Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van két nagytestű kutyám akik...

Ildikocska39 kérdése:

Van két nagytestű kutyám akik ugatnak a kerítésnél és ez az ott elhaladókat zavarja. Panaszt tettek a jegyzőnél aki állatvédelmi bírsággal fenyeget.A kutya a kerítésen keresztűl nem tud kiharapni és nem tud kiugrani,kiszökni. Jogos-e a felszólítás?

Figyelt kérdés

#kutya #ugatás #állatvédelmi bírság
2022. jan. 21. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha szökésbiztos valóban a kerítés, nem tud kiharapni, akkor leszarnám. Fasza az a jegyző is aki ilyenekre rászáll, nállunk kóbor, aggresszív kutyák esetén nem cselekedtek.
2022. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Az állatot telken belül kell tartani. Ha telken belül van, nincs mibe belekötni.
2022. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
A jegyző elvileg jogszabályi megjelöléssel megindokolta, hogy miért bírságol meg, abból tudod ő mire hivatkozik. Ha hülyeségeket ír egyszerűen fellebbezd meg, azzal lehet a legnagyobbat az orrára csapni, ha a fellebbezésnek helyt ad a Kormányhivatal. A jegyző határozatában ott van a kioktatás, hogy hogyan tudsz fellebbezni a döntése ellen.
2022. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Biztos valami unatkozó “Karen” tett emiatt feljelentést. Ha nem tud kiharapni a kerítésen keresztül, akkor hadd ugasson. A kutya ösztönösen védi a területét.
2022. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Milyen agyhalott ember tesz ezért bejelentést? Harapott? Nem. Megtámadta? Nem. Akkor mi a gond? Azért van a kutya hogy a portát őrizze, és a házat valamint a gazdit. Ha én ezért bejelentést tettem volna, a fél város meg lenne büntetve. Írom ezt kutyásként.
2022. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel nincsen probléma, ha 1-2 elhaladót megugat. Nálunk a szomszédnak van két kistermetű kutyája, azok egyfolytában ugatnak, ha kint vannak a kertben, ha van mit, ha nincs. Na, az zavaró, bár annyira nem üti meg az ingerküszöbömet még az sem, hogy emiatt viszályba keveredjek a szomszéddal. Bár határozottan kelletlen, hogy amikor kint van a kutya is a kertben, én a saját kertembe nem tudok kiülni ejtőzni, mert odajön a telkeket elválasztó kerítéshez és fáradhatatlanul, teli tüdőből ugat és egyszerűen nem unja meg, amíg a férfi ki nem jön, h betessékelje (a család többi tagjára fütyül).
2022. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
#6 na az ilyen embereknek olyan fejmosást adnék…tegyél egy hangszórót a kertjük felé és játssz le kutyaugatást, hátha észreveszik magukat🤣Az én szomszédom kutyája már öreg, de kb. 8 éven keresztül ugatott reggeltől estig a kertben. Elviselhetetlen volt. Aztán csodálkoznak, ha megmérgezik az ilyen kutyákat (én nem, de volt már ilyen eset az utcában és nem csodálkoztam rajta, idióta gazdák nem nevelik meg a kutyáikat/nem járnak velük sétálni, aztán az egész szomszédság szenved tőle).
2022. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, milyen forgalmas utcában laksz. Ha csak az elhaladókat ugatják, egész egyszerűen védik a házad. Már szállóige, hogy a postást mindig megugatják. Nincs ezzel semmi baj. Késő esti buszról leszállva engem rendszeresen megugatnak, az első elkezdi, a többi folytatja. De mire beérek a házba, mindegyik elhallgat. Tudom, hogy nem tudnak kijönni, nem is félek.

DE amiről 6-os és 7-es ír, az baromira idegesítő a szomszédnak.

Írásod szerint nem erről van szó, csak az elhaladókról.

Megszorongatták a jegyzőket, talán ezért kaptál felszólítást. Fellebbezz, nehogy már átessenek a ló másik oldalára.

Nem igazságos.

2022. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Azért hogy megugatja a kutya a járókelőket, de az nem tud kiharapni, nem büntethetnek. Ha a kutya napi huszonnégy órában üvölt, az más téma lenne. Szóval ennyiért jogtalanul akarnak büntetni: gondolom a jegyző barinője, haverja a feljelentő.
2022. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyakran haladnak el emberek a ház előtt, akiket megugatnak a kutyák? Nem mindegy, hogy egy alapvetően kihalt utcáról van szó, vagy forgalmasabbról, és ugatnak egész nap, mert unatkoznak, és nincs érdekesebb.
2022. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!