Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy vegyem rá anyucit hogy...

Hogy vegyem rá anyucit hogy vegyen kutyát a 6 éves hugicámnak?

Figyelt kérdés
Szegény kis hugicám hetek óta sír hogy szeretne kutyát. Nem átvitt értelemben hanem naponta minimum 1 órát sír rendesen könnyekkel de Anyuci mégse akar neki venni. Én 17 éves vagyok, otthon élek, nincsenek százezreim, menhelyen pedig nem adnak ki kutyát 18 év alatt, mit tegyek?
2022. jan. 9. 03:04
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
55%
Fogadj be az utcáról egyet. Legalább a kutya is megmenekül, és a hugod is boldog lesz
2022. jan. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Eddig még nem találtam az utcán, de félek, hogy anyukám kirakná, és akkor a hugi még jobban sírna.
2022. jan. 9. 03:15
 3/25 l0m3x ***** válasza:
91%
A hugica majd elfelejti. Nem kell mindent elé rakni. És elköltözni sem. El kell engedni.
2022. jan. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell egy 6 évesnek kutya. Hadd sírjon. El kell terelni a figyelmét valamivel.
2022. jan. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

1️⃣ Szerinted a 6 éves kis hugicád fogja a kutyaszart feltakarítani ?

2️⃣ És a kis kutyika után takarítani ?

3️⃣ KI FOGJA A KUTYA SZARJÁT FELTAKARÍTANI ?

4️⃣ Ki fogja a 10 kilós KUTYAHALOMÉRT boltba menni a -10 fokos hidegben ?

5️⃣ A kutyakaja pénzbe kerül : Tán te fogod meg venni ?

(250Ft/konzerv) x (366 nap) = 91.500 Forint/szökőév

6️⃣ Ha menhelyről/utcáról hozod be, akkor anyud visszaviszi, és az a kutyának sem jó, hogy megszeret valakit - és utána "eldobják" :,-(

7️⃣ A kutya egy élőlény❤️, ha anyud nem szereti, az a kutya kárára is mehet.

8️⃣ A kutya ugat, és ha az ember (anyu,szomszéd) a csöndet szeretné, és nem kapja meg - akkor mérges lesz - és konfliktusok keltődnek..

9️⃣ A kishúgod, sok mindenért fog majd sírni ! Olyat is megtennél érte, amit tudod, hogy a húgod kárára fog menni ?

🔟 És szerinted mit fog érezni/csinálni a kutyád, amikor mindketten a suliban lesztek , anyud dolgozik - és egyedül marad bezárva a panellakásba a kutyád ?

❎ Elmondom neked - SZENVEDNI és VONYÍTANI FOG ! ÓRÁKON KERESZTÜL ! TUDOM ! A szomszéd is vett egy kutyát mert unatkozott egyedül. De amikor minden nap elmegy 12 órát gülizni a gyárba - akkor arra nem gondolt, hogy a kutyának szar érzés - MEG A SZOMSZÉDNAK !

❎ ÓRÁKON KERESZTÜL - VONYÍT/SÍR - mikor elmegy a gazdi, és egyedül marad bezárva a szobába, hogy a konyha bútort ne rágja szét ...

⛔ Ha nem a kishúgod fog sírni, akkor a kutyád fog sírni - amíg 12 órán keresztül iskolában/barátoknál lesztek ❗❗❗

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

2022. jan. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
⛔ Ha nem a kishúgod fog sírni, akkor a kutyád fog sírni - amíg 12 órán keresztül az iskolában/barátoknál lesztek ❗❗❗
2022. jan. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Jó trollkodni hajnali kettőkor?
2022. jan. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%

5/6


1️⃣ ha megtanítják rá a kislányt, akkor igen. Egy 6 éves gyereket könnyen rá lehet venni.


2️⃣ Szintén meg lehet rá tanítani a gyereket.


3️⃣ Ez ugyanaz, mint az első pont.


4️⃣ Ki kell vinni sétálni, vagy alapból az udvarban élésre kell nevelni a kutyust (ha van rá lehetőség)


5️⃣ 2 szó, főtt kaja/kaja maradék. A kutya nem csak a tápot vagy a konzervet eszi meg.


6️⃣ Menhelyre nem lehet csak úgy besétalni, hogy hali, gyerek vagyok és kutyát akarok, az utcáról behozás esetében viszont igazad van.


7️⃣ Ha az anyuka egy fikarcnyit is próbálkozik, akkor nem lehet nagy baj.


8️⃣ Meg lehet tanítani rá a kutyát, hogy ne ugasson. Nekünk 3 igencsak nagy testű borzasunk volt, és mindegyik csak akkor ugatott, amikor tényleg probléma volt.


9️⃣ Ha normális keretek közt adják meg neki, amit szeretne, akkor nem kész elkényeztetett hercegnő.


🔟 Lehet úgy nevelni a kutyát. A miénk simán kibír 12 órát, de akár 48at is nélkülünk, ha van elég kaja. Nem sír,nem ugat, nem vonyít és a házst se dönti össze.



Kedves kérdező


Kérdezd meg anyukádat, nem e allergiás a kutyákra, lehet az a probléma.

Ha nem, akkor esetleg beszéljétek meg egy kedves ismerőssel, hogy kölcsön adja a kutyust egy napra. A kislány megtapasztalja, milyen az, ha van kutyája, és itt 2 verzió lehetséges :

vagy nem akar már kutyust, vagy pedig szépen bánik vele, és úgy anyukátok látni fogja, hogy tényleg szeretne kutyust, és talán nagyobb hajlandóságot mutat majd efelé. Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak én 4 éves voltam.

Remélem tudtam segíteni kicsit.

2022. jan. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 qkker1 ***** válasza:
67%
Napi kamu.
2022. jan. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Egy 6 éves még nem tud egy kutyáról gondoskodni. Az első pár napban még igen, utána megunja és a szülőre hárul, elvégre is, az évekre szóló felelősségvállalás még sok felnőttnek sem megy, nemhogy egy kisgyereknek.


Arról nem is beszélve, hogy egy kiskutya nevelése pont olyan kihívás, mint egy gyereké. Szerinted egy gyerek tudna nevelni egy másik gyereket..?

2022. jan. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!