.
2021. dec. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen,én is így gondolom,de ugye jogilag nem értek hozzá.

Köszönöm a választ!☺

2021. dec. 27. 00:08
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Vidd haza. Ha ki van plakátolva, hogy keresik, akkor még mindig ráérsz visszavinni (vagy nem).
2021. dec. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 GreatLear válasza:
92%
Vidd csak haza ❤
2021. dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Készíts róla felvételt, hogy hogyan találtál rá, milyen állapotban volt, menyit evett-ivott, stb.


Aztán ha a "gazdája" fenyegetőzni kezd, megmutathatod az állatvédő hatóságoknak a felvételeket, hogy hogyan bánt vele az illető.


Te pedig vigyázz rá, és rendesen bánj vele

2021. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Vidd haza, 2 út van, egy törvényes 100%-ban és egy félig törvényes (ne aggódj, ez is kb. 100%-os, senkit nem érdekel).

Az első hazaviszed és elviszed orvoshoz, ha chippes vissza kell vinni a gazdának, de ha önszántából lemond róla megtarthatod (chip átírás), a másik pedig simán hazaviszed es ennyi, itt a bökkenő az lehet, hogyha beteg az állatorvos kérdőre vonhatja a chippet hogy pontosan kié az állat.

2021. dec. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Vidd haza nyugodtan. Ha lenne gazdája és keresné, ennyi idő után valószínűleg már megtalálta volna. De ha elviszed még akkor is visszaadhatod, még örülne is annak hogy meglett. Ha nincs gazdija, ami a valószínűbb, akkor megmented őt az éh és fagyhaláltól, illetve a betegségektől. Chip nem hiszem, hogy van benne, de ha mégis, és állatorvos megkérdezi, akkor megmondod az igazat, senki nem fog hibáztatni. De ha megnyugtat, akkor készíts róla pár képet, mielőtt hazaviszed.
2021. dec. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem lopás. Törvényileg köteles a gazdi a telkén belül tartani. Amik kint járkálnak szabadon azok mind kóbor macskák.
2021. dec. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Aki megment egy apró segítségre szoruló kis életet, az nem lopás. Vidd haza, készíts róla fényképet, és közösségi oldalon úgyis gyorsan megosztják a bejegyzést.
2021. dec. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

10. Az baromira nem lopás ha az utcán talál egy állatot és haza viszi, mert közterületen van és télen bizony simán megfagy egy kölyök, plusz nem tudni van- e gazdája és ha van kié. Amúgy a gazdának kötelessége telken belül tartani az állatát szóval ha egy állat kint mászkál hivatalosan kóbornak számít.

Csak akkor lenne lopás ha a házadból vagy a kertedből elvinnék az állatod.

2021. dec. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!