Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelenthetik a szüleimet ezért?

Feljelenthetik a szüleimet ezért?

Figyelt kérdés
Megkerestem egy állatmenhelyet tegnap (voltam náluk önkénteskedni sokszor és kiengedik a kutyákat játszani, sétáltatják őket, és nem altatnak soha, szóval normálisak), hogy elvihetem-e hozzájuk a kutyánkat, mert a szüleim rosszul bánnak vele. Beleírtam, hogy nem áll rá a lábára, de nem akarják orvoshoz vinni, pedig van rá pénzük. Meg hogy kb csak akkor van elvíve sétálni ha én viszem, ők csak kiabálnak vele, meg kirakják nekik a kaját. Azt hiszem van egy olyan törvény, hogy ha nem viszik el orvoshoz a háziállatot, az szándékos elhanyagolásnak vagy minek számít... Beleírtam a nevemet is, mert úgy tudom hogy ilyenkor illik bemutatkozni, de most nagyon félek hogy feljelentik őket. Nem gondoltam át mert előtte vesztem össze apával az állatorvos miatt. Nem akarom hogy feljelentsék őket, mert engem is bántanának érte, meg a kutyusomat is... szóval most rohadtul félek. Csak azt akarom hogy jó helye legyen és megkapja az orvosi ellátást ami kell neki.

2022. jan. 8. 10:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem fogják feljelenteni őket, ilyenekre általában a menhelyeknek se ideje se pénze. Max akkor jelentgetnek ha a gazda sem együttműködő és semmi mással nem tudják elérni hogy hozzájuk kerüljön az elhanyagolt állat gondozásb, illetve komolyabb, szaporító telepes ügyeknél


Egyébként nagyon rendes tőled hogy te legalább törődsz szegény kutyával.

2022. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Feketeruhasember ***** válasza:
34%

Ha nem vagy kamu akkor mond el édesapádnak mi történt, és azt hogy sajnálod, de annyira a szíveden viseled a kutya sorsát hogy ez történt, csak nem fog nadrágszíjjal elverni.


A menhelyen nem fognak feljelentést tenni,főleg nem egy gyerek szavára adva akit bármilyen jó szándék is vezérel nem felnőtt és könnyen benézhet dolgokat. A kutya lehet idős is, ilyenkor sok nem tud már könnyen felkelni. (A miénk is ilyen) Tehát idős a kutya? Ha nem akkor van valamilyen betegsége amiről tudsz? Ha közel van az állatorvos és nagyon aggódsz miatta akkor magad is elviheted, meg fogják nézni, nem leszenk szemetek egy gyerekkel.

2022. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nemcsak a kutyának kéne elkerülnie egy ilyen helyről, hanem neked is. Ezek szerint téged is bántanak. Az állatbántalmazásnak nincsenek következményei Magyarországon, mondjuk a gyerekbántalmazásnak se nagyon, de ott több az esély elérni valamit.
2022. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Feketeruhasember ***** válasza:
51%

"Szerintem nemcsak a kutyának kéne elkerülnie egy ilyen helyről, hanem neked is. Ezek szerint téged is bántanak. Az állatbántalmazásnak nincsenek következményei Magyarországon, mondjuk a gyerekbántalmazásnak se nagyon, de ott több az esély elérni valamit."


Jóember, nem érzed hogy a leírtak alapján ez azért túlzás? :D

2022. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Kamu kamu kamu
2022. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

Valószínűleg nem az ő kutyájuk, hanem a tied..és neked kellett..nekik gondolom meg vannak a saját problémáik...nyilván ha te kutyád, neked kellene enni-inni adni neki,és vinni sétálni is,nem nekik.

A másik pedig,ha rákiabál mert nem úgy viselkedik,ahogy kellene,még nem állatkinzó...és lehet csak te reagálod túl,hogy állatorvos kell a kutyádnak...gondolom gyerek vagy.. azert nincs pénzed( saját pénzből is elvihetnéd az állatorvoshoz), így valószínűleg, ha anyukadeknak nincs pénze, nem fognak beszámolni róla a gyereknek,vagy ha nincs erre pénz, mert egy doki rohadt sok pénzt elkérhet...és nem akarnak erre kiadni, mert nincs is életveszélyben a kutyád... nem kell ilyenért elájulni,fel kell nőni.. főleg ha neked kellett kutya.. és nem ilyeneket tenni egy vita miatt.. biztos bezárva a menhelyen jobb lesz neki..mint egy családnál..menhelyről vinni szoktak inkább kutyákat..ennek van oka.. és nem azért mert ott luxusban élnek a kutyák,és egytől egyig foglalkozva vannak velük.. mondani bármi lehet nekik,ha öregebb a kutya vagy úgy látják törvényileg is muszáj az altatás.

Nem rosszbol írtam ezt..csak gondold át felnőtt ésszel.

Udv

2022. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha már felnőtt ésszel gondolkozunk akkor átgondoljuk azt is hogy nem egy kamasznak kell eltartania, betegség esetén ellátnia a kutyát. Nonszensz.
2022. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
Jelentsd fel őket te! Holnaptól pedig menj és kéregess kenyérre egy aluljáróban. Ennyi ésszel megteheted.
2022. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves vagy kérdező?
2022. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Én azt is megírnám a állatmenhelynek, hogy orvos kell a kutyának, de apádék nem akarják, DE ne jelentsék fel őket, mert téged is elvernek. Meglátod, lesz hatása. :)

A másik meg, hogy legyél bátor.

Harmadjára, ha feljelentik őket sem mennek börtönbe, ne aggódj. Max elveszik tőletek a kutyát, meg kapnak kis pénzbüntetést.

2022. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!