Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mikortól számít a kutya kis...

Mikortól számít a kutya kis méretű kennelben való tartása tartós tartásnak?

Figyelt kérdés

A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet alapján tilos kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagy testű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan tartani.


Mit értünk pontosan tartósan tartás alatt? Mi az a határ (a nap 24 órájából hány óra?), amikortól már tartósan tartásnak számít az eb kis méretű kennelben való tartása?


A konkrét helyzet az, hogy közepes testű kutyánk éjszakánként az előírt 15 nm alapterületnél kisebb területű kennelbe van zárva. Napközben szabadon van, nagyon jó kondícióban van, szereti az embereket, állatorvos rendszeresen látja a helyszínen, összességében minden megfelel a szabályoknak, egyedül a kennelben való időszakos tartással kapcsolatban merült fel kérdésünk.


2021. dec. 29. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok a kennel híve, de ez nem probléma. Lényeg a sok mozgás, játék, tanulás. Éjszaka nem gáz, ha ott van, bár én sose tenném be. Nálam szabadon van a kutyus
2021. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szokásos magyar rendeletalkotás. Szavak leírva, de érthető tartalom nincs mögöttük. Ez olyan, mint a tartós láncon tartás. Ha éjjel-nappal ott van, tilos. ha fél órára elengeded már nem tartós. Tehát rendben minden.
2021. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Ha a kutya jó kondícióban van, egészséges, jó közérzetű, senki nem szólhat rátok, ha napi pl 12 órát kennelben van (este meg mikor dolgoztok, persze közben egy kiengedés/séta kell neki). Tehát ha nem kapar, ugat, zavarja a szomszédokat, mert nincs vele foglalkozva, akkor mégha fel is jelentenek, nem fog történni semmi.

A tartós láncon tartás az kb amikor napi max 1-2 órára van róla leengedve, mellette fél esetleg, alultáplált, nem gondozott. Adott rendőrségtől, jegyzőtől, bírótól függ.

2021. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A napokban hirdették ki, hogy szabályozták, pontosították a "tartós" fogalmát a lánc esetében (bár szerintem akkor a kennel esetében is) és jövőre már tulajdonképpen tilos lesz megkötve tartani kutyát negyed óránál tovább (amíg kiállsz a kocsival, meg vannak még más esetek is, de annak nagyon kicsi az előfordulása). [link]


Szerintem viszont ezt senki sem fogja ellenőrizgetni, nem kell félned a büntetéstől.

2021. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tartós az lenne,ha nem jöhetne ki.Egy éjszaka nem tartós tartás.Szerintem.

Én munka időre szoktam bezárni több okból is.Ha ez tartósnak számít is be fogom arra a 8 órára,mert nem hiányzik hogy baja legyen akár neki,akár másnak.

(Nem agresszív a kutya,sétálni is szokott.de ha nem vagyok ott nincs felette kontroll kitudja ki tud-e menni..)


A házba meg nem zárom be,elég volt egyszer ajtót cserélni.

2022. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!